Galérka nočního města

Převedení naše krásné zemičky do světa temnoty, světa World of Darkness.
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Jak je to v praxi s nezávislými ghúly? Někde na Wiki jsem četl, že nějaké město v USA dokonce vede Ghúl...
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

mesto vedene ghulem? a ma pod sebou rodne? nebo je to jen nejaka dira, kde sefuje komunite ghulu?
a je to vubec oficialni informace?

co se tyce nezavislych ghulu - vse podstatne rika jiz zakladni prirucka. musi mit zdroj krve (upiri) a pak jiz nemusi poslouchat nikoho. nekteri ghulove kvuli krvi upiry prepadavaji, jini muzou mit s nekterym dohodu, ze jim krev poskytuje dobrovolne... pak tu je ale vinculum.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

tohle jsou imo neoficialni materialy. kazdopadne, jako inspirace dobre.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Momentální seznam upírů a ghůlů (tedy zatím jen těch mých):

Invictus
Albrecht (z Valdštejna)
klan: Ventrue
stvořitel: Karel Litomeřický (jeho pánem byl Adam)
potomci: Magdaléna (+1946), Radim Provázek (+1995)
ghůlové: neznámo
vliv: je to kníže města
stav: neodsouhlasen

Lancea Sanctum
Otec Oldřich Malý
klan: Gangrel
stvořitel: ????
potomci: ????
ghůlové: ????
vliv: biskup čili boss Lancea Sanctum
stav: neodsouhlasen
Velké zvíře v Lancea, může se jednat o toho vašeho nácka. Býval to lapka, násilník a vrah, po Přijetí se stal fanatickým zastáncem Longína.

Hraběnka Anna Theresa
klan: Ventrue
stvořitel: Záhoř
potomci: Karl von Fruhwald (nyní podruhé mrtev)
ghůlové: Vincento Pascoli (malíř, více než 200 let), Anežka
vliv: pravá ruka biskupa Malého, osobní kat
stav: neodsouhlasen
Paranoidní fanatička, která prohrává souboj s vnitřní bestií. Měla incestní poměr s vlastním potomkem. Stáří 358 let, vlastní klenotnictví.

Karthiáni, nezávislý a jiná havěť
Bílá paní
klan: Nosferatu
stvořitel: ????
potomci: Hamlet (nejstarší, hlava podobná lebce); Brand (oživený Palach s popáleným obličejem) a Lupénka (nejmladší, počítačový génius trpící lupénkou)
ghůlové: ????
vliv: Hlava místních Nosferatu, matriarcha klanu
stav: neodsouhlasen
Trpí mateřským komplexem, který vychází z jejího smrtelného života, kdy v mladém věku porodila mrtvé děti. Po přijetí už neměla možnost mt děti a tak se upnula na své "potomky". Podle některých pramenů se jedná o Perchtu, neexistují však žádné důkazy, možná se jedná o její služebnou. Stáří... možná je jí víc než Albrechtovi.

Ordo Dracul
Šimon z Lemberka
klan: Gangrel
stvořitel: Vitěslas Hrobař
potomci: Kateřina (*1965; +1988)
ghůlové: rodina Písařovi
vliv: samozvaný vládce Liberce
stav: neodsouhlasen (ale odsouhlasen pro soukromou kroniku :wink: )
Šimon je velmi starý upír. Ve 14 stol. býval to rytířem, později potomkem Vitěslase Hrobaře (proto trochu páchne jako čerstvě vykopaná hlína). Hrobař sídlil ve Frýdlantu, jeden z jeho potomků v Hejnicích a Šimon v Liberci. Je členem Ordo Dracul a dělá příležitostné pokusy na lidech. Nyní zaučuje svého potomka. Sídlí ve velké vile nad ZOO a chrání ho rodinka ghůlů.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Mě se nějak nezdá ten nápad s Palachem... A potom jméno Provázek. Nedávno jsem ve WoD četl, že jména by neměla znít směšně (Klaudius Picmaus, Kuba, Matěj, atp.) , ani moc fádně (Standa Procházka, paní Nováková), spíš možná trochu exoticky, u nás německá.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

Mě se nějak nezdá ten nápad s Palachem... A potom jméno Provázek. Nedávno jsem ve WoD četl, že jména by neměla znít směšně (Klaudius Picmaus, Kuba, Matěj, atp.) , ani moc fádně (Standa Procházka, paní Nováková), spíš možná trochu exoticky, u nás německá.
tohle je otazka vkusu. mne provazek smesny neprijde. ani tebou zminovane jmena kuba a matej, imo by se dokonce mnoho starych upiru nepochazejicich z slechtickych rodu takhle jmenoval. a z dob stredoveku by se kuba a matej urcite vyskytli i mezi slechtickymi upiry.
jsem zastancem puvodnich ceskych jmen a nebranil bych se je pouzit tam, kde se to hodi a nabizi. je ale fakt, ze za habsburske ery si neumim predstavit upira slechtice, ktery be mel takovehle jmeno. tam bych se opravdu poohledl po necem nemeckem.

chci tim ale rict, neorientujme se jen jednim smerem, ale spise popremyslejme, zda by dana postava nami zvolene jmeno skutecne mohla mit a proc.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Ale tady nejde o realističnost. Ve WoD je jistá dávka nadsázky, patří to k tomu. Trocha komixovosti. Je tam nerealisticky hodně limuzín a málo trabantů. Víc neonů. Jistě že by se spousta šlechticů ve středověku jmenovala Matěj nebo Kuba, stejně jako se nějaká vazba korbič může jmenovat Alois Pižmudlík, ale jde o to, jak to zní. Na těch jménech velice záleží, na zvukomalebnosti, na asociacích, atd. Když se řekne Konrád, napadne vás nacistický pohlavár, vysoký a štíhlý. Když se řekne Natálie, budete možná předpokládat, že holce neni přes 20. Když si bude řikat Lily, je to asi děvka, atd.

Když už nic jiného, slovo provázek je zdrobnělina. Hodilo by se na hobita. V jedné běžné knize (20. století, USA, žádná fantasy) se mi líbilo jméno Seth Lazarus.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

A znáš někoho, kdo se jmenuje Seth Lazarus?

Víš co, jeden chlápek má přezdívku Sluníčko. Kvůli té přezdívce ho všichni podceňujou. Je to takovej ten chlápek s kulatejma brejlema, poďobaným mastným ksichtem a kolem hlavy mu do všech stran trčej dlouhý slámový vlasy. A taky je to pedofil, jehož oběti končej rozřezaný na skládce. Když je rozřezává, tak ve většině případů ještě žijou. Vyhledává malé holčičky v šatičkách s mašličkami.

Tím chci říct, že jméno nedělá člověka, ale člověk dělá jméno. Ale jistě, Johnny Sunshine (já vím, že je to sluneční svit) zní českému uchu líp než Jan Sluníčko.

Ale abyste neřekli, že nemám fantasii a neberu to vážně:

Štěpán Ulman
Josef Kajtán
Radan Polák
Michael Černohorský
Blanka Brückenbauerová
Kurt Zimmerman
Mirek Adamita
Veronika Schreierová
Vojtěch Zichr
Hubert (Bert) Široko

Kdyžtak o tom přemejšlím, tak bych nakonec Provázka mohl přejmenovat na Provazníka. $D
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Víš, ono se RPG od reality liší také tím, že je to hra SLOVA. Slovo je to, co hráči slyší, a co spouští jejich fantazii. Kdybys toho Provázka namaloval uhlem, a bylo vidět, že to je upír, že je z WoD, postavy by měli i jinou asociaci.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

A taky je musíš umět nějak oblbnout, hodně závisí na tom, jak postavu popíšeš a při hraní ve skupině taky na tom, jak jí zahraješ. Jen o jménu to není. Ale budeme mu tedy říkat Provazník.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

kdyz jsem napsal, ze je to otazka vkusu, myslel jsem tim, ze je to otazka vkusu!
tady nemluvime o tom, zda je fantasy o Slovu nebo ne. ja zs tebou, noldo, souhlasim. ano, ma znit dobre! problem je v tom, ze me se jmena kuba, matej a provazek libi! je to otazka vkusu.
jiz davno jsem vyrostl z pocitu, ze ke kazdemu bouchaci patri bouchacske jmeno.

nicmene, nema smysl neco lamat pres koleno a pokud se nekomu z nas nektere jmeno nelibi, nema smysl jej tvrdosijne protlacovat. provaznik bude urcite vhodnejsi nez provazek, tak proc to nezmenit.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

tak ja mam nacrt postavicky, na ktere bych chtel delat tady:

Jméno: Petr Roháč z Dubé
Koncept: Boží bojovník
Ctnost: Víra
Neřest: Hněv
Věk: 32
Konvent: Lancea Sanctum
Klan: Déva
Sila krve: 3-4

Přijat během husitských válek jako zástupce víry na hradě svého nevlastního bratra Jana Roháče z Dubé. Jeho neživot byl však krátký a při dobývání této poslední bašty husitství upadl do torporu, ze kterého se probral až ve dvacatém století při archeologických vykopávkách. Nyní je jedním z nejaktivnějších členů Lancea Sanctum, přestože je mu současný svět stále dost vzdálený, již se v něm dokáže orientovat. Jeho víra překonala rozdíl mnoha století bez větších změn a i nyní je velmi silná. Je ochoten za ní bojovat slovem i mečem. Je hlavním inkvizitorem pražského Lanceae Sanctum. Jeho slabostí je, že jej přitahují malé děti. Jednou za čas musí ochutnat krev dítěte mladšího deseti let.
------------------
Jak se tak divam, tak tu zrovna o tech maslickach byla rec ;-)

no a k tem dvema postavam. Ano, Lanceae Sanctum by ve svem vedeni rozhodne melo mit nejakeho poradneho fanatika, kteremu by tahleta postava sla na ruku ;-)) spojeni s nacismem neni spatne, ... myslim, ze by se urcite hodilo definovat nejake jeho cile a touhy a pozdeji je treba konkretizovat. Take se hodi nejaka slabost, pripadne navyky.

Ten prvni clen nezavislych je celkem klasika, chtelo by to udelat z nej osobnost, konkretneji jej vyhranit, aby to nebyl uplne stereotyp.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

petr z dube - je potreba, aby to byl bratr jana rohace? nemuze to byt nekdo uplne jiny? pouzit to jmeno mi prijde hrozne prvoplanove oznameni: ja jsem husita!
osvetleni, jak to, ze po upadnuti do torporu zustal nazivu a neshorel pri prvnim vychodu slunce bude obtizne. stejne tak, jakto, ze neshorel pote, co jej nasli (pri vykopavkach). archeologove malokdy kopaji v noci!
a jan rohac mel imo sidlo na kozím hradku - pokud je to to misto, kde mel byt tento rodny ulozen v torporu, melo by se zjistit, zda tu vubec nekdy probihaly nejake vykopavky. :)
a ta slabost mi prijde dost kycovita. kdyz, tak ji dovedme do smutneho a kruteho konce! udelejme z nej bestii, co musi pit jen krev ditete, nic jineho mu nechutna o on odmita prijimat krev dospelych. a jakoukoliv kritiku takoveho chovani nepripousti a smete ze stolu (je preci slechtic a nejaky povl mu nebude poroucet!)!

jo, jestli to je muz, vyrostli ve stredoveku, byl by pekne kruty. muceni, pravo utrpne, krutosti husitskych valek, zabijeni, upalovani... to vse by si prinesl do dnesnich dnu, vcetne archaickeho jazyka. fanaticky oddany vire a vedeni, bo je v nem zakoreneno stredoveke chapani hiearchie!

jo, pokud ma byt v nejake funkci, musi byt probezeny jiz nejakou dobu. jednak musel mit cas svou pozici ziskat a hlavne: borce, co se nestihl szit s nasi dobou by nikdo neposlouchal. byl by neustale zmateny a vydeseny.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

mas pravdu, nemusi to byt primo pribuzny rohace ;-) staci jen petr z dube. ale jinak ano, to je presne ten ucel, ktery ma tato postava vyvolavat. Bozi bojovnik, zastance kalicha. Jen tak mimochodem to je docela dobra symbolika, kdyz si uvedomime, ze predavani krve smrtelnikum, znamena vytvoreni jejich naklonosti k upirovi, z ktereho krev pochazi.

To s tema vykopavkama mne napadlo taky ;-) a uvazoval jsem o tom, ze by to bylo mozne klidne udela tak, ze mrtvolku upirka vyhrabe treba pes s malym klukem, potulujici se v okoli hradu. Treba maly sesuv pudy, na kterem se sveze a odhali to mrtvolku, kterou zacne ocuchavat jeho pes, ... ;-)

Nechci, aby musel pit stale jen krev malych deti, spise jsem to chtel jako uchylku zpusobenou dlouhym nezivotem (predpokladam, ze by mohl byt probuzeny tak od 1950). Rekneme kazde krmeni v nem stoupa touha po detske krvi, treba se tomu mozna brani a kazde 10 krmeni se uz nedokaze ovladnout.

Samozrejme to bere jako sve osobni prokleti a poslani. Vysvetluje sve jednani virou a souhlasim s vybuchem hnevu pri napadani tohoto vysvetlovani. (fajn napad ;-) )

Nechal bych jej padesát let žít v naší době, aby se přizpůsobil a získal postavení mezi rodnými. Nicméně předpokládám, že jistě bude mluvit archaicky a jistě bude snadno schopen se proměnit v krutého válečníka ze středověku ;-)
Zamčeno

Zpět na „Svět temnoty - Čechy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů