Tvorstvo

N.O.S. je zkratka pro Nový, Originální Setting. Kolektivní snaha udělat společně svět, který by nebyl jako ty tucty stejných světů, které se válí po webu.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5908
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Tvorstvo

Příspěvek od Fritzs » 28. 1. 2007, 07:33

Zatím navržení obyvatelé Pustiny:

Corraughové - elita mezi žoldnéři městských států a vynikající válečníci.
Přestože převážně humanoidního vzhledu, jsou to zdá se příslušníci cizí rasy a přišli sem ze severu, když byly jejich vlastní městské státy zničeny nebo obsazeny. Jsou to válečníci rozbitých zbytků armád a tady hledají obživu jako žoldnéři. Jsou dobří a jsou drazí. Nosí složité brnění zakrývající celé tělo (přestože jen některé části jsou z černé oceli) a masku s okuláry chránící tvář. Nikdo nikdy neviděl corraugha bez masky a nikdo tedy neví jak vypadají. Vzhledem těla jsou to mohutní a rozložití humanoidi. Spolu se dorozumívají téměř beze slov, s ostatními pak tichým hlasem zdeformovaným maskou. Mnoho toho nenamluví.

Corraughové bojují zásadně zblízka a k boji používají dlouhé těžké čepele, se kterými dokáží obdivuhodně zacházet. Nikdy nepoužijí střelnou zbraň.
V boji zblízka se vyrovnají čtyřem žoldnéřům nebo šesti řadovým vojákům. V útoku jsou zuřiví a neústupní. Pohrdají vlastním životem a bojují s děsivou neústupností, jen když mohou útočit. Válčí bez obvyklých výkřiků a válečných pokřiků – bojují a umírají beze slova. Neumí se ale bránit. Nechápou význam defenzivy a není výjimkou, že armáda drží pozice v zákopech a palbou decimuje protivníka a corraughové vyrazí do útoku. Rádi obětují svůj život v boji, pokud je to v útoku.

Mutanti

Mutanti jsou lidé, kteří se buď v Pustioně narodili, nebo tak z jakéhokoliv důvodu strávili velmi dlouhou dobu bez jakýchkoliv ochranných pomůcek. Jejich způsob života se liší případ od případu, od velmi schopných Poutníků, přes žoldáky a lupičské bandy až po šílené náboženské kulty. Ve městech jsou obvykle obáváni a a na území mnohých z nich jsou pronásledováni, nicméně existují stability, které nejsou napojené na žádný koridor a které osídlili právě oni a jejich potomci. Co se vzhledu týče, tak je možné opravdu téměř cokoliv, žádný mutant není ani trochu podobný jinému mutantovi, nicméně to samé se dá říct o jejich psychice, jelikož většina z nich je v podstatě více, či méně šílená, což jim ale na druhou stranu nemusí zabraňovat v e funkci v jejich společnosti.

Mrtví

Někdy (a ne až zas tak vzácně) vznikna v čerstvé mrtvole anomálie, která do ní jakoby vlije nový život... výsledkem je nemyslící kráčející, nebo se plazící, popřípadě třeba i levitující zombie napadající postupně se rozkládajícími se údy všechno živé ve svém okolí, naneštěstí, anomálie, která je pohání se jakoby v mrtvole stabilizuje a díky tomu jim nehrozí skáza v nějaké smrtící anomálii, která by jinak byla otázkou hodin maximálně však dní... je velmi problematické s těmito nestvůrami bojovat, protože jediná možnost jak je zničit, pokud jsou přeseknuty vejpůl, každá polovina pokračuje dál v útoku, takže jediná možnost jak je zničit je rozsekat je na kusy příliš malé na to aby představovaly nějaké nebezpečí... nicméně, protože mají tendenci shlukovat se do skupin, je mnohdy lepší ustoupit do nějaké blízké stability kam tito netvoři nedokáží vstoupit...

Vědomá anomálie

Představují velice vzácný a velice nebezpečný jev, vyskytují se převážně v hluboké pustině, představuje rozsáhlé anomálie s vlastním, ale lidskou myslí nepochopitelným vědomím. Jejich reakce na přítomnost narušitele může být jakákoliv, od ignorování, po likvidaci, nicméně většinou je zvědavost žene k skoumání různýcj aspektů lidského chování, což je skoumanému subjektu málo kdy příjemné a málokdy bezrizikové. Téměř vždy se pokoušejí s lidmi, co se do nich dostali komunikovat, nicméně mysl anomálie je od lidské velice odlišná a proto není možné přijít s nějakou konkrétní výměnou informací, vše se většinou děje prostřednictvím velice nejasných náznaků... Vědomá anomálie dokáže na svém území vytvářet, či potlačovat menší anomálie a proto jsou některé z nich obydlené, často aniž by si jejich obyvatelé za celý svůj život uvědomili skutečnou povahu stability chránící je před Pustinou.

Zmutovaná zvířata

Tvarově a vzhledově cokoliv díky dlouhému vystavení působení Pustiny není možné poznat, o jaké živočichy se jednalo původně jelikož jsou už příliš pozměněni, menší se pohybují v obrovských hejnech, větší ve smečkách a ti největší žijí samotářsky, ale nic z toho samozřejmě nemusí být pravidlem... Tyto bytosti jsou téměř vždy všežravé a v případě hladu, nebo ohrožení neváhají napadnout i mnohem většího a silnějšího protivníka, většinou však nejsou nijak zvlášť nebezpeční... díky generacím života v pustině jsou schopni vycítit případnou nebezpečnou anomálii a proto jsou někdy cvičeni Poutníkya mutanty jako jejich pomocníci.

Zmutované rostliny

Cokoliv od krásných květin, po porosty žíravých bodláků, většinou nejsou nebezpečné, tedy do okamžiku, kdy se je někdo nepokusí sníst, protože nikdy není předem jisté jestli není daná rostlina smrtelně jedovatá... samozřejmě v pustině jsou i masožravé rostliny, obrovské masožravé rostliny. Co v Pustině chybí jsou lesy, spíš když už tam něco rozte, tak rychle rostoucí křoviny a vysoké, někdy i několikametrové byliny, které vyrostou přecejen mnohem rychleji než strom, který díky podmínkám v pustině nakonec dříve, či později skácí nějaké anomálie.

A jedna bytost jenom jako setting flavour (ze settingu není a nemá být jasné jestli skutečně existuje)

Bůh

...ano, zní to zvláštně, ale tyto kulty se šíří jako rakovina, přináší je pološílení Mutanti z Pustin někteří zpropadení Poutníci... souhlasím s vámi, je to šílenství a moderní věda něco takového jesně vylučuje, ale jak toto vysvětlíte nevzdělané lůze... Cože? Vy vlastně nevíte o čem mluvím... Ah! tak tedy, tvrdí se, že v prostřed nejhlubší Pustiny se usídlil Bůh... jo, jasně zní to šíleně a taky, že to šílené je, ale oni tomu skutečně věří, věří, že sestoupil na tento svět a Pustaina je jeho požehnáním... pěkný nesmysl, to vám tedy řeknu, proč by Bůh všemohoucí někdy sestupoval z nebes na zem, za předpokladu, že tedy existuje, což já jakožto vzdělaný atheista rozhodně popírám... Prý Bůh... Ať počkají pár let a budeme Pustině vládnout silou vědy a techniky, zuž nyní... Ač si to mnozí nemyslí...oběvujeme jedno tajemstí Pustiny za druhým, říkám vám do dvouset let, bude celý fenomén Pustiny uspokojivě, vědecky a racionálně vysvětlen... a oni ne, oni věří, chápete věří, že pustina je vlastně sám Stvořitel... Dokonce o tom píšou celá pojednání a tím poblouzňují hlavu mnoha méně vzdělaným lidem... řeknu vám já jsem v Pustině byl a nic "božského" jsem tam necítil, a jak tak koukám na vás, tak jste tam byl také... Cože... ano, ve vědě, a zvláště pokud se zabýváte pustinou není nikdy jistota, že vaše závěry jsou zcela správné, ale bůh prostě nemůže existovat... copak to nikdy nepochopíte...

-Podanj Kamačaj-bývalý profesor na Narajičské univerzitě


Stíny Pustiny Pustina dokáže zhmotnit obraz nebo snad odraz duše zemřelého. Nezřetelný a mlhavý, přesto reálný obraz mrtvého se zjeví hluboko v Pustinách těm, kteří ho znali. Zjevuje se a mizí z nenadálé prašné vánice, která se náhle zvedne a stejně náhle přestane.
Nikdo nikdy nezjistí, zda jde o skutečnou duši mrtvého nebo jen o jeho obraz někým zneužitý, či snad Pustina pouze zhmotní skryté touhy a obavy některého z těch, kterým se zjeví. Často jde o mrtvého, který neodešel přirozenou smrtí a snad i někdo z těch, kterým se zjeví má nějakou zodpovědnost za jeho smrt. Stín mluví tiše a jakoby zdaleka a mluví o věcech které se staly nebo teprve stanou. Zdá se totiž, že mají prorocký dar a znají budoucnost. Často také zvěstují smrt. Také se zdá, že Stín disponuje pamětí mrtvého a snad i dokáže číst myšlenky.
Naposledy upravil(a) Fritzs dne 28. 1. 2007, 11:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5908
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 28. 1. 2007, 07:36

Takže otázka je co vyškrtnout a co ne...

IMHO bych vyštkrtl Iluze... jsou to anomálie a ne tvorové...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 28. 1. 2007, 11:09

No to asi jo. A chtlo by to nějak doplnit Poutníky, chápu sice že patří mezi mutanty, ale jsou velice specifičtí, bych řekl.
A nebo to vzít rovnou jako frakci.
Iron Within
Iron Without

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5908
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 28. 1. 2007, 11:13

Invictus: To je jasná frankce... nebo spíš ani ne tak frakce jako prostě zaměstnání... a nemusí to být vždy nutně nějak těžce zmutovaní...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11104
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 28. 1. 2007, 11:37

Fritzs: JJ, Iluze je druh anomálie... odsud asi vyškrtnout.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5908
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 28. 1. 2007, 11:40

Ecthelion: stalo se
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Sosacek
Příspěvky: 23460
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek » 28. 1. 2007, 14:51

Doporucuju si nekde zapujcit knizku "creatures of the dreamseed" pro Engel. mohla by se hodit 8)
"B-but senpai, how can I reappropriate my stolen labor value? uwu"

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11104
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 30. 1. 2007, 15:25

Teď jsem si procházel už navržené tvory a možná by nebylo od věci, kdyby Mrtví byli zasažitelní magtechem - ten přece pracuje s anomáliemi a v případě cíleného zaměření by tak mohl narušit nebo přímo zrušit anomálii, která plní Mrtvého vůlí a dává sílu jeho svalům.
Kromě ohně a rozsekání na kousíčky by to mohla být praktická možnost jak se jich zbavit.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5908
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 30. 1. 2007, 17:13

Ecthelion: Good idea! :wink: i když na druhou stranu to trochu zavání DnD mechanikou "turn undeath" :>:o/
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11104
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 30. 1. 2007, 19:25

Tomu bychom mohli zabránit třeba tím, že se nikomu doposud nepodařilo vytvořit magtechové zařízení proti Mrtvým - anomálie, které je rozpohybovávají totiž nejsou jednoho druhu a síly. Pokus o zničení Mrtvého je tak vždy improvizací více než co jiného a výsledkem může být i zhoršení stávajícího stavu...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5908
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 30. 1. 2007, 20:38

Ecthelion: To by bylo OK, taky by to vysvětlovalo, proč de Mrtvého vytvořit a částečně i ovládat pomocí magtechu ale ti přirozeně vzniklí ničit nejdou...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 30. 1. 2007, 22:26

Pokud máte nějakou esenci, která nemrtvé přímo pohání, efektu turn undead se nevyhnete. ALe to jen tak reju. Možná je chybný už samotný koncept nemrtvých.
Iron Within
Iron Without

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5908
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 31. 1. 2007, 07:12

Invictus: otázka, jesi nám efekt turn undeath vadí... nicméně bych se držel toho, že anomálie kerý je pohání se navzájem moc liší na to, aby bylo možný je nějak úspěšně odhánět pomocí magtechu...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5908
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 31. 1. 2007, 11:23

Nádor Pustiny Takový koncept úpotvory z hlubiné Pustiny... Amorfní a neustále kypící hmota, na které nelze poznat ani jestli se jedná původně o živočicha, nebo rostlinu, napadá všechno co vyhodnotí jako poživatelné... Praktivcky nezranitelný jakýmikoliv zbraněmi protože nemá žádnou pevnou vnitřní strukturu, tj. při přepůlení pokračuje každá polovnina v růsta a životě, i když se dokáží bez problému spojit ve větší... prakticky jediná možnost jak se Nádoru pustiny zbavit je spálit...

Jo a měl by se vyskytovat ve všech možných velikostech, čím větší tím horší... a každopádně by tadle věc neměla být nijak běžná, vrazil bych ju tam jenomj proto aby nebylo v hluboké pustině tak mrtvo...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 11104
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 31. 1. 2007, 13:03

Podle mě nemrtví a Mrtví vyzní trochu jinak - Mrtví jsou manifestací moci Pustiny, důlazem, že zkáza a rozklad můžou člověka vytrhnout i z náruče smrti, která je jinak pro člověka jedinou jistotou....
Osobně bych byl proti tomu, aby se Mrtví dali jakkoli ovládat. Poslouchají jen Pustinu, jiného pána neznají (samozřejmě s pomocí magtechu se stvořit dají, pokud je někdo natolik šílený, aby to zkoušel, ale ovládat ne).

Když tam budeme mít Mrtvé, nejlepší způsob pohřbu bude samozřejmě žeh (jen tak se zabrání Pustině, aby znesvětila tělo zemřelého) - ten je ale zase energeticky dost náročný, proto s klesající technologickou úrovní komunity bude vyhrazen jen vládnoucí vrstvě nebo nejvýzněčnějším jedincům a bude znamením moci a vlády pro poddané (pohřeb ohňem - to musel být někdo významný).
Výjimku samozřejmě tvoří mutanti, kteří se loví a bojují spolu v hlubší Pustině. Vítězové pak pijí krev mrtvých a požírají maso poražených, zkažené pobytem v této bohy zapomenuté krajině. :-)=
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „N.O.S.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host