Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Kubrt
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 9. 2014, 20:37

Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Kubrt »

Připravuji kompletní setting pro hru Fate: Rozcestí zasazený do mestěčka na jihu Itálie.

Nejsem nijak zvlášť zkušený (vlastně vůbec), tak bych se s vámi rád podělil o první nástřel settingu a poprosil o vaše názory, podněty... V hlavě i z části na papíře mám už i kampaň zasazenou do tohoto městečka.

Městečko Trafitte

Klasické maloměsto na jihu Apeninského poloostrova. V létě tu nikdo nepracuje, protože je vedro, a v zimě se z toho vedra všichni snaží vzpamatovat. Jediný obchod, který v městečku kvete, je zemědělství a pěstování ovoce. V létě drží městečko nad vodou turistika, díky přímořské lokalitě a menšímu přístavu. A přestože v zimě není moc do čeho píchnout, mají místní o zábavu postaráno. Celé městečko je totiž pod kontrolou dvou mocných rodin, které si toho poslední dobou moc nedarují.

Rodina Pascal žije v městečku od nepaměti. Historicky to byl rod mocných a vlivných šlechticů. Poté však byl korunou vliv v kraji vyměněn v rámci věna za dceru mocného tureckého prince a Pascalové o psaný vliv přišli. Svržení koruny a nastolení demokracie celou věc ještě zhoršilo. To je ale už mnoho let zpátky. Všechny tyto změny však Pascalové neřeší a místokrál nemístokrál, starosta nestarosta, snaží se po generace udržet vliv ve městě všemi možnými i nemožnými prostředky. A co hůř, řada obyvatel Traffite je v tom podporuje, protože každý si přeci pamatuje, že za Pascalů bylo nejlépe. V současné době je hlavou rodiny Francesco. Muž ve středních letech, který zdědil krásu po svém otci a důvtip po své matce, budiž ji země lehká. Francesco je také velice šarmantní a vystupuje občas až přehnaně vlídným dojmem. Zdání ale klame, a říká se, že pro dosažení svých cílů se nakonec Francesco nebojí použít všech možností.

Druhou významnou silou ve městě je rodina Di Matteo. Ta je ve městě relativně nová, o to mocnější je však hlava této rodiny, Roberto, který je prostě tak bohatý, že si může dovolit všechno. Což se samozřejmě nelíbí Pascalům. Roberto je původně z Florencie a rozhodl se odstěhovat s celou rodinou a služebnictvem na jih ve svých 40 letech, aby si mohl dopřát zasloužené výslužby. Čím si peníze vydělal, nikdo neví. Ví se jen to, že jeho otec pracoval jako uznávaný zubař. Dnes je však Roberto starý muž, kterému táhne na 90, a rodinu vede jeho syn Paolo. Roberto je stále ale v rodině největší autoritou a má hlavní slovo ve všech významných záležitostech.

Voleným starostou městečka je Jean Frank Tutti, zástupce sociální demokracie, který již svůj mandát dvakrát obhájil, a který také vede městskou radu. Do dění ve městečku moc nezasahuje. Vzdálenost od Říma i od průmyslové části Itálie je značná a nikoho z politiků ani noviny vlastně tato oblast nezajímá. Jediné věci, které mohou městečkem více pohnout, je mediální humbuk kvůli možným imigrantům z Afriky, které zde ale nikdo nikdy neviděl, a předvolební agitace, ke které dochází vždy po 4 letech. Toto je vlastně jeden z nejdůležitějších úkolů starosty. Zajistit, aby agitace byla pasivní a vměšování do dění v městečku bylo minimalizováno.

Státní policie projíždí městečkem jednou za čas, pokud se vysloveně něco nepokazí, tak je ve měste jinak nikdo nevidí. Carabinieri hlídají převážně pobřeží a dálnici, která vede dál od města ze severu na jih. Ve městě je ale stanice městské policie – policie municipale. Velitel této stanice - Lucio Mende - však svou práci dělá dobře a většina lidí ani neví, jak vlastně vypadá. Zbylí policisté sem tam udělají obchůzku, ale do ničeho se moc nehrnou. Ví totiž, že všechny trable v městečku se vyřeší sami. Jinak řečeno, vyřeší je Pascal. Kdo zlobí, má s Pascalem problém. A funguje to tak líp, než by mohla sebelíp fungovat policie. Jedinou starostí pro strážníky tak byla činnost Di Mattea, proti kterému byl zatím i Pascal krátký. Čas ale také ukázal, že mu nejde o problémy a věci se snaží řešit se ctí a heslem, každému co si zaslouží.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Pepa »

Kubrt na RPG fóru! To jsou k nám hosti :) Vítej :)

Osobně musím říct, že se mi to líbí. Zajímavé nápady o renesanční Itálii můžeš najít ve vláknu ke hře Vendetta.

Piš dál, určitě jsme tuned :)
Kubrt
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 9. 2014, 20:37

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Kubrt »

Dík Pepo za reakci, na Vendettu určitě kouknu, i když s tímto mířim blíž k současnosti. Itálii bez troubení a bez skůtrů si totiž neumím představit. :)

Kampaň zatím chystám jako příběh supiny nadějných studentíků, kteří v rámci svých letních radovánek skončí v městečku bez peněz, bez věcí a budou se snažit zjistit, co se jim stalo, získat zpět své drahocenné věci a samozřejmě se následně dostat domu. :) Asi nemusím říkat, že bez povšimnutí Pascalů a Di Matteů se to asi neobejde. :)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Sparkle »

Na první dojem to zní dobře!

Jestli to chápu dobře, odehrává se to v plus mínus současnosti a magie tam není?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Kubrt
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 9. 2014, 20:37

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Kubrt »

Ano, přesně. +- současnost bez magie, možná tak cca 15-20 let zpátky. Bez mobilů, internetů a takových serepetiček. Ty jsou podle mě v RPG jen na obtíž. :D Přiznám se, že nemám moc rád fantasy a scifi je teď kolem mě všude tuna, takže jsem chtěl vymyslet něco trochu jiného.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Sparkle »

Kubrt píše:Ano, přesně. +- současnost bez magie, možná tak cca 15-20 let zpátky. Bez mobilů, internetů a takových serepetiček. Ty jsou podle mě v RPG jen na obtíž. :D Přiznám se, že nemám moc rád fantasy a scifi je teď kolem mě všude tuna, takže jsem chtěl vymyslet něco trochu jiného.
Za mě super. Nemagické kampaně jsou potřeba jak sůl. Určitě piš dál :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Pepa »

Ano, ty bys potřeboval spíš nějaké téma o takové té "klasické" Italské kmotrovské mafii. Ale jestli tu o tom něco máme, to vlastně ani nevím. Možná je něco o tom ve Feniksových zápisech, ale nevím... :think:
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Sparkle »

Když jsme se ve vedlejším vlákně začali bavit o hraní RPG v nemagické realitě, a objevil se tam tento příspěvek, vzpomněla jsem si na toto vlákno.

Jak bude ošetřené, že postavy nebudou chtít po probuzení v městečku udělat asi nejlogičtější věc - poprosí prvního kolemjdoucího v Trafitte o pár mincí na telefon, zavolají svým příbuzným ať pro ně dojedou, a odjedou pryč?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Kubrt
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 9. 2014, 20:37

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Kubrt »

Omlouvám se za pozdější odpověď, zrovna teď jsem se až mohl dát do další práce...

Ošetřeno to bude jednoduše. Udělají to nejlogičtější - půjdou zpátky do hotelu. Tam jim bohužel majitelka hotelu řekne, že jsou pěkný holomci a že udělali spousty škody apod. Bude po nich požadvat úhradu nehorázně vysoké sumy. Samozřejmě se počítá, že peníze mít na to nebudou a budou se chtít najít jiné řešení - formou protislužby. Také mohou přistoupit k jiným řešením s čímž se bude také počítat.

Každopádně myšlenka je úvodní lehký závazek, s kterým se budou chtít postavy sami vypořádat, a následné zapletení se do závazků o něco větších a složitějších.

Zkusím sem večer postnout další draft. Každopádně děkuji za každé podobné otázky - upřímně doufám, že jich bude hodně a podaří se z toho udělat zajimavý svět a příběh, který si někdo rád zahraje.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Sparkle »

Objevila jsem na Facebooku skupinu k vašemu hraní, můžu se tam připojit na čumendu?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Kubrt
Příspěvky: 7
Registrován: 17. 9. 2014, 20:37

Re: Fate: Rozcestí - Městečko Trafitte

Příspěvek od Kubrt »

Urcite. Zatim ale prace stoji, delam to po sluzebkach a ted mi umrela nabijecka na notebook. Mam slibenou pomoc s grafikou od kamosky. Az to buce, tak sem postnu dalsi draft.
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů