[2e] Tvorba postavy vo FATE?

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

[2e] Tvorba postavy vo FATE?

Příspěvek od Sammael »

Tvorba postavy vo FATE?
Aky postup sa vam najlepsie pouziva? Striedate sposoby vytvarania postavy?
Osobne som pre OaP pouzil na zaciatok tvorbu vychadzajucu z sotc. Ale najradsej by som to riesil rasa, background, frakcia, volne aspekty. Aky mate nazor na tvorbu postavy do fate vy?Nieje 10 aspektov sotc privela?
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba postavy vo FATE?

Příspěvek od jonka »

Mě se nejvíc osvědčil způsob, že se rozhodnu jak by měla daná postava vypadat v tom daném okamžiku a pak jdu zpátky do minulosti a dotvářím minulé aspekty. Tedy opak jak je tvorba postavy v pravidlech - i když není až tak rozdílná. Co je ale podle mě větším fenoménem je to, že téměř vždycky jsem chtěl, aby postava měnila svoje aspekty v průběhu hry.

Počet aspektů je asi o feelingu. 10 se mi zdá moc, sám preferuju 6-8 ale vzhledem k úspěšnosti SotC to asi nebude velký kámen úrazu.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba postavy vo FATE?

Příspěvek od Sammael »

Inak imho zaujimava myslienka tvorby postavy je v hre spirit of the far future, co je vlastne prerabka travelera do fate sotc. Tam je faza 3 az 6 o guest star co je tvoj hrac po pravici. V oap to vsak nemozem vyuzit pretoze ligu sklada cisarsky dvor.Najviac mi asi sedi star blazer,su tam jednak rasy a jednak organizacie a background.
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů