Dějiny za světla hvězd

Převedení naše krásné zemičky do světa temnoty, světa World of Darkness.
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Jedno ten spor asi je, klidně ho smažte.

Mám nějaké vypsané poznámky k historii Evropy a Čech, zatím jsem došel do 14. stol. Jen tak pro přehled, aby nedocházelo k větším botám, a zvýrazněné co by mohlo být zajímavé pro WoD. Chcete je poslat?

Já souhlasím s tím, že by upíři mohly být i v menších sídlech tak, jak píšete, ale Ventrue, Daeva nebo Mekheti jen u šlechticů nebo v klášterech. Komunita upírů by mohla vzniknout podle mne nejdříve ve 14. století, do té doby by šlo o jednotlivce a jejich ghúly, potomky a vazaly.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Jasně hoď to sem. Já na historii nikdy moc nebyl. Vždycky říkám, že mě to přestalo bavit po Punských válkách, ale díky Rage across Russia mám aspoň trochu přehled o druhé světové. Takže teď se možná moje znalosti historie ještě víc rozšíří.

Když mi dáte dostatek informací a požadavků, tak snad budu schopen napsat lepší texty.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Můžete mi tedy pls poslat maily? Mam to ve Wordu
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

Já souhlasím s tím, že by upíři mohly být i v menších sídlech tak, jak píšete, ale Ventrue, Daeva nebo Mekheti jen u šlechticů nebo v klášterech. Komunita upírů by mohla vzniknout podle mne nejdříve ve 14. století, do té doby by šlo o jednotlivce a jejich ghúly, potomky a vazaly.
s timhle ja ale souhlasim a pokud se z nektereho meho prispevku zdalo, ze mam jiny nazor, timto to dememntuji. :)
konecne, ja jiz vychazim z konceptu, ktery hater sepsal a nahral do tech stranek, co se tu nekde kolem potuluje jejich adresa. drzim se toho jako slova boziho a beru to jiz za dohodnute! a tam stoji, ze pred rozmachem stredoveku zilo v cechach jen par upiru.
vzdyt i ten iziho clanek vyse se tohoto konceptu drzi striktne. myslim, ze se nemame v tomto smeru o co prit, divame se na to podobne. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

noldo: ten prehled posli na hater.zlin@seznam.cz a ja to dam na web a dam sem odkaz.

Jinak pro preziti upira muze existovat mam takovy celkem jednoduchy vypocet. Upir ztraci 1 Vitae za noc a jedno napiti znamena +3 Vitae. To znamena, ze musi pit nejmene 3 lidi, ktere muze mit napriklad zdominovane. Tem trem se postupne krev doplnuje. Rekneme, ze kdyz ma stadecko 5 zblych lidi, tak je to v klidu. A nebo nekterym mene narocnym muze stacit treba 50 hlave stado ovci. Gangrelove si pak jiste dokazi svou korist ulovit i kdyz nejsou pritomni lide.

Take bych se chtel vyjadrit k pratelstvi vs. zrada. Zkuste trochu cist. Jak drakula, tak interview s upirem (nejslavnejsi upirske knizky) jsou obe o lasce. Kazdy upir se casem stava velmi izolovany a urcite velmi potrebuje spolecnost. Diky tomu, ze starne, tak se stava mnohem, mnohem opustenejsi nez nejopustenejsi clovek na pustem ostrove. Jake to asi je, byt obklopen desitkou fanatickych uctivacu, kteri jen touzi po tom, aby si je kousl a privedl do stavu extaze, do blizkosti smrti? Da se s takovymi lidmi vubec mluvit?Takovy upir nechce byt sam a to je (imho) nejcastejsi duvod, proc z nekoho jineho udelat upira. Jiny duvod je pak, ze jej chceme vyuzit a manipulovat. Ovsem to neni uplne muj styl hrani ;-) takze to posuzuju tezko.
Zamčeno

Zpět na „Svět temnoty - Čechy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů