Svět temnoty - čechy

Převedení naše krásné zemičky do světa temnoty, světa World of Darkness.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Jako budoucí učitel zeměpisu... $D $D
Ne, vážně. Nikdo z nás nebude mít nikdy tak dobré znalosti o zemi, jako kdyby tam žil. O Japonsku něco vím, možná bych i dokázal odříkat nejznámější čtvrti v Tokyu, ale třeba o Filipínách toho moc nevím (třeba o Maďarsku jsou mé znalosti téměř mizivé). Jde o to,co si člověk o problému dokáže sehnat. Řekl bych, že v tom se teď WW oproti oWoD docela zlepšili (alespoň to dává větší smysl).
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Kde studuješ zemák? Já taky studoval zemák, jako odborník ale... z učitelů jsme si dělali srandu, ale oni toho měli chudáci prostě moc Znáš docenta Čapka na Kartografii?

Z Maďarska si pamatuju župy Hajdú-Bihár, Gyor-Moson-Sopron a Boros-Abaúj-Zemplén; no řekněte - není to fakt jak z pohádek tisíce a jedné noci? $D $D
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

V Liberci. Čapka neznám. :)
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

tak jsem vcera na http://wod.rpg.sk/svet poslal toho husitu ;-)
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Sakra jak já se těším na Changelingy. Už teď mám vymyšlenou skupinu Anonymní unesení, která se točí okolo 60 letého psychologa changelinga druhu patrně Beast. Takové ty žvásty o IT a vnitřní bestii, vyrovnejte se se svou přirozeností, ne vše, co kolem sebe vidíte, jsou halucinace a podobně. :)
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Oficiální materiál z VtR: Damnation City

Prague remains. Prague endures. Through more than
1,000 years of history, the castle and the city of 100 spires around it have stood and survived. It may be a bright, beautiful city to inhabit, full of old alleyways and ornate bridges, but just as any survivor, the Czech capitol has its ghosts. The Jewish quarter is gone, damaged by the 19th-century pogroms and destroyed by the Holocaust. Rabbi Loew’s golem still stalks the back streets and the Nightmares of Prague’s children. Prague has a bleak,
magical kind of atmosphere in its streets. In Prague, it almost seems possible that a man could wake up one ay as a bug, or that someone walking on the streets could hear the distant strains of a mouse singing a sad, forgotten song.
Samsa, the Kindred’s Carthian Governor, organizes the vampires he ostensibly serves in a kind of nightmarish bureaucracy, buried in application forms and permits: the Application to Alter Territorial Bounds, the Explanation Statement for the Breach of Certain Standard Protocols of Concealment, the Committee for the Investigation into Irregular Dietary Practices. It’s his madness. He manages a staff of Dominated bureaucrats and a ghoul family entirely made of functionaries, all of whom cre-
ate a tortuous bureaucracy. And the Kindred submit to it, knowing full well that he’s mad, but that he’s lived for many hundreds of years, and could destroy most of them at a whim.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

hehe ;-) to bylo jasne, ze si budou delat legraci ze zdejsi byrokracie ;-) by mne zajimalo kdo je ten Samsa, ...
kazdopadne je fajn, ze se trefili do te magicke atmosfery mesta, stejne jako jsme to chteli udelat my ;-)

google tvrdi, ze je to kapela ;-)
zdenislav
Příspěvky: 27
Registrován: 19. 12. 2005, 16:12

Příspěvek od zdenislav »

hater píše:by mne zajimalo kdo je ten Samsa, ...
google tvrdi, ze je to kapela ;-)
Řehoř Samsa je hlavní hrdina knihy F. Kafky Proměna, ale zda si ho vypujčili z této knihy... kdo ví.
Každopádně na Proměnu v textu odkazují ještě s tím: "In Prague, it almost seems possible that a man could wake up one day as a bug..."
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

RIP

Příspěvek od noldo »

tak nám to tu nějak upadlo do torporu. Jestli jste někdo z Prahy, pojďte na pivo, sednem, pokecáme, a já bych dal asi přednost hře. Nemam s kym hrát a bez zkušeností něco vymýšlet je chujovina.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

No jo, došli nápady. Já teď žiju changelingama. A snažím se konečně dokončit školu.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

imo je spise chybou, ze jiz nadhozene napady jsme nikdo nezpracovali. mame diky haterovi nejakou stranku a tam par prispevku je, ale je to jen zlomek (spise jen jakasi osnova) toho, co se zde probiralo.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Nečetl jsem celé téma a tudíž nevím, zda si to zaslouží vlastní thread nebo je to jako maso či cibule tady někde v tom guláši pětadvacetistránkové diskuze, ale kde máte něco o místech v Praze ? Něco bych tam postnul - v případě, že by Jironovi vadilo postnout společné práce, tak pouze svoje.
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

No, smysluplných věcí je tu myslím pomálu. Jsouo tu jen takové nápady a nějak sepsaná, ale nedoladěná, vize Historie Noci v Čechách. Spíš než postovat něco sem bych to viděl na nějakou diskusi s Jironem.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

zde
http://rekviem.wz.cz/wod/ceskywod.html
najdes vsechno, co jsme spolecne dohodli a schvalili. napadu bylo mnohem vice, ale jak jsem psal, nikdo je nezpracoval.

EDIT:
zde je tech par veci, ktere jsme rozpracovali:
http://wod.rpg.sk/svet

ony stranky spravuje hater, pokud tam chces neco dat, kontaktuj jeho.
Naposledy upravil(a) smrq dne 21. 9. 2007, 11:00, celkem upraveno 1 x.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Hm, Trev a Jiron maji dost veci hotovych.

A treba me by docela zajimaly. Hm?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Zamčeno

Zpět na „Svět temnoty - Čechy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů