Díl čtvrtý: Mexican standoff, Asterion

Dračí studna je podcast, neboli webové rádio, připravované Almadem, tvůrcem RPG Planet.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Jo to jsem ještě chtěl, kdyby někdo dokázal poradit, jak vyladit tu hlasitost, byl bych mu vděčný.

Byl mi porazen efekt normalizace, ale ten zjevně nemá moc vliv :-/

Tak mě kdyžtak někdo PMkněte prosím...
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Normalizácia je skôr na úpravu celkovej úrovne nahrávky (teda celej nahrávky, s časťami by sa asi pracovalo zbytočne zdåhavo). Napríklad v Audacity je niečo ako Leveller... Zatiaľ som to príliš neskúšal, treba si spraviť výstrih a vyskúšať rozličné úrovne.

Ale najlepšie by bolo zakúpiť dvoje slúchatká s mikrofónom - headset - aby bol mikrofón počas celej reči rovnako ďaleko od úst. Potom môžeš točiť hlavou, ako uznáš za vhodné a môžeš sa s tým aj prechádzať ;)

Určite do toho rád investuješ! $D
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Blah, škoda že mě ten post-střih vůbec nebaví, s tim by se dalo hrát do alelůja ,)

Mikrofon byl tak drahý, že další investice fakt neplánuju :) Nicméně není problém se studiovými nahrávkami, tam tu hlasitost udržim, ale aby se udržela úroveň mezi mnou a osobou na druhém konci skypu, event. nahrávkama z přednášek a spol.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Almad píše:Blah, škoda že mě ten post-střih vůbec nebaví, s tim by se dalo hrát do alelůja ,)

Mikrofon byl tak drahý, že další investice fakt neplánuju :) Nicméně není problém se studiovými nahrávkami, tam tu hlasitost udržim, ale aby se udržela úroveň mezi mnou a osobou na druhém konci skypu, event. nahrávkama z přednášek a spol.
Hmmm... keby Skype podporoval viacstopé nahrávanie...

Ale skús ten Leveller, môže trošku pomôcť.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Arrrrrr to useknutie na konci nebolo príliš pekné... :wink:
Ked chces sekat, tak sa dohodni s obetou rozhovoru bud na case alebo mu posli po skype spravu kedy asi prerusite rozhovor... teda kedy nechate pauzu, ktoru hodis do stratena.

J.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Joe píše:Hmmm... keby Skype podporoval viacstopé nahrávanie...

Ale skús ten Leveller, môže trošku pomôcť.
Nahrávám přes PM, která nahrává na více stopách, akorát jsem nevěděl že to můžu pomasit přes ten Leveller, zkusím s tím příště něco udělat.

Díky za tip ,)
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Joe píše:Arrrrrr to useknutie na konci nebolo príliš pekné... :wink:
J.
Fakt? Mě právě přišlo, že tam se ta pauza akorát hodí :) (doufám, že je na netu ta správná verze ,))

S tou domluvou je možná trochu problém, my jsme si na začátku říkali že přerušovat určitě nebudem muset, protože se do půlhodiny vejdem v pohodě :-D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Málem bych zapomněl reagovat:

Tentokrát budu na reakce skoupý, většinu podcastu zabral rozhovor s Gilgaladem. Ten jsem sice poctivě vyslechl a nelituji toho, nicméně Asterion je trochu mimo oblast mého zájmu - takže jen řeknu, že to bylo zajímavé a příznivce Asterionu to určitě muselo potěšit :D

Jako tradičně se mi líbí tvoje shrnutí novinek v úvodu a děkuji ti za něj, protože takhle se ty zvěsti dostanou mezi více lidí. Takže díky, že jsi zmínil nové překlady a jestli je budeš zmiňovat i nadále, tak ti budu moc vděčný :wink: Akorát při hlášce: "ten překlad asi není se souhlasem Wizardů" ve mě hrklo. Ty na to prostě musíš opozornit, že? :wink:

Až na zmiňovanou hlasitost v rozhovoru nemám co vytknout, ale je mi jasné, že s poladěním hlasitosti není žádná sranda. Nedělalá mi problémy zesílit si zvuk, takže myslím, že není zas tak nutné, aby ses s tou hlasitostí moc babral.

Díky moc za podcast a už se těším na další (kterého se zároveň velmi, velmi bojím :wink: )

EDIT: Registruješ nějak, kolik máš downloadů na jeden podcast? Jen tak ze zajímavosti.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

na vyrovnanie hlasitosti sa pouziva kompresor.
to by mohlo pomoct ale podcast som nepocul tak hovorim len tak vseobecne.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Podcast Dračí studna je fajn (počul som čísla 1, 2 a 4). Ja síce radšej prijímam informácie čítaním ako počúvaním (pri počúvaní sa strašne nudím, čo spôsobuje, že mám chuť robiť iné veci popritom, čo spôsobuje, že potom nedávam pozor :D ) - a preto vo všeobecnosti nemám rád podcast a video inštruktáže - ale je to fajn.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Markus píše:Jako tradičně se mi líbí tvoje shrnutí novinek v úvodu a děkuji ti za něj, protože takhle se ty zvěsti dostanou mezi více lidí. Takže díky, že jsi zmínil nové překlady a jestli je budeš zmiňovat i nadále, tak ti budu moc vděčný :wink: Akorát při hlášce: "ten překlad asi není se souhlasem Wizardů" ve mě hrklo. Ty na to prostě musíš opozornit, že? :wink:
Jsem rád že to brodění se RSSky má smysl ,) Zmiňovat se samozřejmě budu.

A upozorňovat taky musím, to je ten můj špatný zvyk, hlídat legálnost...říkejte mi stařec :)
Markus píše:Až na zmiňovanou hlasitost v rozhovoru nemám co vytknout, ale je mi jasné, že s poladěním hlasitosti není žádná sranda. Nedělalá mi problémy zesílit si zvuk, takže myslím, že není zas tak nutné, aby ses s tou hlasitostí moc babral.
Spíš jsem nevěděl jak na to, zkusím si s tím teď zase vyhrát.

Každopádně imho není problém v celkové hlasitosti, ale v její nevyváženosti, to vim že vadí.
Markus píše:EDIT: Registruješ nějak, kolik máš downloadů na jeden podcast? Jen tak ze zajímavosti.
Jen tak, že mám v měsíčních statistikách requesty na soubory. Když se kouknu na čtvrtý díl, tak ten měl 114 requestů (což může, ale nemusí znamenat úplné stažení).

Pak taky feedburner, ale dost lidí stahuje přímo a ne via RSS - podle feedburneru mám totiž 2-4 subscribery :o)
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Bifi píše:Podcast Dračí studna je fajn (počul som čísla 1, 2 a 4). Ja síce radšej prijímam informácie čítaním ako počúvaním (pri počúvaní sa strašne nudím, čo spôsobuje, že mám chuť robiť iné veci popritom, čo spôsobuje, že potom nedávam pozor :D ) - a preto vo všeobecnosti nemám rád podcast a video inštruktáže - ale je to fajn.
Díky za pochvalu :)

Jinak s tím podcastingem, taky jsem to nikdy neposlouchal dokud jsem se nedostal k iPodu. Pak jsem zjistil, že ačkoliv jsem si o sobě nikdy nemyslel že to budu používat, tak je to akorát pro mně - ono těch prostojů kdy člověk někam jede via MHD, na někoho čeká, dělá něco nenáročného :) je víc, než by se zdálo - a tam skvěle zapadají podcasty do sluchátek.

Nehledě na to že mluvené slovo je přeci jen osobnější a já se snažím přinášet lidi, kteří jsou známí jen pod svými psanými příspěvky ,)
Zamčeno

Zpět na „Dračí studna“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti