Fate 3e fantasy

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Mortuss
Příspěvky: 28
Registrován: 5. 1. 2011, 15:49

Fate 3e fantasy

Příspěvek od Mortuss »

Nazdar, vim ze core 3e jeste neni, ale nechce se mi moct cekat a hlavne nemuzu nikde najit neco jako release date, a ted podnicen clanky faterpg.com jsem se rozhodl ze si udelam vlastni aplikaci pro klasicky fantasy setting a tak se nejdriv jdu poptat, jestli uz to nekdo zkousel :) jde mi hlavne o skill a stunt list, koukal jsem na ty pro SotC a premejslel jsem jak to prekopat, co pouzit co zahodit a co pridat. Cetl jsem je to co jsem potkal na webu, necetl jsem ani dersden ani diasporu verzi a nevim jestli by se to hodilo spis, ale me osobne hrozne zaujal pristup popsany tady :
http://www.faterpg.com/2011/the-core-of ... -part-two/

a tak se ptam, ma nekdo uz zkusenosti s vytvarenim aplikace fate 3e do klasickeho fantasy?
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate 3e fantasy

Příspěvek od Sammael »

Ja som nieco taketo skusal a jedine co ti poradim je prave na Dresden pozriet. Mas tam koniec koncov magiu a tu ti do klasickej fantasy treba $;) .

Ak chces aplikovat SOTC tak treba kazdopadne pomenit otazky navadzajuce hracov k volbe aspektov. Ja som tam daval povod a legendy o postave namiesto brakov v ktorych figuroval. Niekde to mam, ale som po nocnej tak ak chces napis mi pmku a mozeme to konzultovat, mozem ti poslat nejake zapisky a poznamky na ktorych som asi pol roka robil.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate 3e fantasy

Příspěvek od Quentin »

Není něco jako generic fate 3e to Strands of Fate? Na rpg.net to někdo pomlouval, tak nevim.
Naposledy upravil(a) Quentin dne 11. 2. 2011, 09:07, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate 3e fantasy

Příspěvek od Aljen »

Heh nad niecim podobnym som sa zamyslal.
Skus modifikovat tvorbu systemov a clustera z Diaspory a pouzit to na tvorbu settingu ... alias mocenskych skupin/kralovstiev a ich vztahov. Vyzaduje to vacsiu namahu ale je to podla mna prinosne aj pre inych ludi.

Druha vec, pozri si ako Diaspora () riesi "hitpointy" a "resources" ako peniaze. Hladaj mechanizmus Stress tracks a complications je to podla mna vyborne a pre viac crunchy FATE lubovolneho zanru lahko aplikovatelne.

Taktiez bojovy system (systemy) su podla mna v diaspore dobre popisane. Nielen boj malej skupiny, ale aj velekj armady a rovnakym principom popisuje aj socialny konflikt.
Myslim ze v Dresden je to inak takze neviem ci to ma nejak rozpracovane Core Fate3e
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Mortuss
Příspěvky: 28
Registrován: 5. 1. 2011, 15:49

Re: Fate 3e fantasy

Příspěvek od Mortuss »

Strands of Fate neni od tvurcu fate, je to jen osobni iniciativa buhvi koho a jak na to koukam, prijde mi ze to trosku slape po Fatu a pridava pravidla kam nemusi. Ale dobre, kouknu se i na Dersden i na diasporu a zkusim z toho vydestilovat neco co mi bude vyhovovat, pokud se mi to povede sepsat tek se tu s vama o to podelim :)
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti