Legends Of Anglerre

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Legends Of Anglerre

Příspěvek od Skenderax »

Obrázek
(anotace)

Rád by som upozornil fanúšikov SoTC, FATE, FUDGE a podobne na hru Legends Of Angleree.

Hru som si kúpil v elektronickej forme (mimochodom je zlacnená na takmer bagatel). Okrem toho, že ide o klasický derivát SoTC, prináša krásne pravidlá pre ekonomiku, pre tvorenie lodí, hradov, miest, gangov, organizácií. A samozrejme sú popísané i súboje týchto kolosov a vojny armád. Osobne mi viac vyhovujú boje armád vo FUDGE, ale až po prečítani LoA som ich skutočne pochopil :lol:.

Nevýhodou elektronickej formy je jej veľkosť a grafické spracovanie. I keď je veľmi pekné a pútavo spravené má veľkosť úžasných 135MB. A tak môj PDF viewer ma s tým vážne problémy (free program Evince to tak-tak zvláda).

Môj záver: Ak niekomu nie je ľúto zopár €, tak ide o fakt dobré spravocanie s bohanými pravidlami pre hráčov i GM.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Legends Of Anglerre

Příspěvek od crowen »

Nechces to hodit ako anotaciu sem? http://rpgforum.cz/anotace/detail/l
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Legends Of Anglerre

Příspěvek od Skenderax »

Pokusil som sa o príspevok do Anotací. Dúfam, že ma za to nik nesfúkne :-D.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Legends Of Anglerre

Příspěvek od Aljen »

V tej anotacii by som vyzdvihol to co tu spominas.
Ide o pravidla pre hranie fantasy viacerych subzanrov, + pravidla pre boje armad, flotil atd
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Legends Of Anglerre

Příspěvek od Ecthelion »

My jsme v Legends of Anglerre hráli na podzim naši renesanční kampaň (nějaký střípek z hraní tady, jinak se zápis bohužel nedělal).

Nezkoušeli jsme pravidla pro hrady a bitvy, ale v rovině postav je to zajímavá a celkem příjemná rules-heavy verze Fate systému, který zachovává body osudu a podobně, ale přidává poměrně rozsáhlá pravidla pro souboje, zbraně, brnění a podobně. Hrálo se nám s pravidly poměrně dobře, musím říct.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Legends Of Anglerre

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jsem na to koukal a ono už je to tak crunchy, že nějak najednou nevím, co s tím. Třeba ty příšery mají jako stunts věci, co si představuji, že bych vyvolával aspektem, třeba ledový obr má jako stunty takové ty věci, co by jste si představili: lépe odolává mrazivým věcem, je hafo silný, atd., jenže to jsou věci, co mě napadají, když bych chtěl použít jeho aspekty. Podobně třeba rasy, apod. Jak se vám s tím hraje, nebo jak se k tomu stavíte?

(Navíc teda je to Fate 3e, lízlej tím náběhem na Fate 4e, tzn. různé situační aspekty a podobné blbiny, co nemusím, vzniká z toho pak ta Fate 4e podivná meta aspektová hra vytváření aspektů, co trvají chvíli a když hodíš líp, tak zase dýl a jednou za to platíš a jindy zase ne a tohle a tamto a nejlíp se mi líbí ten upravenej Fate 2e, kde mají aspekty jenom postavy.)
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Legends Of Anglerre

Příspěvek od Pepa »

Jako ano. Je už poměrně heavy-rules. Proto jsem si z toho vzal jenom inspiraci (jak případně co řešit), ale úplně podrobně podle toho nehrajeme.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Legends Of Anglerre

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pepa: Mě to vlastně dost fascinuje, snažím se najít ten bod, kdy ještě má smysl hrát s aspekty "ten pravý Fate" a kdy ještě do toho hrnout další crunch, který to ale kousek po kousku podkopává.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Legends Of Anglerre

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ty aspekty a stunty dělají jednu zajímavou věc, a vlastně to dělají už i aspekty a skilly... kdy ještě je daná věc jaksi obyčejně se projevující a kdy už kamera míří na charakter po použití fate pointu, jako na něco podstatného, co si zaslouží ohnisko pozornosti.
Často stunt nebo dovednost kopírují část toho, co se vejde pod aspekt postavy, až má někdy postava tolik stuntů, že to aspekt skoro vyčerpá, jako ten obr.
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Legends Of Anglerre

Příspěvek od Pepa »

Jako takto: Já jsem to nečetl celé. Jenom jsem si z toho vzal skill list a i ten jsem relativně osekal. (Stunty k jednotlivým skillům mi mohou posloužit jako inspirace, stejně jako stunty u nestvůr i bestiář.) Ale dobře. Přiměl jsi mě, abych se k tomu vrátil, tak já se na toho obra podívám :)
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti