Zmrtvýchvstání!

N.O.S. je zkratka pro Nový, Originální Setting. Kolektivní snaha udělat společně svět, který by nebyl jako ty tucty stejných světů, které se válí po webu.
Uživatelský avatar
ireas
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 2. 2011, 11:46

Re: Zmrtvýchvstání!

Příspěvek od ireas »

Dělej dělej...pořádně si to tu prostuduju a zkusím sem přihodit nějaký nápady atd. atd...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmrtvýchvstání!

Příspěvek od Ecthelion »

My děláme na diplomce, Dračím doupěti 2ce a hromadě dalších věcí... a nevidím v tuto chvíli reálně, že bychom se k tomu teď v dohledné době vrátili. Takže pokud se ireasovi chce s NOSem nějak pohnout, tak my jsme rozhodně pro. :wink:

Nedávno jsme přemýšleli, že by možná NOS potřeboval nějaký nový impuls, aby se na něm zase začalo pracovat... ale nenapadalo nás co, až pak jsme se podívali nahoru na nebe. Možná by nebylo špatné přidat nad Pustinu létající koráby poháněné silou technologie... velké bitvy flotil městských států, kde havarované lodě skončí v Pustině; staré kostry zrezivělých vraků ležících na poušti a airship pirates (obdoba Poutníků) na malých bárkách, kteří přepadají obchodní lodě. Poutníci na zemi by pak byli skutečně najímáni na věci, které nejsou moc košer (přeprava nelegálního zboží, drog, otroků) nebo na vedení pozemních karavan (buď jsou příliš objemné, než by se vyplatilo poslíat je létající lodí nebo Město nemá dost lodí).

Obrázek

Obrázek

Přemýšleli jsme, že by neblo špatné udělat nějaký "starter set" právě třeba z pohledu airship pirate - postavy (udělá se několik předvytvořených, kde minimálně jedna bude Poutník, který je vede skrz anomálie) mají létající loď, využijí se tam existující pravidla pro tvorbu měst, letí nad nebezpečnou Pustinou, kde i jen krátkým přistáním se riskuje smrt, šílenství nebo hůř... a proplétají se atmosférickými bouřemi za kořistí a pomstou...

Ale jak říkám, teď na to určitě nemáme čas...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Zmrtvýchvstání!

Příspěvek od Bart »

to by byl možná dobrej způsob, jak něco dotáhnout do konce - vykašlat se na komplexní popis settingu se všema burnerama atd., ale psát jednotlivý dobrodružství z toho, co už je hotový (máme města, máme pustinu, máme poutníky, mutace a anomálie - tak uděláme nějakou story o poutnících jdoucích pustinou od města k městu; pozdějš třeba někdo popíše létající lodě, tak se hned může udělat scénář o pirátech a obchodnících; když se doladí technologie, může se na tom zase postavit samostatnej příběh, to samý s frakcema, náboženstvím atd.), předpřipravený postavy, zápletka na pár stránek, pravidlový minimum (+třeba nějakej burner, když bude), jeden-dva obrázky..

já na nějaký velký psaní taky čas nemám, chtrejma řečma na fóru bych se zapojit moh, ale já jsem nikdy nebyl žádnej jádrovej tvůrce..
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmrtvýchvstání!

Příspěvek od boubaque »

Osobně si myslím, že by nejlepší způsob, jak s tím něco udělat, je dát dohromady část toho, co už je hotové, sepsat nějaký 10-20stránkový "starter", kde budou popsaní poutníci a základní charakteristika pustiny, případně nastíněné další možnosti. Vážně jen takový úvod do prostředí. A pak na to navazovat na bázi dobrovolnosti a vlastní iniciativy dalšími "minimoduly". Ono se to možná nezdá, ale je toho hotového celkem hodně, jenže to je zase další problém: musí to někdo projít...

A já teď taky nemám čas psát ani těch blbých 10-20 stránek :(
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmrtvýchvstání!

Příspěvek od boubaque »

Ehm, tak mě napadá... nechtěl by se někdo ujmout těch "minimodulů" jako článků do Drakkaru? V podstatě by šlo o to projít, co je hotové, a jednou za dva měsíce tomu dát ucelenou formu ... nemusí to ani být pořád stejný člověk. Samozřejmě se nemusím e omezovat jen na to, co už je hotové, ale nějaký ten úvodní "starter" by asi měl být z toho, co už jsme tu před několika lety navymýšleli :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
ireas
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 2. 2011, 11:46

Re: Zmrtvýchvstání!

Příspěvek od ireas »

bubaqu s tím Drakkarem to není špatnej nápad.... ale napřed se musí najít někdo kdo má dost času a sil s tím pohnout kupředu...1. bych určitě sepsal ten úvodní setting a pak pokračoval...do něj bych dal určitě jenom tvorbu postavy, popis prostředí a vysvětlení základní hry jinak nic (možná ještě nějaký hodně úvodní dobrodružství). Udělal jsem si sice asi na měsíc volno, ale jednak se mi s prominutím nechce sedět celej den od pondělí do neděle zavřenej doma a makat...to můžu zůstat v práci a navíc ani neumím dělat acrobatový dokumenty...celkovej souhrn rád poskytnu ale nezvládnu to prostě technicky dotáhnout do konce...

a možná by taky nebylo úplně špatný, kdyby někdo kdo má aspoň trochu času a zkušeností udělal to N.O.S wiki ať je to tu přehlednější, pořece jenom na tom foru to moc dobře nejde
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmrtvýchvstání!

Příspěvek od jonka »

Za sebe se přiznám, že jsem měl v hlavě udělat si svoji adaptaci NOSu. Občas mi přišlo, že se navzájem s ostatními trochu míjíme v obrazech. Sám mám momentálně ale stejně jenom střípky toho co bych tam chtěl.

Výhoda proč jsem chtěl mít vlastní adaptaci je ta, že dobrému (publikovanému) settingu musí být i nějaké vysvětlení proč se stalo co se stalo a co bylo předtím. A tady se taky hůře hledá(la) shoda. Taky můj postoj k mé vizi nosu je takový, že chci aby to bylo hodně o existenci, přežití a tvrdé realitě, tam vidím potenciál. Postavy by měly být vláčeny událostmi a nemělo by je potkávat nic příjemného. Nic pro dobrodruhy co si zajdou po poledním čaji na procházku. :-)= Žádný příběh, přežití. Tady jsem si taky nebyl jistý, jestli s ostatními jsme byli na stejné lodi (..hlavně taky i proto, že jsem tyhle myšlenky zformuloval až teď :-) )
...

A v neposlední řadě, teď je situace taková, že napsáno toho je už celkem dost. Nejlepší věc co je možno udělat je, sebrat se s lidma a zahrát si to a potom napsat svoje dojmy, co fungovalo a co ne.. To je věc bez které se v dlouhodobějším horizontu stejně daleko nepohneš. A pohne s tím nejvíc ten, kdo tohle jako první udělá : )

Ale jak psal Invictus ve vedlejším vlákně, každé nadšení příchozího působí afrodisiakálně, tak třeba ještě něco přibude ,-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
ireas
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 2. 2011, 11:46

Re: Zmrtvýchvstání!

Příspěvek od ireas »

Jonka souhlasím s tebou že je potřeba to hlavně zahrát. Já nevím jak jste na tom se svýma živýma družinkama, ale mě se něco takového už hodně dlouho vyhýbá takže já nejsem schopnej odehrát to naživo s kýmkoliv. Možná že by šlo odehrát nějakou hru tady na foru systémem kol, ale bylo by to strašně na dlouho. na druhou stranu by se zase to dobrodružství mohlo pořádně rozebrat a rozpitvat a každej by viděl chyby, nebo i to co se povedlo a podle toho by se daly pozohýbat pravidla. Bohužel hraní na foru chybí do určité míry atmosféra a většinou se musí na někoho čekat...
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmrtvýchvstání!

Příspěvek od Jarxes »

NOS už asi neožije co?
Škoda, nebyl to špatnej nápad...
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Zamčeno

Zpět na „N.O.S.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů