Fate: Rozcestí (4. edice Fate)

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Fate: Rozcestí (4. edice Fate)

Příspěvek od Sparkle »

Obrázek
:arrow? Anotace v Databázi RPG

Česká verze čtvrté edice Fate. Vyšla v tištěné i v pdf verzi. Vznikla za přispění desítek českých RPG fanoušků.
PDF ke stažení tady:
Fate - Rozcesti.pdf
(7.01 MiB) Staženo 193 x
Obsahuje pravidla totožná s příručkou Fate Accelerated z roku 2013. Text je upravený a doplněný o dodatky na základě odezvy od českých hráčů. Česká verze mohla vzniknout díky licenci Creative Commons.

Fate je univerzální herní systém, se kterým si zahrajete cokoli od středověké romance po vybíjení zombií ve 23. století. Váš hrdina může být člověk, anděl i mluvící kung-fu opice. Hra má tak jednoduchý základ, že ji lze doporučit i pro úplné začátečníky a děti. Zkušení hráči se pak mohou vyřádit při vymýšlení speciálních schopností a dovedností svých postav.

Kostka: http://link.d20.cz/fate-rozcesti
Facebook: https://www.facebook.com/fatecz
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
sq

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od sq »

Povinný výtisk neperiodických publikací a nabídková povinnost více viz tady: http://www.nkp.cz/o-knihovne/odborne-ci ... eratelu-pv

Pokud bude zájem/potřeba nabídnout e-knihu knihovnám, stačí tady projevit zájem a můžeme se nějak domluvit - mám zdroje, kontakty, zkušenosti :-)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Sparkle »

E-knihu výhledově řešit budu, ale asi až v listopadu, teď mám jako prioritu vyrobit pěkná dobrodružství na cony a objet s Rozcestím v listopadu několik conů. První bude za 14 dní, v Dobříši.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Sparkle »

Připojte se k Facebookové skupině českých fanoušků Fate:

https://www.facebook.com/fatecz
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Sparkle »

Na dobříšském Fantasy víkendu se hrály dva opengamingy Rozcestí a jeden výtisk knížky skončil i v místní knihovně.

Pro oneshoty jsem opět zvolila prostředí kvazi-Příběhů Impéria. Kvazi proto, že jsem povolila úplně jakýkoli rasy, i třeba "napůl upír, napůl vlkodlak", prostě "Londýn roku 1860, před pár stoletími se probudila magie a otevřely se portály z Férie, odkud přišli elfové, skřítci a podobný, a lidi se můžou naučit čarovat". Úplně to stačilo aby měli všichni víceméně stejnou představu o světě. Takže super, tohle budu používat asi pravidelně.

Triky jsem jedné grupě na začátku hry nedávala žádný, v půlce dobrodružství až osahali pravidla pak každý jeden dostali. Druhá grupa chtěla mít od začátku dost supernaturální postavy, takže jsem jim povolila vymyslet prakticky úplně cokoliv s tím, že když jsem to pak všecko viděla na papíře, tak ty co byly viditelně silnější než ty ostatní (např. zneviditelňující čepice) jsem omezila použitím FP.

Dobrodružství se dá ještě vypilovat (hrála jsem ho potřetí, ale ve viktoriánské variantě poprvý, vím že má rezervy), ale se systémem jsem byla spokojená a hráči si ho hodně pochvalovali.

Další opengaming dělám za 14 dní na CVVZ Brno.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Pepa »

No vidíš. A pak, že Končině se nedá konkurovat :)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od PetrH »

a je nejaky meritelny feedback nakupu ci konverze ?
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Sparkle »

PetrH píše:a je nejaky meritelny feedback nakupu ci konverze ?
Zatím nevím, zhodnotím cca rok po vydání. Přijde mi, že jediný opravdu měřitelný ukazatel jsou prodeje Fate kostek. Knížku Rozcestí si může spousta lidí koupit, ale hrát to pak nebude. Naopak, lidi to můžou sosnout z netu nebo vzít pravidla ze Sirienových překladů a hrajou to a v počtu prodaných Rozcestí se to neukáže. Zatímco když někdo dojde dodatečně dokoupit Fate kostky, to zřejmě znamená, že to fakt chce hrát.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Ecthelion »

Sparkle píše:Pro oneshoty jsem opět zvolila prostředí kvazi-Příběhů Impéria.
All thumbs up!
Sparkle píše:Kvazi proto, že jsem povolila úplně jakýkoli rasy, i třeba "napůl upír, napůl vlkodlak", prostě "Londýn roku 1860,
To kvazi je tam v tomhle případě zbytečné, Příběhy taky umožňují jakoukoli rasu tě napadne. Jen si vezmeš jeden aspekt který se nějak týká tvé rasy a hraješ :wink: .
Sparkle píše:před pár stoletími se probudila magie a otevřely se portály z Férie, odkud přišli elfové, skřítci a podobný, a lidi se můžou naučit čarovat". Úplně to stačilo aby měli všichni víceméně stejnou představu o světě. Takže super, tohle budu používat asi pravidelně.
My to představujeme ještě jednosušeji: "Londýn roku 1860, jen magie opravdu funguje a všechny legendy o Férii... jsou pravdivé. Ulicemi chodí skřeti, skřítci a elfové v cylindrech a na univerzitách se vedle tradičních předmětů vyučuje magie a všem těm kouzelným spolkům ty čáry a kouzla fungují."

Funguje to stejně a odpadne tím ten shadowrunový efekt postapo katastrofy - máme tu najednou magii a co s tím. Když naopak jen řekneš, že v tom světě magie je a fungovala odjakživa, tak ten setting pak má takový "honosnější" a "usazenější" feeling. Magické instituce jsou pak tradiční a mají mnohaletou tradici. Magické svazky můžou být 1000 let staré a rodové linie kouzelníků můžou sahat až k Merlinovi. Čím jdeš dál do historie, tím je svět v zásadě akorát "magičtější" a legend a pojítek s Férií jen přibývá a ne obráceně.
A taky nemusíš řešit ty metaplotové otázky jako - proč se ta magie probudila, kdy přesně se to stalo, co to udělalo, jak se s tím ti lidé srovnají, etc. ...

Samozřejmě se mi do toho nechce úplně kecat, jestli ti to funguje takhle, tak je to v pořádku. Jen nám přijde ten "náš" přístup elegantnější. O-)

Každopádně super!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od sirien »

Proč Shadowrun a proč apokalypsy?

Že vy jste nečetli Jonathan Strange a Pan Norrell?

A metaplotové otázky jako proč se magie probudila, kdy se to stalo a co to udělalo...
...kvůli Strangovi a Norrelovi, cca mezi 1806 a 1816, hnusný spoiler.

:D


(mimochodem, ta knížka je naprosto boží)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Ecthelion »

Sirien: Že ty jsi nečetl Strange a Norrela? $D Jestli jo, tak bys věděl, že v tom settingu byla ta magie odjakživa. Jen postupně vyprchávala a dva mágové se ji rozhodli postupně oživit. A nedošlo tam k žádným otevírání portálů a vtrhávání různých skřetů a elfů do ulic Londýna, spíš tam jde o renesanci než o revoluci. Přijde mi, že Sparkle popisuje to druhé (když zmiňuje ty různé rasy) a řeší věci, které by řešit nemusela.

Jo, a ta knížka je samozřejmě úplně boží. I když ty povídky, co k tomu patří, jsou snad ještě o chloupek lepší (a zabývají se používáním magie na různých místech Británie v průběhu historie i souběžně s Norrelem).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Sparkle »

Tohle je dost subjektivní, já si třeba líp představím svět, ve kterým je deklarováno že "magie a elfové přišli před 400 lety" než svět, kde "magie a elfové jsou odjakživa".
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od OnGe »

Pro mě je tedy 400 let daleko dále jak odjakživa :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Ecthelion (neprhlasen)

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Ecthelion (neprhlasen) »

Sparkle: Jasne, je to subjektivni, vsak pisu ze nevnucuju. :wink: Tou nasi "metodou" jsme to vysvetlovali na mnoha ruznych open gaminzich a nikdy s tim nebyl problem, tak to prihazuju sem, protoze si jsme docela dost jisti, ze to v praxi funguje.

A ozyvam se, protoze pro me je to naopak na predstaveni horsi. :wink: Kdyz si predstavim svet, ve kterem do pozdniho stredoveku nebyla magie a pak najednou byla, mam z toho az boleni hlavy - odkud se tedy berou legendy? Vtip Pribehu je v tom, ze to, ze ta magie a elfove byli na svete odjakziva, plati skoro i pro nas svet - dejiny jsou tak prodchnute a ovlivnene virou v tyhle veci - ze si nemusis predstavovat neco moc jineho :) . + na to, ze jak poznamenava Onge, 400 let je tak hluboko v minulosti, ze uz skoro nema smysl to resit ...

Ale to je jen takove tlachani a zamysleni - samozrejme to pouzivej, jak je ti to vyhovuje - tu hru vedes ty a mela by vyhovovat hlavne tobe. Neni na nikom, aby ti do toho kecal 8)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od sirien »

Ecthelion: No tak moment, chápáno takhle v tom Shadowrunu byla ta magie taky "odjakživa", jen cyklus jejího návratu nebyl pár set let, ale pár tisíc let (cca 2-4, podle toho ze kterých pramenů vycházíš). Proto je také Probuzení chápáno jako Návrat magie (draků atd.)

A ohledně toho otevírání portálů... kamže se to vydal Strange ze svého klubu když hrál kulečník? A kam že to na konci zmizel spoiler když se na útěku omylem vydal po té elfé stezce, co tam tak dlouho nebyla?

A ohledně skřetů v londýně... vzhledem k tomu co spoiler, v Benátkách na konci knížky, tak to je pravděpodobně jen něco, co se stalo až po událostech knížky...


Jinak povídky z Dam z Grace Adieu jsou sice naprosto úžasné, ale nejsem si jistý, že by tak dobře vyzněly i někomu, kdo Strange a Norrella nečetl. Ostatně část těch povídek je rozvedení věcí, které jsou ve Strangovi a Norrellovi zmíněny jako poznámky pod čarou (třeba návštěva Strange u švagra mi osobně přišla skoro jako zamýšlená kapitola Strange a Norrella, kterou autorka nakonec vyřízla pryč a přepsala na samostatnou short story)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fate: Rozcestí

Příspěvek od Sparkle »

Já vycházím z toho, že základní pilíře toho, jak vypadá novověká civilizace, byly položeny v pravěku / starověku / raném středověku. Tj věci jako dělba práce, postavení žen, antická filosofie, křesťanská morálka o milosrdenství, třídní systém, legitimita panovníka jakožto zástupce Boha apod... tohle jsou tak zásadní věci, že podle mě, pokud už by v té době, kdy se toto formovalo, existovala magie a elfové z Férie, dost pravděpodobně by se některá z těch věcí zformovala výrazně jinak a civilizace v 19. století by tím pádem vypadala výrazně jinak (například by vůbec nevznikla třída aristokratů, protože by moc získali lidé s magickým talentem, následkem toho by se vyvinuly spíše meritokracie než monarchie apod...)

Oproti tomu, pokud by magie dorazila teprve před 400 lety, zas takovou revoluci v zaběhlém společenském zřízení by nemusela stihnout udělat.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti