Dračí doupě - Fate

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
hrac36
Příspěvky: 6
Registrován: 23. 6. 2021, 22:15

Dračí doupě - Fate

Příspěvek od hrac36 »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi RPG

Tohle je konverze DrD do systému Fate 2.1. nic moc nového, jen úprava a vykrádačka starého (včetně+) pod tenhle systém, aby to bylo hratelnější. Pokud můžete, podpořte autory RPG pravidel, ať vznikají nové krásné věci :)
Přílohy
drd_fate.pdf
(3.67 MiB) Staženo 144 x
ondralukas1010
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 6. 2017, 14:45

Re: Dračí doupě - Fate

Příspěvek od ondralukas1010 »

Tak tohle bude zajímavá diskuze...
Ale ještě než se pustím do čtení těch pravidel, existuje nějaký důvod proč používáš FATE 2.1 místo novější 4. edice? (předem bych chtěl říct, že ani nevím jaké jsou vůbec mezi nimi rozdíly)
Naposledy upravil(a) ondralukas1010 dne 24. 6. 2021, 09:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Dračí doupě - Fate

Příspěvek od KDolecek »

To mně zas zaujalo, že je tam poděkování, odkaz na autoty FATE, ale nic o autorském týmu tohoto produktu?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20840
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě - Fate

Příspěvek od Markus »

Nazdar, hráči36! V první řadě tě vítám na RPG Fóru a díky za to, že ses podělil o svoje pravidla.

Stáhl jsem si to a čekal jsem nějaký stručný konverzní dokument... abych zjistil, že to má 300 stránek. Říkat tomu "konverze" je možná trochu podceňování – působí to na mě jako samostatná kompletní hra. Všechno potřebné pro hru. Nebo se mýlím? V zásadě asi nepotřebuju číst ani DrD ani Fate, ne? Všechno je v tomhle dokumentu.

Čistě ze zvědavosti, můžeš nám říct trochu víc k tomu, co je to za text? Je to nějaký copy&paste a kompilát textů z DrD a Fate? (na čemž není nic špatného - taky dělám kompiláty) Nebo je to vážně 300 stránek pravidel, která jsi napsal sám?

Snažím se hlavně zorientovat v tom, na co se vlastně koukám.
hrac36
Příspěvky: 6
Registrován: 23. 6. 2021, 22:15

Re: Dračí doupě - Fate

Příspěvek od hrac36 »

KDolecek píše: 24. 6. 2021, 00:13 To mně zas zaujalo, že je tam poděkování, odkaz na autoty FATE, ale nic o autorském týmu tohoto produktu?
Autorství si mohou připisovat původní tvůrci pravidel. Konverze, či kompilace jak "toto" nazval Markus, je možná krapet kreativní, ale stále jen kompilace. Zkrátka jeden PJ nebyl ochoten hrát ve starých pravidlech (k uzoufání moc rozdílných mechanik), a proto si je hodil do nového kabátku pod FATE. A k tomu si vše upravil k obrazu svému :)
hrac36
Příspěvky: 6
Registrován: 23. 6. 2021, 22:15

Re: Dračí doupě - Fate

Příspěvek od hrac36 »

ondralukas1010 píše: 23. 6. 2021, 23:41 Tak tohle bude zajímavá diskuze...
Ale ještě než se pustím do čtení těch pravidel, existuje nějaký důvod proč používáš FATE 2.1 místo novější 4. edice? (předem bych chtěl říct, že ani nevím jaké jsou vůbec mezi nimi rozdíly)
Tohle je šuplíkový projekt - 4. edice byla při tvorbě této hry relativně nová, zatímco na 2.1 jsem byl díky bravůrnímu překladu z těchto stránek již zvyklý. Dlouhodobým hraním s jednou družinou se nám (no dobrá, možná hlavně mě) 2.1 ve stylu příběhů impéria zalíbila mnohem více. (byť tak trochu používáme mechaniku vytvoření výhody).
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Dračí doupě - Fate

Příspěvek od KDolecek »

To nedává smysl.
hrac36
Příspěvky: 6
Registrován: 23. 6. 2021, 22:15

Re: Dračí doupě - Fate

Příspěvek od hrac36 »

Markus píše: 24. 6. 2021, 09:42 Nazdar, hráči36! V první řadě tě vítám na RPG Fóru a díky za to, že ses podělil o svoje pravidla.

Stáhl jsem si to a čekal jsem nějaký stručný konverzní dokument... abych zjistil, že to má 300 stránek. Říkat tomu "konverze" je možná trochu podceňování – působí to na mě jako samostatná kompletní hra. Všechno potřebné pro hru. Nebo se mýlím? V zásadě asi nepotřebuju číst ani DrD ani Fate, ne? Všechno je v tomhle dokumentu.
Vše potřebné k hraní je v těchto pravidlech, pravda. Původní pravidla jsou ale v překladu 2.1 více rozvedená - přiložil jsem výcuc jen proto, aby u tištěné varianty DrD-Fate nebylo nutné stále mít na stole i pravidla Fate 2.1 a vše se dalo najít na jednom místě. Samotnému se mi ale vysvětlení z překladu fate 2.1. velmi zamlouvá a považuji za rozumné s nim začít (více příkladů aspektů atd.)
Markus píše: 24. 6. 2021, 09:42
Čistě ze zvědavosti, můžeš nám říct trochu víc k tomu, co je to za text? Je to nějaký copy&paste a kompilát textů z DrD a Fate? (na čemž není nic špatného - taky dělám kompiláty) Nebo je to vážně 300 stránek pravidel, která jsi napsal sám?

Snažím se hlavně zorientovat v tom, na co se vlastně koukám.
Čistý copy paste to není. Snažil jsem se zachovat původního ducha povolání, přitom vyzobat z původních pravidel co se mi líbilo a šlo lehce převést a popřípadě to doplnit/změnit tak, aby to ladilo se zbytkem, Asterionem a mým zkušenostem s dlouhodobého hraní (čili možná spíš zkušenostem naší družiny).

Válečník se podobá DrD 1.6 fintami a několika schopnostmi navíc, rozdělení okruhů fint a pojetí berserka je inspirováno drd+

Hraničář byl od základu rozdělen na Chodce a Druida. Chodec se tomu z DrD 1.6 velmi podobá, spousta textů je čistá konverze, druid je značně předělán a více se podobá drd+ a paktům z neznámých pravidel "Mečem a magií".

Zloděj má několik dovedností z DrD ale je vlastně značně převzatz DrD+ včetně fint.

Alchymista je krásné povolání, které jsem chtěl zachovat - rozdělil jsem jej na tři okruhy - lektvary+drobné předměty, jedy+pasti, a pyrofora - tak se to nakonec osvědčino nejvíce. A navíc sloučil suroviny s magenergií, aby bylo povolání použitelnější, alchymista mohl vyrábět lektvary čistě z trofejí nestvůr a ne platbou stvovek zlatých atp. Nicméně dovednosti a předměty jsou překlopené, zde invence není. Snad kromě jedů, které byly upraveny aby si správný alchymista travič mohl přijít na své a pořádně si zahrát :)

Čaroděj má překlopené grimoáry z drd+ a drd (coby arvedanskou magii) do fate 2.1 + pár jednotek kouzel (kouzlo "Kuk" myslím) ukradených od Quentina pro doplnění vitální magie, takže tohle copy paste jednoznančně je.

theurg je zkopírovaná idea z drd+ kompletně pozměněná pro tyto pravidla (sesílání formulí coby "kouzel na míru", zaklínání dočasných předmětů na několik použití a možnost povolánání vyšších démonů - potvor (vlastně myšlenkových bytostí).

psyonik je stvořen v duchu popisu z Falešné apokalypsy - telepat je upravený GURPS, psyonika těla je komplet nová. Zkrátka aby si člověk mohl zahrát to o čem si přečte.

Střelec je jen doplňkové povolání.

V dodatcích jsou jen nějaké užitnečné věci týkající se tvorby postavy, zbraní na Asterionu a pár tabulek k tomu.

Snad tohle pomohlo pro lepší přehled. Říkal jsem si, že možná někdo bude čelit stejnému problému - nehratelnosti původního DrD a tohle se pak může hodit pro možnost si jednodušeji zahrát "ten" dračák. Ale po tolika letech hraní a upravování je tahle kompilace natolik komplexní a přizpůsobená, že se tím asi málokdo bude chtít prokousávat. Ale vyměkl jsem a nenechal jsem to jen v šuplíku (jen pro svou družinu) a faktem že se na tom nechci obohatit a jsem majitelem všech původních pravidel a hodlám nadále tvůrce pravidel podporovat si ospravedlňuji release kompilace.

Howgh
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20840
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě - Fate

Příspěvek od Markus »

Opožděně děkuju za dodání podrobností. Dovolil jsem si na základě toho sepsat anotaci do databáze, ať máme tu hru podchycenou (chci tam mít všechny české hry) – a tenhle 300stránkový magnum opus si to zaslouží. Snad to pomůže tomu, aby si to někdo našel a zahrál.

Obrázek
Dračí doupě – Fate je česká hra, která v sobě spojuje hry Dračí doupě a Fate (2. edice). V zásadě jde o to, že hra bere „obsah“ Dračího doupěte – jako rasy nebo typické schopnosti jednotlivých povolání – a od základu ho přetváří pomocí pravidel Fate. Nejde o přímou kopii, hra se spíš snaží dodržovat „ducha“ Dračího doupěte a dosahovat podobného účinku v jiném mechanickém jádru. Některé schopnosti povolání jsou ale převzaté i z Dračího doupěte plus nebo Dračího doupěte II.

Jedná se o kompletní hru se vším všudy. 300stránková příručka popisuje kromě kompletních pravidel taky povolání a jejich speciální schopnosti, kouzla, alchymistovy magické předměty, theurgovu démonologii, dokonce i pravidla psioniky (psionik je vytvořený po vzoru Falešné apokalypsy a GURPS).
Kdybys chtěl něco upravit, stačí říct (anebo to rovnou upravit sám - editovat to může po přihlášení každý).
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů