Anomálie

N.O.S. je zkratka pro Nový, Originální Setting. Kolektivní snaha udělat společně svět, který by nebyl jako ty tucty stejných světů, které se válí po webu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 6883
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Anomálie

Příspěvek od Invictus » 24. 7. 2007, 14:58

Generátor na anomálie jsme probírali jako obecný návod na vytvoření anomálií podle vlastních představ, s tím že omezení by nebyla v podstatě žádná, ať se týče vlastností, či podoby.
Ty otázky zněly asi jako: Jak se projevuje/ vypadá/ má rozsah/ je odhalitelná? Co dělá/ jak působí/ na co působí/ působí-li nějak/ jak se tomu bránit? Ale chtělo by to asi nějaký postup tvorby.

Plus vytvoření nějakých circa 20-30 hotových anomálií.
Iron Within
Iron Without

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5207
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 24. 7. 2007, 21:13

JO, a eště bych dodal: Co je na ní kchůl?, K čemu bude z příběhového hlediska dobrá?...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5207
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 28. 7. 2007, 19:48

Stíny Pustiny Pustina dokáže zhmotnit obraz nebo snad odraz duše zemřelého. Nezřetelný a mlhavý, přesto reálný obraz mrtvého se zjeví hluboko v Pustinách těm, kteří ho znali. Zjevuje se a mizí z nenadálé prašné vánice, která se náhle zvedne a stejně náhle přestane.
Nikdo nikdy nezjistí, zda jde o skutečnou duši mrtvého nebo jen o jeho obraz někým zneužitý, či snad Pustina pouze zhmotní skryté touhy a obavy některého z těch, kterým se zjeví. Často jde o mrtvého, který neodešel přirozenou smrtí a snad i někdo z těch, kterým se zjeví má nějakou zodpovědnost za jeho smrt. Stín mluví tiše a jakoby zdaleka a mluví o věcech které se staly nebo teprve stanou. Zdá se totiž, že mají prorocký dar a znají budoucnost. Často také zvěstují smrt. Také se zdá, že Stín disponuje pamětí mrtvého a snad i dokáže číst myšlenky.
-ač se náchazely dříve mezi tvory, dle mě se jedná o výborný příklad anomálie, která není přímo smrtící a přitom má značný příběhový potenciál... a je děsně kchůl!!!
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 1. 8. 2007, 15:06

Pavučina

„Zatraceně, tím stupidním údolím to nejde. Celý průsmyk prorostla Pavučina. Musíme to vzít kolem a riskovat že nás uvidí... sakra, netrhej mi ten dalekohled – tos nikdy neviděl Pavučinu, zelenáči? Z téhle vzdálenosti ji ani neuvidíš – vidím jenom, že tam dole nevíří prach, takže tam musí být. Je to vlastně síť jemných stříbrných vláken a částo ji neuvidíš ani zblízka a vletíš do ní. Jenomže pak je pozdě si ji prohlížet. Vlastně je to záhada – nikdo neví z čeho ty mizerná vlákna jsou, ale rostlina to není – kdybych měl hádat, tak něco mezi sklem a železem. Ale čert ví... nikdo taky nikdy nezjistil, proč nebo podle jakého klíče se rozšiřují a zase stahují – tahle tu před měsícem ještě nebyla – jenom se ví, že se drží v chladnějších místech... ani to ale není příliš spolehlivé... ono to ani není podstatné – důležité je do toho nikdy nevlézt. Ty vlákna řežou jako čert a co hůř, trhají se a lepí se na tělo. Pokud sena tebe nějaké vlákno nalepí, tak ne, že ho zkusíš strhnout! Vzalo by s sebou pěkný kus kůže a možná by ti i rozřezalo vnitřní orgány – musí se to pomalu a dost bolestivě sundat. Že to není tak strašné? To asi proto, že jsem jenom v půlce. Pavučina taky reaguje na hluk – jakýkoli hlasitější projev než šepot nebo si dovolíš nějaké neopatrné dusání a poslední věc, kterou v životě uslyšíš bude jemné zvonění, jakoby mezi těmi dráty vál vítr. Do místa, kde se hluk ozval ihned Pavučina vystřelí tucet vláken, která proniknou vším, co jim stojí v cestě. Nejednoho Poutníka už jsem viděl ležet probodaného vlákny v Pavučině bez života, protože nedávali pozor kam šlapou... ne, zničit se prakticky nedají... dáš pryč ten plamenomet, neřáde?! To jsi vážně TAK zelenej?! Jakmile jedno z těch vláken zahřeješ, exploduje jako šrapnel a nejenže se ti ty střepiny zabodnou do těla a nedají se skoro vyndat, ale taky to pěkně řachne a hned tvým směrem letí další vlákna, což je většinou tvůj konec. Projít se to dá, ale jen úzké pásy a chcet to ticho a čas – a i pak si většinou odneseš pár krvácejících šrámů. Navíc čas je přesně věc, která nám krapánek chybí... Sakra, nějak jsem se rozkecal. Tak teď už zase potichu a zkusíme to obejít...“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 9. 9. 2007, 21:54

Pec

„Pamatujete na Hlemejždě, chlapi? Dneska to budou tři járy, co ho našli mrtvýho v Peci v takovým ďolíku na Větrným hřebenu. Zbyla z něho už jenom ohořelá kostra, která se spekla s podkladem tak, že v ní skoro nebylo poznat člověka. Že je to Hlemejžď zjistili podle toho, že asi o dvacet metrů dál byly roztavené jeho věci a puška. Jenom Hlemejžď z nás byl tak blbej, že by zahodil věci a pokusil se z Pece utéct. Každej ví, že to nejde... cože? Myslíš to vážně, žes o ní neslyšel? Sakra, já věděl, že na týhle výpravě budeš jenom přítěž. Prej - vemte mě, v Pustině se vyznám... Pche! No, jen počkej – ve městě tě odnaučím lhát starším. Tady si nemůžu dovolit vláčet se s mrzákem... ale abys do toho města došel – Pec je vymezená oblast, která má nestabilní teplotu. Tady dole v pánvi je jich už většina zmapovaných, ale nahoře na Hřebenu je to o život. Každý Poutník alespoň jednou do Pece vleze. Já jsem vlezl do jedné, když jsem začínal, a vidíte ty jizvy po popáleninách na rukách... tehdá jsem, blbec, ještě nenosil rukavice... v Peci se totiž občas podle šílenýho, nepravidelnýho rytmu mění teplota. Vlezeš tam a najednou se zahřeje tak, že vzduch se změní na žhavou páru a podrážky bot se ti rozpustí a zataví do chodidel. Šaty se ti vznítí, nedá se v tom dýchat a buď se udusíš nebo uhoříš... tvoje jediná šance je mlasknout sebou o zem, vystavit tomu peklu co nejmíň kůže (tušíš už, bažante, proč hodně Poutníků nosí dlouhý, pevný vojenský kabáty?) a modlit se ke všem bohům, bůžkům, modlám a zázračnejm šutrům pomáhajícím proti zácpě, o kterejch jsi kdy slyšel, že to brzo skončí. Žádná Pec není stejná a dvakrát po sobě nežhaví stejně dlouho, takže pokud to inferno netrvá moc dlouho, máš šanci to se středníma nebo těžkýma popáleninama přežít. Oblečení to chvíli vydrží, ale skoro určitě chytne, takže hned jak se zase dá dejchat, okamžitě ho ze sebe zhoď a zdekuj se do bezepčí, než tě to chytne ještě jednou... Prej, jestli se dá poznat... tak to bych tam nevlez! Ne, snad jediná věc, která tě může varovat je, že v oblasti, kde se roztahuje Pec je prý nepřirozený ticho a tvoje kroky dělaj slabou ozvěnu... toho si ale málokdo všimne a pak, když už dejcháš hořící páru, je krapet pozdě...“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 10. 9. 2007, 19:22

Skluzavka

„Klídek, kupeckej! Nemotej se mi tu! Jenom ses normálně sklouznul - to je toho! Copaks nikdy neslyšel o Skluzavce? Tak sis jednu právě vyzkoušel! Hohohohohooo!! No, ale vážně – není se za stydět. V Pustině jsou Skluzavky na každém kroku, takže sklouznout se musí aspoň jednou každý, kdo vystrčí nos z města. Že nevíš co to je? No, prostě gravitační anomálie – mění to směr gravitace, která je v oblasti. Normálně jdeš po rovině a najednou se koukáš, že jdeš do kopce nebo naopak jedeš jakoby ze srázu, jak se to stalo právě tobě, aniž bys opustil tu pitomou pláň. Občas tě nějaká prudší strhne a ty jedeš „dolů“ jako blesk... ale furt po rovině. Pohled na někoho takovýho je fakt veselej, ale občas to není sranda vůbec – tahle anomálie je dost častá a přestože ji většinou ignoruješ, tak občas jde o kejhák. Jako když jdeš podél srázu, uklouzneš a padáš nahorů – směrem k obloze. Na vlastní voči jsem takhle viděl Rufuse zmizet v oblacích. Nikdá nespad dolů, takže kdo ví, co s ním Pustina udělala. Tohle ale naštěstí není tak častý – většinou tě to jenom protáhne do kopce nebo z kopce. Skluzavka taky nemá stálý působení – objevuje se a mizí. Jasně, že jich je pár trvalejch, ale ne tolik jako ostatních. Větší sranda je se Skluzavkou v podzemí – čím hloubějc seš, tím divočejší má účinky – třeba ti postupně otočí graitaci, takže aniž si toho všimneš, jdeš po stropě a když chceš vystoupit, tak jdeš jenom hlouběji a hlouběji... a podobný skopičiny. Kopáči a Poutníci, co dělají doly, Skluzavce říkají Matouš a mluví o něm jako o osobě – třeba jdou a najdenou jeden povídá: „Jde s náma Matouš!“ - no a ostatní ví, že je to v loji... jó, se Skluzavkou je sranda. Tak se opraš, kupeckej, a koukej tu karavanu zase rozjet, než nás tu chytí bouřka – ty zelený mraky se mi ani za mák nelíbí...“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 28. 9. 2007, 15:17

Mlýnek na maso

„Stát! Nikdo ani hnout! … Drž hubu, Frede, a nech mě soustředit se... každej udělá tři kroky zpátky po svejch stopách, ale pomalu... někde je tu Mlejnek. Chlape, jestli nebudeš opatrnej, skončíš špatně, takže koukej dělat, co sem řek! Tak, už jsme dost daleko, kus se ještě vrátíme a počkáme na karavanu... buď se vrátíme a obejdem to nebo kupeckej pošle někoho dopředu... heh, no, zajímalo by mě co si vybere. Moh by kuchaře, ten zmetek mi pije krev... cože? Mladej, pokáď budeš mluvit potichu jak teplouš, tak nečekej vodpověď, páč tě neslyším... ty žes neslyšel vo Mlejnku? Nikdá? No, tak to je teda výkon... ale co, seš zelenej jak zkažený maso, takže jsem to asi neměl ani čekat... tak poslouchej, mladej – Mlejnek je taková dost vošklivá anomálie, která není vůbec vidět, ale Poutník ji může vycítit. Ne nijak dobře a ne nijak dopředu, ale vobčas tě to zachrání, jako nás teďkonc. Prostě když do toho vlezeš, tak se najednou to nic pohne ve vzduchu, drapne tě a pak je zle. Nevím vo nikom, kdo by Mlejnek přežil živej – vobčas tě to vyhodí zmrzačenýho, ale to je stejně konec, protože se nedoklepeš do města a chcípneš v Pustině. Cože dělá? No to, co normální mlejnek na maso – vezme tě, rozdrtí, zláme, zpřeláme a přetrhá... není to nic hezkýho a možná to ještě uvidíš, jestli se kupeckej rozhodne někoho ze svejch obětovat... proč by to dělal? No, protože Mlejnek je jak past – jak jednou scvakne, tak se chvíli natahuje. Každej Mlejnek je jinej, ale většinou ti dá tak čtvrthodinku pokoj a karavana zatím projde. Popravdě se Mlejnku bojím víc než čehokoli jinýho... je to hnusná smrt a ještě horší je to přežít. To bych si vpálil kulku do lebzny a měl to radši za sebou než se pak vléct s přelámanými hnátama do města jako Grigori. Našli jsme ho po dvou tejdnech – plazil se asi kilák než umřel a celou dobu za sebou táhnul krvavou stopu... ten vejraz v jeho vočích nezapomenu... tak, ale dost keců – karavana je skoro tu...“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 28. 9. 2007, 17:01

Černá vločka

„... no a pak to usekla a ten chlap na to prej: ´To nebylo moc hezký!´ Hohohohohooo!! Dobrý, ne? Slyšel jsem to v Karsportu na trhu a deset minut jsem se pak musel lochčit... no... nějak se zvedá vítr... Palačinko, běž nás jistit zprava, ať nás nikdo v tom prachu neobejd... U koulí jeskynního tygra! K zemi! Všichni k zemi! Vločka! K zemi a ticho! … dobrý... jo, dobrý, už je ten hnus pryč. Vstávat, panstvo... fuj, to bylo v fous. Viděli jste, jak se třepetala ve větru? Myslel, jsem že zahne k Palačinkovi a budem mít vo jednoho vošklivýho Poutníka míň, ale asi se jí nelíbil... hoho! Mladej, už zas? Ach jo... tak jo – viděls někdy normální sněhovou vločku? No, takovou jakoby zmrzlou vodu? No a tahle vypdá úplně stejně – je trochu větší a je celá černá... bohové vědí z čeho je, ale řek bych že voda to teda nebude... no a vona si jen tak poletuje v povětří a jak se něčeho pevnýho dotkne, tak to hrozně bouchne. Jeden mudrlant mi kdysi říkal, že to trhá realitu, ale jestli je to pravda netuším... Prostě se hnusně modře zableskne a všechno co tam bylo je fuč. Jo, včetně lidí – drtí to skálu a nechává po sobě takový charakteristický záseky... počkej – jo, tady je taky jeden. Hluboký a úzký.. vidíš jak je celej ten šutr zbrázděněj těma rýhama? Kdysi tu bouchla Vločka. Průser je, že nelítaj jenom po jedný. Nikdo nikdá nezjistil jak nebo proč vznikaj, ale jak na ně narazíš, jsi v loji. Kdysi jsem s jednou karavanou jel průsmykem – šel jsem po hřebenu, aby nás nikdo neočekávaně nepřepad a vtom vidím jak proti karavaně letí průsmykem Vločky. Bylo to jako vánice – nikdá předtím ani potom jsem už něco takovýho neviděl. Ta modrá záře mě oslepila a dobrý dva dny jsem neslyšel ani prd z toho hřmění... ten průsmyk byl pak dvakrát tak hlubokej a po karavaně jsem nenašel už ani stopu. Ani jeden blbej plíšek. Prostě nic. Naštěstí není Vločka moc častá – tvrdívá se, že vanou z Hluboký Pustiny a asi je to pravda – tam na ně narazíš nejčastějc... no nic, jdeme. Palačinko, koukej přesunout to svoje líný tělo doprava a my se zase pohnem...“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2438
Registrován: 8. 8. 2006, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bart » 30. 9. 2007, 19:42

technická:
simtě, voe, skuztaky někdy vytvořit nějakouanomálii, co by se dala přežít... díky :D
ale jinak moc pěkný texty, úplně se mi v hlavě rýsuje "bestiář", kde by byly popsaný všechny možný anomálie jenom skrze vyprávění jednoho zkušenýho Poutníka, kterej vzal na první cestu bandu nováčků...

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 30. 9. 2007, 19:56

Bart: Jasně, voe! Jinak - vyhnout se zatím dá všem a kromě Mlýnku a Vločky se dají přežít (občas)... :wink:

Ohledně popisu anomálií skrze jednoho Poutníka - bylo to tak zamýšleno. Jednak nám to dovolí dát dobrou představu o jednotlivých prvcích a taky dovolí hráčům, aby se jich nemuseli držet přesně, ale mohli si je upravit... přeci jen - co když neměl pravdu, že?
Ale tady už je náš Poutník... :wink:

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5207
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 2. 10. 2007, 07:33

Světýlka

...no, tydle nejsou nebezpečný, aspoň teda většinou ne, sou to prostě a jednoduše létající světýlka, malý kuličky... teda ne všechny sou malý, někerý sou velký a ostře svítící koule, kerý už můžou, za jistejch okolností představovat značnej problém, jelikož svítí dost intenzovně na to, abys z pohledu na ně oslep, obzvášť když sou hodně blízko. Ovšem takle velký světýlka sou spíš vyjímkou jak pravidlem. Každopádně já su rád, že je jich tady kolem tak mnoho a navíc v tolika barevnejch kombinací, jelikož se říká a já to mám navíc i celkem ověřený, že světýlka spotřebovávají energii mlýnkům a podobným anomáliím a díky tomu je i kolikrát vypnou. Takže dem!
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 9782
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 4. 10. 2007, 20:41

Hele, přemýšlel jste taky někdo nad tím, jak anomálie využít při hře?

Protože zatím mi to všechno přijde jako dobrá barva, ale nedokážu si představit, jak tím hráče zabavit na déle než 5 minut. Ale možná mám jen špatnou představivost, tak mi to prosím vyvratte :wink:

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5207
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 5. 10. 2007, 05:11

Markus: Jo je to taková barva... když se do hry nějaká hodí, de o to zajistit nějaký konflikt mezi postavami (jako třeba pokusit se to přejít nebo to obejít s tím rizikem, že nás dohoní banda nájezdníků), popřípadě jenom na podbarvení atomsfére a eventuálně i t komu aby mohla někerá postava, či postavy ukázat jak moc je kchůl...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 9782
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 6. 10. 2007, 11:50

V tom případě by to asi chtělo napsat do knížky texty "jak pracovat s anomáliemi, k čemu se dají použít". Aby se pak lidem nestávalo, že je do hry hodí v očekávání nějaké super herní situace, načež si postavy hodí na odolnost, řekne se: "přežili jste" a.... nic víc :wink:

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5207
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 6. 10. 2007, 13:27

Markus: Dobrá připomínka...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Zamčeno

Zpět na „N.O.S.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host