NOS Wiki

N.O.S. je zkratka pro Nový, Originální Setting. Kolektivní snaha udělat společně svět, který by nebyl jako ty tucty stejných světů, které se válí po webu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

NOS Wiki

Příspěvek od Markus »

Jelikož NOS není a nejspíš nikdy nebude dokončený, mám takový nápad. Všichni víme, že tomu chybí vůdčí dříč, který by zveřejněné či nastíněné věci sepsal a sestavil z nich příručku. Doplnil potřebné věci, atd. Všichni taky víme, že někdo takový se nikdy nenajde :)

Na druhou stranu je vidět, že jsou tu stále ochotní lidé, kteří čas od času přispějou nějakým svým střípkem.

Proč to tedy nepřijmout jako svou koncepci a oficiálně neprohlásit, že NOS nikdy nevyjde jako "příručka" (byť PDF)? Že to prostě vždycky budou jenom střípky snu. Jediné, co by pak stačilo, je nachystat místo, kde by se tyhle střípky přehledně shromažďovaly, protože najít cokoliv v tomhle houští diskuzních témat je zlo. Diskuze jsou fajn na diskuze, ale ne jako výsledný produkt.

Čili: co takhle založit NOS Wiki, kterou by kdokoliv mohl editovat? Zezačátku by se tam naházelo všechno, co už tu je, a pak by tam kdokoliv mohl přidávat.

A nebo, jestli se vám nelíbí způsob organizace Wiki, pak RPG.sk teoreticky umožňuje udělat "Knihu", což je wikině velmi podobné, akorát s tím, že máš určité množství článku řazených do kapitol a podkapitol. Uživatelé pak mohou přidávat kapitoly i podkapitoly, přehazovat pořadí kapitol a samozřejmě editovat jednotlivé články v kapitolách. Nikdy jsem to nezkoušel, ale ten engine to umí, a teoreticky bychom tak mohli udělat něco jako nos.rpgforum.cz (nebo z technických důvodů spíš "rpgforum/nos"), kde by se takhle věc konala.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOS Wiki

Příspěvek od Invictus »

To s tou Wikinou se mi docela líbí. Vybavuje se mi třeba W40K na Wiki, které není úplně k zahození, ačkoliv tam není zdaleka všechno a samozřejmě Wikina k DF :) . A pokud by se tomu dala nějaká solidní úvodní stránka jako rozscestník, tak by to mohlo být fajn a třeba i motivující k větší činnosti (jakože občas něco připsat mi tak přijde o dost snazší). Dá se nějak rozchodit přímo Wiki engine na samostatné stránce, nebo v rámci Wikipedie, jak to funguje?

Dodatek: Nebráním se ani podskupení pod fórum a bylo by to jsitě takové vhodnější nevynášet to ěnkam do pryč, jen nevím jakou formu to má.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Cypher
Příspěvky: 35
Registrován: 8. 5. 2007, 11:15
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: NOS Wiki

Příspěvek od Cypher »

NOS wiki nebo i ta "kniha" by byla fajn. Kdybych tu nenatrefil na ten souhrn v PDFku, tak bych zjišťování co to je vlastně ten NOS zač brzo vzdal.

Jinak mám v hlavě náčrt pár dalších měst, tak je sem snad v blízké době hodim.
Zamčeno

Zpět na „N.O.S.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti