Tředí edice Fate

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Keďže sa hajzlíci z Evil Hat celebritne vnorili do indie scény a indie dizajnovej filozofie a rozbehli všelijaké vedľajšie projekty (napr. One Bad Egg) tak ten FATE 3.0 ešte možno potrvá.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tředí edice Fate

Příspěvek od jonka »

well nenašel jsem tady vhodnější téma..

Evil Hats přidávají do free verze nějaké další kapitoly (vytváření města, stunty, aspekty, základy a zlepšování se)

Some New Additions to Fate’s Open Content
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Tředí edice Fate

Příspěvek od Dukolm »

Tak tohle vypadá už slibně jen uměl lepe anglicky.
No změna v od škrtávání aspektu je velice pěkná.
Jen nějak nechápu ty stunty.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tředí edice Fate

Příspěvek od jonka »

vycucnu si to trichu z prstu a z krátkého přečtení o stuntech. Stunt je schopnost, která ti dovoluje za určitých podmínek porušit pravidla (o dovednostech). Zaplatíš FP a můžeš udělat něco, co ti dovednost nedovoluje.
Kupříkladu budeme mít stunt s názvem "Machr na skoky" tak když budu potřebovat přeskočit z jedné budovy na druhou a bylo by klidně i nemožné kdybych měl vysokou atletiku, tak zaplatím FP a skočím.

Nejsem si úplně jist, ale někde jsem zaslechl, nebo přečetl, že takhle se dají i přidávat do světa fakta, tedy když v něčem budu dobrý (budu mít stunt), tak mám tu možnost (za FP) přidat fakta v herním světě, pokud se to vztahuje k tomu stuntu. Je to podobné jako v 2ed FATE, ale už to není tak obšírné a je to jen v rámci stuntu.

Když tak ať mě kluci opraví, jestli jsem něco neřekl správně, 3ed FATE/Dresdeny jsem jen tak zběžně proletěl.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Tředí edice Fate

Příspěvek od Sosacek »

Stunty jsou ekvivalenty featu z dnd. Podle typu hry jsou nekdy rules light, Diaspora ma celkem asi pet stuntu ve stylu "mas nejakou cool vec" nebo "umis skillem X delat i Y(*)", nekdy rules heavy (dresden files ... just dresden files), nekdy oboji a jeste maji slozity prerekvizitovy stromy jak skilly z diabla (spirit of the century).

Jednoduse receno, vetsina mechanicke komplexnosti FATE her je nacpana ve stuntech, takze cim jednodussi je ta hra ma, tim jednodussi bude jako celek.

(*): "It's a software problem", pouzivej Computer jako Engineer na opravy
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů