Dračí studna: RPG rádio/podcast (díl první a úvodní pokec)

Dračí studna je podcast, neboli webové rádio, připravované Almadem, tvůrcem RPG Planet.

Jeden půlhodinový podcast nebo tři desetiminutové?

Anketa končí za 9. 2. 2007, 21:50

Jeden půhodinový
7
50%
Vícero kratších (častěji)
7
50%
 
Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Tak jsem si konečně na Dračí studnu našel čas a musím ti, Almade, moc poděkovat. Mít v přehrávači česky mluvící podcast o "českém" rpg je moc příjemné.
Pochopitelně si neodpustím pár poznámek. Po bitvě je každý generál:

- Příprava. Rozhodně se vyplatí připravit si alespoň klíčové části ("záběr od fantasy až... pfff, úplně kamkoliv" atd.). Odstranit slovní vatu.

- Připravit si (alespoň klíčové) otázky k rozhovoru a poslat je druhé straně. Tím spíše, že neděláš "one man show" ale pokud možno informativní podcast a budeš tedy rád, když si druhá strana bude moci připravit odpovědi. Samozřejmě je potom možné klást neplánované doplňující otázky (až "rozhovorovaný" přestane mluvit).

- z nějakého důvodu mi také při rozhovoru přeskakuje zvuk z pravého sluchátka (Bouchy) do levého (Almad), což alespoň na mě působí dost rušivě.

Ještě k tomu rozdělování, které tu zmiňoval Markus: Šlo mi především o to, že u zahraničních podcastů se stává, že mě určitá pasáž nezajímá a ocenil bych tedy možnost ji přeskočit. Jelikož jsem co se výroby podcastů týče naprostý laik, předpokládal jsem, že by bylo možné vytvořit buďto nějaké bookmarky (asi hloupost, že?) nebo rozdělit na stopy a spojit je pomocí "master" playlistu (ano, mám iPod, to mi možná zkresluje pohled na věc).
U českého podcastu na "česká" téma (tj. Dračí studny) jsem ale tuto potřebu zatím nepocítil. To je vlastně také bod pro tebe. :wink:

Tož tak. Děkuji a těším se na další vydání Dračí studny.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

A hele, Dračí studna už má také svoji sekci. Gratuluji Almade. Těším se na další nahrávky. ještě jsem si ani z dracihodoupete.cz nestáhl tvé přednášky, ale jakmile něco dokončím a budu mít volněji, hned se na ně vrhnu.

A mimochodem, na další podcast už se těším :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Conlai píše:Tak jsem si konečně na Dračí studnu našel čas a musím ti, Almade, moc poděkovat. Mít v přehrávači česky mluvící podcast o "českém" rpg je moc příjemné.
Jsem rád že jsem se trefil ,)
Conlai píše: Pochopitelně si neodpustím pár poznámek. Po bitvě je každý generál:

- Příprava. Rozhodně se vyplatí připravit si alespoň klíčové části ("záběr od fantasy až... pfff, úplně kamkoliv" atd.). Odstranit slovní vatu.
Snažím se, uvidíš v druhém díle. Nicméně problém je v tom, že mi ty dva díly daly přestavu o tom, jak by to mělo vypadat a jsou tři možnosti:
1) Budu se vzdělávat a praktikovat a zlepším se tak v rétorice z patra
2) Nechám to takhle a budu se zlepšovat postupně
3) Obětuji tomu hodně času, budu se dost připravovat a hodně předříkávat.

1) zamítám, 3) je ideál, jenže je problém, že na to prostě nemám čas, což znamená, že by studna byla tak jednou za měsíc, spíš za dva. A já myslím, že je lepší to mít spíš amatérsky, ale častěji :)

(To ti jakože dávám za pravdu, jen odůvodňuji, proč se to asi bude lepšit dost pozvolně)
Conlai píše: - Připravit si (alespoň klíčové) otázky k rozhovoru a poslat je druhé straně. Tím spíše, že neděláš "one man show" ale pokud možno informativní podcast a budeš tedy rád, když si druhá strana bude moci připravit odpovědi. Samozřejmě je potom možné klást neplánované doplňující otázky (až "rozhovorovaný" přestane mluvit).
Dobrá připomínka. Další oběť už tak bude rozhovorována ,)
Conlai píše:- z nějakého důvodu mi také při rozhovoru přeskakuje zvuk z pravého sluchátka (Bouchy) do levého (Almad), což alespoň na mě působí dost rušivě.
To je feature nahrávacího software :) Ale souhlasím, je to opruz. Uvidíme zda se mi podaři zprovoznit jiný způsob nahrávání...kdyby někdo věděl, byl bych mu vděčen - používám Pretty May, konfiguraci s vsoundem se mi nepodařilo zprovoznit :-/
Conlai píše:Ještě k tomu rozdělování, které tu zmiňoval Markus: Šlo mi především o to, že u zahraničních podcastů se stává, že mě určitá pasáž nezajímá a ocenil bych tedy možnost ji přeskočit. Jelikož jsem co se výroby podcastů týče naprostý laik, předpokládal jsem, že by bylo možné vytvořit buďto nějaké bookmarky (asi hloupost, že?) nebo rozdělit na stopy a spojit je pomocí "master" playlistu (ano, mám iPod, to mi možná zkresluje pohled na věc).
Nevíš jak to udělat? Po pravdě se mi už v těch technických věcech moc nechce vrtat :), ale pokud by někdo našel nějaké pěkné howto, tak jsem pro každou špatnost...ale povrchní googlení mi nic neřeklo.
Conlai píše:U českého podcastu na "česká" téma (tj. Dračí studny) jsem ale tuto potřebu zatím nepocítil. To je vlastně také bod pro tebe. :wink:

Tož tak. Děkuji a těším se na další vydání Dračí studny.
Také děkuji. Snad tu potřebu nepocítíš ani nadále :o)
RomiK píše:A hele, Dračí studna už má také svoji sekci. Gratuluji Almade. Těším se na další nahrávky.
Díky :)
RomiK píše:ještě jsem si ani z dracihodoupete.cz nestáhl tvé přednášky, ale jakmile něco dokončím a budu mít volněji, hned se na ně vrhnu.
Nemusíš - budou v dračí studně a sestříhané o moje slepé uličky, rozsáhlá "eeehmmmmm" a smích z publika ;)[/i]
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Edit: Přesunuto.
Naposledy upravil(a) Pieta dne 15. 2. 2007, 12:01, celkem upraveno 1 x.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Moderátorská - prosím o reakce na druhý díl v příslušném threadu, pak tam zareaguji (bohužel tu nevidim možnost přehazovat jednotilvé příspěvky, jen thready).
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Almade, kdy vydáš další díl?
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Po pravdě si nemyslím, že bych to během týdne stihl, takže nejspíš během příštího víkendu a/nebo během dalšího týdne.

Zkouškové je mrcha.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

zdravim

tak jsem poslechl prvni cislo; je to moc dobre :)

posloucham druhy....

(hodne stesti)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Člověče, jak je to dávno, co jsi nahrával materiál na Slezině? Už by to chtělo zveřejnit :wink:
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Markus píše:Člověče, jak je to dávno, co jsi nahrával materiál na Slezině? Už by to chtělo zveřejnit :wink:
Já vim, když tolik lidí po mě chtělo toho Charlese :)

Ale už mám jeho souhlas a vypadá to že budu mít volný víkend, takže nejpozdějc o něm ,)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW »

Kdy bude nova Studna? :roll:
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

ShadoWWW píše:Kdy bude nova Studna? :roll:
Jo, je to trapný. Mám už konečně autorizovaný rozhovor s Charlesem a napůl rozmluvený zeditovaný komentář, který potřebuje ještě jeden večer na dokončení.

Bohůmžel můj RPG mindset byl úspěšně nabouráván prací a když jsem nepracoval, tak jsem rpg hrál, což byl třeba ten důvod proč na to nedošlo dneska.

Dělím svůj čas mezi studnu a rpg novinky a nechci nic slibovat, nicméně doufám, že se mi podaří nadělit prokletou sedmou studnu (ach ta šťastná čísla) před dnem štědrovečerním.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

to doufame :) a tesime se $D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Zamčeno

Zpět na „Dračí studna“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti