[Fate 4.0] Čtvrtá edice Fate - obecná diskuze

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[Fate 4.0] Čtvrtá edice Fate - obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

ObrázekObrázekObrázekObrázek
( :idea: Anotace v Databázi RPG)
Fate je univerzální, žánrově orientovaný systém s jednoduchými, ale komplexními pravidly nabízejícími bohatou paletu možností. Je vytvořený s důrazem na snadné úpravy a přizpůsobení, ať už hernímu prostředí, zvolenému žánru nebo stylovým preferencím vaší skupiny. Základem Fate jsou aspekty - krátké fráze, které fungují zároveň jako herní popisy a zároveň jako mechaniky. S jejich pomocí Fate udržuje soulad mezi tím, co říkají pravidla, a tím, co se děje ve fikci. Na aspekty je dále navázaný jednoduchý systém dovedností (či přístupů nebo profesí) a triků (speciálních či unikátních schopností). Tyto prvky dohromady tvoří jednoduchá, ale robustní a velmi silná pravidla vhodná pro jednorázové hry i dlouhé kroniky.
4. edice Fate existuje v několika různě komplexních variantách. Seznam produktů najdete pod jejím záznamem v databázi. Za vypíchnutí stojí:
:arrow? Fate Core - defaultní základní pravidla
:arrow? Fate Accelerated - zjednodušená verze
:arrow? Fate Condensed - jiná zjednodušená verze
:arrow? Fate Rozcestí je česká varianta Fate Accelerated

Tohle je obecná diskuze pro případy, kdy máte jen nějaký stručný postřeh/dotaz a nechcete mu zakládat novou diskuzi. Obšírnějším tématů se nebojte založit vlastní diskuzi s tagem [Fate 4.0], případně ji některý z moderátorů oddělí.
Naposledy upravil(a) fenikso dne 5. 12. 2013, 09:37, celkem upraveno 18 x.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: FATE Core

Příspěvek od Alef0 »

Hlavne to Creative Commons je mega.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: FATE Core

Příspěvek od Sosacek »

Hlavne to pak licencne znamena, ze nekdo bude most udelat FATE Eclipse Phase. Coz bude vladnout.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: FATE Core

Příspěvek od fenikso »

No já jsem chtěl začít kutit seznam, ale teď jsem rozpolcený a nevím, co všechno budu chtít. Zatím to vidím jen na Fate Core. ale kdyby se mi v kapse materializovaly do ledna nějaké volné prachy z paralelního vesmíru, tak bych to změnil :-D. Možná bych ještě nějakou dobu počkal, co se ještě všechno vyvrbí.
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: FATE Core

Příspěvek od Korhul »

Mám neodvratný pocit, že bych se chtěl taky připojit k "hromadné objednávce".
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: FATE Core

Příspěvek od jonka »

nechci znít nedočkavě (-: ale ony jsou ty zásilky posílány max po 6 kusech, takže klidně začněte dělat seznam po plus osobu/y která to zapledguje. Já celkem uvažuju že si zajdu vyřídit kreditku, protože mám obavu aby to za 50 dní neskončilo krčením ramen a rozpačitými pohledy :-)=
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: FATE Core

Příspěvek od Alef0 »

Tiez som za to, aby sa uviedli ludia, ktori maju seriozny zaujem a zoskupili po 6tich. A tiez to, aby ten, komu to dojde, bol v stave to rozoslat ostatnym.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: FATE Core

Příspěvek od Aljen »

tym padom sa hned Uvadzam!
:D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: FATE Core

Příspěvek od Sosacek »

Aljen píše:tym padom sa hned Uvadzam!
:D
+1

Me pripada, ze by stalo za to udelat ceskou a slovenskou verzi zvlast, protoze pokud to poputuje do prahy a pak se to bude rozesilat ceskou postou, tak se tim teda fakt moc neusetri.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: FATE Core

Příspěvek od Antharon »

za 55$ je tam balik 4 kniziek ak ste shop, nema niekto na predaj hier (ukecame skavena?) zivnost ze by sme to vzali takto? inak ja chcem tiez :D asi tu podpisanu
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: FATE Core

Příspěvek od fenikso »

Ta volba je jen pro US prodejce, ne?
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: FATE Core

Příspěvek od Antharon »

neviem, nejak extra som to neskumal pravdu povediac, ale vyzera to tak ze mas pravdu :(
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: FATE Core

Příspěvek od fenikso »

Takže já půjdu někdy v lednu do "The Book". Jsem z Brna. Kdokoli se ke mě přidá, znamená to:
25$ za knihu + se podělíme o 5+10$ za poštovné + je možné, že se bude platit DPH na celnici...
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: FATE Core

Příspěvek od Antharon »

az sa to dohodne mozete mi napisat PMku, urcite do toho pojdem tiez, a logistiku uz nejako vyriesime medzi sebou
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: FATE Core

Příspěvek od fenikso »

Tak já tě připíšu k sobě, ok?
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: FATE Core

Příspěvek od Alef0 »

Ked sme traja za Slovensko, mohli by sme to flushnut. Mozno aj Peekay bude chciet, toho sa spytam osobne.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti