Literární věda a LA

Forum určené k vývoji a ke glosování stolní fantasy hry na hrdiny Legendy Armandie. Hra je určená jak začínajícím, tak pokročilým hráčům, má jednoduchá pravidla a klade velký důraz na příběh a atmosféru hraní.
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ »

Bifi píše:Ja neviem, ale ja bežne GMujem tak, že každá postava má svoj vlastný príbeh a nemusia sa ani veľmi stretávať (a to je zároveň odpoveď na LZJov dotaz). Existujú na to techniky, počnúc strihaním scén, prenášaním výsledkov akcie jednej postavy do scény druhej postavy (tzv. cross), zvyšovanie alebo zmierňovanie napätia v príbehu konkrétnej postavy prostredníctvom intenzity a frekvencie bengov, otvorení (opening) a "ticha pred búrkou" (bob), a asi najdôležitejšie je preplietanie (weaving) prostredníctvom NPCčiek. (Viac informácií nájdete v Sex and Sorcery, Adept Press 2003.)
Myslím, žes mě pochopil. Je někde nějaký úvod do těchhle technik? Nějaká lekce pro začátečníky s popisy a vysvětleními, jak je používat?

A ještě k tématu, na webu http://www.atomicsockmonkey.com/freebies.asp jsem narazil na tohle: Prose Descriptive Qualities (PDQ) System Core Rules. Jestě jsem nestudoval, ale už název by mohl skavena zaujmout.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Odkaz dávam - Sex and Sorcery, Adept Press. (Nie je to pre začiatočníkov, ale na druhej strane to nie je ani viazané na systém. Ak si nájdem čas, môžem sa o tom trocha viac rozpísať.) Mnoho indie hier, a teraz už aj čoraz viac mejnstrímových hier, obsahuje opisy techník - Mountain Witch, Dogs in the Vineyard, Polaris, Burning Empires...

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ »

Ano, v různých hrách něco je, já myslel něco uceleného.
To Sex and Sorcery je co? Kniha? Abych věděl, co případně shánět.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

To hore uvedené PDQ je akoby základná esencia FUDGE. Bez toho všetkého, čo FUDGE alebo FATE ďalej ponúka.

Sex and Sorcery je tretí doplnok k hre Sorcerer, ktorý som práve druhýkrát dočítal. Je tam strašne veľa vecí na zamyslenie, avšak väčšina príručky je venovaná rôznym aplikáciám a modifikáciám Sorcerera, pričom ešte aj nadväzuje na Sorcerer's Soul a Sorcerer & Sword. Spomenuté techniky zaberajú asi 5 - 6 strán aj s príkladmi z hry v settingu, ktorý je v tých pravidlách opísaný (insekto-démonská sex & sword & sorcery). Preto asi bude užitočnejšie, ak na to založím novú tému kde to zhrniem alebo napíšem článok s príkladmi z nejakej mojej hry a ako som tie techniky naozaj využil. Nebude to ale čoskoro.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven »

Bifi: tak to se omlouvám, v tom případě platí můj odstavec o tom, jak se hráči příliš nebaví v prodlevách, kdy zrovna nehrají a jak je pro ně obtížné filtrovat informace hráčů a postav pokud jsou přítomni hře jiného spoluhráče...

Jinak díky všem za tipy a odkazy, proštuduju, poreferuju.

Dnes jsem sehnal kamaráda do týmu pro rozvoj settingu pro Armandii, takže se brzy můžete těšit na výsledky. Kdyby měl náhodou někdo zájem se přichomýtnout, budu jen rád.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

skaven píše:hráči se příliš nebaví v prodlevách, kdy zrovna nehrají
Obvykle problém nie je.
skaven píše:je pro ně obtížné filtrovat informace hráčů a postav pokud jsou přítomni hře jiného spoluhráče...
Problém byť môže. Ale len z jedného uhla pohľadu.

Ale to som už niekde spomínal.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven »

Bifi: Mno, já v tom problém vidím, už například při tříčlenné družince se třetí řádně ošívá, než svůj set dohrají první dva a to se snažím to stříhat co nejrychleji... Ale třeba na to existuje nějaký fígl...
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Tie fígle som načrtol.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven »

Mám tady článek, který jsem vypracoval do literatury pro děti a mládež, přibližuje relativním laikům vztah rpg a gamebooků a literatury... http://www.nokturno.net/index.php?stran ... clanek=528
Zamčeno

Zpět na „Legendy Armandie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti