Tředí edice Fate

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Keďže sa hajzlíci z Evil Hat celebritne vnorili do indie scény a indie dizajnovej filozofie a rozbehli všelijaké vedľajšie projekty (napr. One Bad Egg) tak ten FATE 3.0 ešte možno potrvá.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tředí edice Fate

Příspěvek od jonka »

well nenašel jsem tady vhodnější téma..

Evil Hats přidávají do free verze nějaké další kapitoly (vytváření města, stunty, aspekty, základy a zlepšování se)

Some New Additions to Fate’s Open Content
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Tředí edice Fate

Příspěvek od Dukolm »

Tak tohle vypadá už slibně jen uměl lepe anglicky.
No změna v od škrtávání aspektu je velice pěkná.
Jen nějak nechápu ty stunty.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tředí edice Fate

Příspěvek od jonka »

vycucnu si to trichu z prstu a z krátkého přečtení o stuntech. Stunt je schopnost, která ti dovoluje za určitých podmínek porušit pravidla (o dovednostech). Zaplatíš FP a můžeš udělat něco, co ti dovednost nedovoluje.
Kupříkladu budeme mít stunt s názvem "Machr na skoky" tak když budu potřebovat přeskočit z jedné budovy na druhou a bylo by klidně i nemožné kdybych měl vysokou atletiku, tak zaplatím FP a skočím.

Nejsem si úplně jist, ale někde jsem zaslechl, nebo přečetl, že takhle se dají i přidávat do světa fakta, tedy když v něčem budu dobrý (budu mít stunt), tak mám tu možnost (za FP) přidat fakta v herním světě, pokud se to vztahuje k tomu stuntu. Je to podobné jako v 2ed FATE, ale už to není tak obšírné a je to jen v rámci stuntu.

Když tak ať mě kluci opraví, jestli jsem něco neřekl správně, 3ed FATE/Dresdeny jsem jen tak zběžně proletěl.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Tředí edice Fate

Příspěvek od Sosacek »

Stunty jsou ekvivalenty featu z dnd. Podle typu hry jsou nekdy rules light, Diaspora ma celkem asi pet stuntu ve stylu "mas nejakou cool vec" nebo "umis skillem X delat i Y(*)", nekdy rules heavy (dresden files ... just dresden files), nekdy oboji a jeste maji slozity prerekvizitovy stromy jak skilly z diabla (spirit of the century).

Jednoduse receno, vetsina mechanicke komplexnosti FATE her je nacpana ve stuntech, takze cim jednodussi je ta hra ma, tim jednodussi bude jako celek.

(*): "It's a software problem", pouzivej Computer jako Engineer na opravy
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti