Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací RPG

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
Thar
Příspěvky: 23
Registrován: 29. 9. 2014, 15:48
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od Thar »

jo všechny obrázky z té galerie jsem dělal.

no za peníze jsem ještě prakticky nic nedělal až na portréty lidí na zakázku a to už dělat nehodlám. když si chci kreslit tak chci aby mě to bavilo. dělání map kreslení fatasy postav mě poměrně baví. zatím když kreslím kámošům něco tak chci aby mě tu postavu, ten člověk co nejdůkladněji popsal pak většinou udělám rychlý náčrt a pak se o tom bavíme dál. byl bych ochutnej spolupracovat třeba na ilustraci knížky, spolupráci na ilustraci deskové hry a tak dál.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od Sammael »

V pripade, ze by niekto navrhol skvelo hratelny RPG mechanizmus ktory by sedel do mojho settingu tak nemam problem
tomu dodat plnu grafiku, spolupracu a propagaciu.

Viac info a moje portfolio najdete tu (nieje to pokus o reklamu je to realna ponuka a jedine realne portfolio ktore na webe mam). Najdete tu popis settingu a moznosti layoutu prirucky + samozrejme art:
http://peterscholtz30.wix.com/sorcerercardgame

RPG milujem a stale tuzim na nejakom spolupracovat. Nemam cas na to dizajnovat popri tom co robim novy herny system a nanajvis ho testovat. Pre svoj setting planujem aj RPG tak ak by niekto mal zaujem o spolupracu, mozme rovno zacat.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od York »

Sammael píše:V pripade, ze by niekto navrhol skvelo hratelny RPG mechanizmus ktory by sedel do mojho settingu tak nemam problem tomu dodat plnu grafiku, spolupracu a propagaciu.
Tohle je hodně zásadní nabídka. Tvůj setting i grafika mají u mě 5 hvězdiček z pěti, takže zájem bych určitě měl. Pokud by se ti po systémové stránce zamlouvalo něco z toho, co dělám, tak bych to asi viděl na napsání hry na míru tvé představě o světě a stylu příběhů - těžko se do ní trefím bez uzší vzájemné spolupráce a konzultace jednotlivých prvků hry.

Otázka ovšem je, jak ti představit možnosti. Systém je poměrně dost modulární, umí být dovednostní a poměrně rules heavy se spoustou schopností, umí být class&level s atributy nebo class&level s dovednostmi, umí být poměrně hodně abstraktní a momentálně pracuju na verzi, která je něco mezi tou hodně abstraktní a hodně rules-heavy.

Ve všech případech je tomu společné to, že se to hraje poměrně dost klasickým stylem, dejme tomu jako WoD, Shadowrun, nebo třeba DrD. Nejsou tam žádné fate pointy, není tam žáné předávání PJových pravomocí hráčům.

Není asi rozumné, aby ses pustil do čtení těch tun textu. Ideální by bylo, kdyby sis něco z toho mohl vyzkoušet zharát, šlo by to i online. Případně bys mohl trochu víc rozepsat, jakou variantu systému preferuješ (třeba uvedením příkladů existujích her, které jsou tomu blízko), pak bych mohl zkusit sepsat příklad, jak by se v tom odehrála nějaká scéna.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od Sammael »

Tak sice som prestal pracovat na RPG uz pred nejakym tym rokom. Neprestal som si citat rozne prirucky a pokracovat v researchi.

Ad tona textu... staci ak si precitas story text btw. To druhe je prirucka na kartovku, tj. cisto mechaniky.

Ad preferencia mechanik:
Paci sa mi celkom pouzivanie custom kociek ako pouziva star wars. Lenze ten je az prilis abstraktny, resp newbies maju strasny problem pochopit co znamena ked na kocke padne komplikacia. Isto nechcem hru ktore je rules heavy a zbytocne ju nekomplikovat. Rovnako tak by som bol rad ak by hrac mal nieco pred sebou. Najlepsie aby postava hraca nebol iba harok s ceruzovym rozpisom. Paci sa mi ak ma rpg komponenty ako napriklad karty vlastnosti. Nepaci sa mi ale grid ala dnd4 to uz sa z toho stava board game. Rozhodne ale nechcem WFRP 3rd.

Kedysi som navrhol system troch zon. Ked boli postavi v rovnakej zone vedeli sa bit na blizko alebo si sepkat. Ked boli zonu od seba nevedeli sa bit inac ako na dialku a nevedeli komunikovat potichu (iba ak znakovou recou :-)) a nakoniec ked boli od seba 2 zony daleko nemohli na seba utocit inac ako specialnymi zbranami...

Predstavujem si RPG ktore by bolo blizko boardgamerom ale nebol by to railroad. Board gamery maju radi zetonky, karticky etc... ale tato hra by mala doslovne podporovat ich fantaziu. Nemala by ich zatazovat tym, ze budu pozerat do prirucky. Vsetko co k hre budu potrebovat budu mat pred sebou na kartach alebo inom mediu.

Hraci su v RPG Carodejovia, kazdy primarne zo svojej unikatnej pokrvnej linie ktora prameni zo staryh pohanskych Bohov. Cize to bude sorcery heavy zalezitost. Mal by tam byt prvok temna alebo cokolvek co negativne vplyva na postavy. Postavy maju mnozstvo nepriatelov ako je napriklad inkvizicia, polujuca na carodejov alebo napriklad iny carodejovia - odvrhnuty miesanci alebo taktiez bastardi. Co postavy vlastne maju robit...
Postavy musia odlozit svoje odveke spory a nevrazivost (toto riesi karetna hra) za jednym spolocnym ucelom... bojovat proti hrozbe ekh-razif - Prvych sluzobnikov a prvorodenym bytostiam starych Bohov. Ktory sa "narychlo povedane" vratili zo zatratenia aby pokracovali v tom preco ich stary Bohovia stvorili a zaroven zatratili... prelievat krv, prinasat ludsku obetu a sirit strach. Tieto bytosti su pomerne oslabene z navratu a dlhovekeho exilu a tak ziskavaju moc polovanim na carodejov.

Tvorba postavy (vlastnosti, kuzla, crty) by mohla kludne pozostavat z vyberania genoveho dedictva. Resp krizenia backgroundov. Tvorba postavy by mala byt rychla a mala by viest hracov za ruku.

Produkcny plan: Najprv by sa spravilo demo. Kde by boli vopred pripravene postavy, dobrodruzstvo a pravidla potrebne k odohratiu hry. To by sa hravalo a testovalo. Na zaklade odoziev a feedbackov by sa pokracovalo v tvorbe.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od York »

Sammael píše:Ad tona textu... staci ak si precitas story text btw. To druhe je prirucka na kartovku, tj. cisto mechaniky.
Měl jsem namysli tu moji tunu textu ;-)

Ad preference mechanik a to, o čem by hra měla být: Založím na to separátní diskusi, tady jsme poněkud offtopic. A zkusím sepsat nějaký příklad odehrání magického souboje, ať se můžeme bavit o něčem konkrétním. Ideálně se to pokusím ofluffovat podle tvých karet.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od Sammael »

@York: To je velmi dobry napad. Go for it.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od skaven »

Zdravím, po delší době jsem se zase vloudil na rpg forum, umím pomoci s propagací rpg - přes Mytago a Fantasyobchod máme docela slušné možnosti, taky jsem schopen pomoci s papírovým či digitálním vydáním (máme kontakty na tiskárny a výrobce komponentů), prodejem (jak papírovým, tak digitálním) a distribucí, zkonzultovat sazbu případně pomoct s korekturami (pokud toho nebude moc).

Při té příležitosti by mě zajímalo, jestli tady někde není vlákno opačné - tedy poptávky po pomoci s tvorbou a propagací...
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od York »

skaven píše:Při té příležitosti by mě zajímalo, jestli tady někde není vlákno opačné - tedy poptávky po pomoci s tvorbou a propagací...
AFAIK není, respektive ne tak docela.

Poptávky obecně zas až tak moc není. Zdaleka nejvíc je autorů, kteří přijdou s prvním hrubým nástřelem nějakého settingu nebo systému a zajímají je komentáře a rady, co s tím dál - ti si typicky založí nové vlákno k danému titulu, což je asi celkem šikovné, protože tam pak probíhá příslušná diskuse. Projektů, které se dostaly trochu dál, je tak málo, že v zásadě asi není problém je vyjmenovat:

(Opravte mě, pokud se v čemkoliv mýlím)

:arrow? Ecthellioni s Příběhy impéria, kteří už publikují.

