[3e] Fate for Dummies

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate for Dummies

Příspěvek od Peekay »

Sosacek píše:V HotB muze jinej hrac spokojene prohlasit ze vase postava je nasilnik nebo vrah (atd) pokud vyhraje konflikt a to dost lidi nevezme.
Nie je celkom pravda, mozes sa vykupit za Style point.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate for Dummies

Příspěvek od Pieta »

Kdyby se to řádně žánrově omezilo, tak by i to mohlo jít. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate for Dummies

Příspěvek od Aljen »

mala pomocka pre konverziu d20 adventur do fate

http://www.rpgnow.com/product_info.php? ... s_id=51036

7 stran a free
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Fate for Dummies

Příspěvek od Wan-To »

Mám dotaz - existuje nějaká lite verze Fate, která by uměla víceméně to samé, co umí osekaný Fate v Příbězích Impéria?

Nebo jinak - jaký je rozdíl mezi Fatem v tradičním pojetí a Fatem právě v Příbězích? Co je tam vynechané, případně co je tam navíc? (pravidla Fate prakticky neznám a přiznám se, že jsem líný je číst)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate for Dummies

Příspěvek od Pieta »

Wan-To píše:Nebo jinak - jaký je rozdíl mezi Fatem v tradičním pojetí a Fatem právě v Příbězích? Co je tam vynechané, případně co je tam navíc? (pravidla Fate prakticky neznám a přiznám se, že jsem líný je číst)
Ja teda ani jednu verzi nemam v hlave, ale co si pamatuju, tak Pribehy jsou mnohem volnejsi, mnohem min strukturovane. FATE as written ma presne dane dovednosti, a predepsane vztahy mezi jejich hodnotami, a pocet aspektu na danou zivotni fazi...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate for Dummies

Příspěvek od Ecthelion »

Wan-To: Nějak jsem tenhle dotaz přehlédnul. Omlouvám se za zpoždění. :wink:

Systém v Příbězích se docela liší od toho, který je v základních pravidlech Fate. Dost věcí, které se nám nezdály úplně dobré, tam chybí, dost věcí jsme pojali jinak a některé jsme přidali sami. Využíváme základ systému Fate, ale je to v podstatě Fate takový, jak jsem ho hráli a jak nám fungoval. Když jsme hráli, tak slovní pojmenování hodnoty dovedností prostě nikdy nefungovalo - lidi se museli dívat do tabulky, jaké pojmenování má jakou hodnotu a převádět to... zbytečně zdržující věc, tak jsme ji vyhodili. Používání aspektů je zásadním způsobem jiné, stejně jako jsme třeba zrušili rozlišování aspektů a specialit (zbytečné, dvakrát ta samá věc). Jiné je třeba i používání bodů osudu. V původním FATEu s nimi pracují dost oldschoolově a oproti Příběhům jsou podle nás dost omezené + je tam zavedené hodnocení hráčova vkladu do hry (vracení bodů osudu). Drobných změn je tam docela dost, navíc jsme pravidla s příklady napsali úplně znova s příklady toho, jak si myslíme, že by ten systém měl fungovat.
Původní Fate totiž přináší úžasné nápady a možnosti, ale některých z nich prostě nevyužívá, takže jsme se snažili ten diamant vybrousit tak, aby se zářil a lesknul. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů