Vlákno přání a stížností

Diskuze o portále RPG.sk v období mezi jeho druhým spuštěním (ve spolupráci s RPG Fórum) a úplným sloučením do nových stránek.
Zamčeno
Jezevec
Vypravěč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec » 13. 8. 2007, 14:57

Default cas serveru Drupal nemeni uzivatelske nastaveni, jen pri novych registracich automaticky ukazuje novou hodnotu.

Takze si zmenenim casu na Drupal nezmenil uzivatelske ucty (pokud nemate nejaky bezva pridavny modul, ale vypada to, ze ne).

Diky za brisni reakci.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 19. 8. 2007, 11:17

Já bych s přál, aby na ten portál někdo něco posílal. Už mě to nebaví být skoro sám :cry:

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 19. 8. 2007, 11:24

Včera jsem posílal jednu novinku :-) Ale ví bůh, jestli byla užitečná a nebo to byl jen trash :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 19. 8. 2007, 11:29

No jo, vidíš, tohle jsem chtěl:
Díky za novinku. Je fajn, ale chybí mi tam nějaký odkaz.
Romik píše:Doplněn archiv příběhů postav. Najdete ho v družině mezi postavami. Každý z příběhů má i vlastní hodnotící anketu.

Na stránky věnované RPG jsem vložil archiv starších příběhů našich postav. Každý z těchto příběhů byl psán některým z hráčů. Rád bych, aby i další čtenáři ocenili jejich snahu a případně i jejich práci zhodnotili. Jak? Za prvé přečtením příběhů a za druhé hlasováním v aketě u každého příběhu.
Většinou se nejedná o literární skvosty, ale některé z příběhů jsou velmi povedené a mohou vás inspirovat k nějaké cizí postavě. Ať už fantasy nebo ne.
Ehm... dokonce ani já nevím, kde mám najít to, o čem mluvíš :wink: Nebyl by přímý odkaz?

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 19. 8. 2007, 11:47

Jejda, na to jsem zapomněl...:-(

http://romikh.svetjinak.net/druzina/postavy/archiv.php

Tohle by měl být přímý a funkční odkaz, Píši rychle, jdeme hrát MLWM :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 19. 8. 2007, 12:22

RomiK píše:Včera jsem posílal jednu novinku :-) Ale ví bůh, jestli byla užitečná a nebo to byl jen trash :-D
Jsem slepej? nikde to nevidím... Nejnovější věc, co mi to zobrazuje, je Markusovo Chicago Despair.

Markus
přemýšlel jsem o něčem jako "Trochu jiný pohled na mechaniku Conflict Resolution" :) ale chtěl jsem počkat na ten tvůj druhý článek, abych nemlátil prázdnou slámu, případně měl víc inspirace pro svou reakci ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 19. 8. 2007, 18:26

RomiKova novinka byla tročku zdržena tím, že jsem čekal na odkaz od Romíka. A když ho Romík posílal, seděl jsem zrovna ve vlaku z Brna do Jindřichova Hradce. Už je to nicméně online.

Boubaque: Páni! Tak to abych pospíšil se psaním :) Snažím se, ale těžko hledám slova, protože to chci mít tip ťop.

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 19. 8. 2007, 19:22

Markus píše:Boubaque: Páni! Tak to abych pospíšil se psaním :) Snažím se, ale těžko hledám slova, protože to chci mít tip ťop.
V pořádku, já tě nechci nijak popohánět... ostatně ani ta moje reakce asi nepřijde do hodiny od vydání toho tvého článku ;) (ale pořád s tím počítám, pokud teda nezvolíš nějakou strategii, kterou bys mi sebral všechny trumfy z rukou :D )
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 23. 8. 2007, 14:21

Chlopi - Crowen, teraz by fakt bodol ten WYSIWYG editor pre RPG.sk...

Akože TAKTO FAKT 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 23. 8. 2007, 14:34

no pozriem sa na to cez vikend ak mi ostane cas popri studiu, o par dni mam skusku, ale posnazim sa

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 24. 8. 2007, 08:25

Sú na RPG.sk podporované aj tabuľky? Zatiaľ sa mi nezdá...

Idem si totiž spraviť makro do Wordu (kým nie je WYSIWYG editor, ale aj potom), ktoré mi prevedie sformátovaný text z Wordu do formátovania RPG.sk 8)

A preto sa pýtam, či mám riešiť aj tabuľky...

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 24. 8. 2007, 09:05

Moment, moment, zadrž.

V žádném případě tam nemůže být WYSWYG takový, který umožňuje libovolně upravovat design. Pořád bych chtěl zachovat čistotu striktního kódu a nepoužívat nepovolené tagy. Takže zádné <font> <b> <i>. Ani tabulky

Takovéhle tagy si nerozumí s CSS, což je problém, protože do budoucna počítáme s různými skiny.

WYSWYG na RPG.sk by ti měl umožňit přidělovat různým blokům textu tagy povolené striktním HTML. Tedy například označíš nadpis a v editoru klikneš na to, že je to "Nadpis 1", nebo "Nadpis 2". V žádném případě nemůžeš nastavit "Velikost písma 12, tučné, podtržené". Stejně tak ti editor může povolit označit text a kliknout na tlačítko "rámeček" (které mu přidělí tag <div class="ramcek">), ale už ti nemůže povolit nastavit si (rámeček, okraj = 1, barva pozadí =zelená).

Stejně tak WYSWYG sice může obsahovat tlačítka "tučně" a "kurzívou", ale ta budou přidělovat tagy <strong> a <em>, nikoliv <b> a <i>.

Zkrátka a prostě - WYSWYG editor musí být udělaný tak, aby neporušil čistotu striktního kódu. Jenom v tom případě je možné používat šablony. A navíc bych rád dodržel jednotné formátování článků, nemám rád, když jsou články "každý pes, jiná ves".

Toť vše. Omlouvám se, Joe, za tvrdou reakci. Ale chtěl jsem tě varovat před všemi úskalími, abys pak nedělal nějakou práci zbytečně. Každopádně díky za všechnu snahu a práci, kterou děláš.

---

Mimochodem, makro do Wordu asi nemá cenu. Mám dojem, že Word se nenaučí striktní HTML ani za mák.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 24. 8. 2007, 09:09

Joe píše:Sú na RPG.sk podporované aj tabuľky? Zatiaľ sa mi nezdá...

Idem si totiž spraviť makro do Wordu (kým nie je WYSIWYG editor, ale aj potom), ktoré mi prevedie sformátovaný text z Wordu do formátovania RPG.sk 8)

A preto sa pýtam, či mám riešiť aj tabuľky...
mozem cez vikend povolit HTML tagy na tabulky a pojde to...

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 24. 8. 2007, 10:19

Markus, ad makro:

jediné, čo to makro robí je, že zoberie vo Worde bloky textu s formátom bold, italics, underline, heading 1 2 3 4, odkazy a zoznamy a pridá k čistému textu pre- a post-tag podľa povoleného formátovania RPG.sk

Následne skopírujem celý článok ako čistý text (teda tu žiadny garbage) s tagmi, prilepím do editovacieho okna na RPG.sk a výsledkom je v podstate to isté, ako keby si to robil s čistým textom v tom editovacom okne dopåňaním tagov pred a za daný text.

Žiadne zbytky, žiaden nečistý kód. To je práve tá výhoda. Keby si mal o to makro záujem... 8)

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 24. 8. 2007, 12:36

Markus píše:Takže zádné <font> <b> <i>. Ani tabulky
Takovéhle tagy si nerozumí s CSS
Nejsem odborník na CSS, ale podle mých zkušeností si <b>, <i> i <font> s CSS rozumějí stejně dobře jako kterékoliv jiné elementy... Můžeš mi nějak přiblížit, v čem je problém?

(Jestli je to moc OT, tak do PM. Dik.)

Zamčeno

Zpět na „Portál RPG.sk“