:arrow? Sparkle s Rozcestím, které je už vydané (svépomocí pod záštitou Mephit Entertainment).

:arrow? Sparkle + kolektiv s Taurilem, která má vydání domluvené s Altarem, takže nejspíš taky v publisherském ohledu aktuálně nic nepoptává.

:arrow? Tým pracující na revizi DrD II pro Altar, tady asi není co dodat.

:arrow? Jerson s CPH, jehož jedna verze je k dispozici právě na stránkách Mytága (plus na Kostce a na RPG fóru).

:arrow? Jerson s Omegou, na které snad stále pracuje a zatím se nezmiňoval, že by se blížil k něčemu, co by chtěl publikovat.

:arrow? Já s Dakarou (work in progress).

:arrow? Gediman s Voidem, který se rozhodl publikovat čistě elektronicky na stránkách projektu a AFAIK nic dalšího nepoptává, navíc má do rozumně vydatelné verze stále dost daleko.

:arrow? Končina, jejíž tým jde svou vlastní cestou, a jehož leader po značně negativních zkušenostech s odezvou tady a hlavně na Kostce záměrně přestal na těchto serverech komunikovat a soustředí se na jiné kanály (web Končiny, facebook, možná i jinde, nesleduju to).

:arrow? Crowen vydává v Drakkaru články o fantasy herním prostředí Vysočina (s aplikacemi pro DrD2).

:arrow? pak ještě vím o několika projektech na serveru dracidoupe.cz, některé z nich stále živé, ale jejich autoři zřejmě nemají potřebu konzultovat na RPG fóru a k vydatelné verzi mají stále dost daleko.


Zapomněl jsem na něco?

Jo, ještě vlastně různé překlady, některé z nich ovšem ze zjevných důvodů nejsou oficiálně vydatelné.

Pak tu ještě existuje toto vlákno, které se ovšem neujalo, a samozřejmě možnost napsat přímo do téhle diskuse.
Naposledy upravil(a) York dne 25. 2. 2016, 14:49, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od Plz »

.... a pár lidí, kteří by sice nějakou tu zpětnou vazbu možná chtěli (například já) ale jsou si vědomi toho, že se nikomu nechce číst tuna textu. Navíc nemají ambice vydávat, prostě jen chtějí jakýkoliv názor protože víc očí víc vidí.

Plž
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od Pepa »

York: Ještě asi chybí Astrální doupě...

Plž: Nic ve zlém, ale možná tedy zkus napsat (či předložit) trochu méně než tunu textu...
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od York »

Pepa píše:York: Ještě asi chybí Astrální doupě...
Ano, ale záměrně, protože to je jednak spíš rarita než co jiného (a navíc už "vydaná") a za druhé je to věc, která jde úplně mimo RPG fórum a ví se tu o ní jen díky tomu, že na to Bouchi někde zcela náhodně narazil. Zájem autora o jakoukoliv spolupráci je každopádně zcela nulový.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od crowen »

York: zabudol si na moju Vysocinu - fantasy prostredie s aplikaciami pre DrD2. V Drakkare k tomu odo mna vyslo pomerne vela pomerne rozsiahlych textov :-)

EDIT: A este Markusove Casy se meni, co vysli v Pevnosti v naklade tusim 2000 kusov, a povodne boli napisane pre RPG Kuchynu :-)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od York »

Crowen: Neměl to být seznam toho, co kdy vyšlo, ale toho, na čem se pracuje či pracovalo teď nebo v relativně nedávné době. OK, Rozcestí jsem tam asi ani nemusel psát, to už je zřejmě uzavřená záležitost.

Každopádně díky, že ses připomenul ;)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od crowen »

York píše:Crowen: Neměl to být seznam toho, co kdy vyšlo, ale toho, na čem se pracuje či pracovalo teď nebo v relativně nedávné době. OK, Rozcestí jsem tam asi ani nemusel psát, to už je zřejmě uzavřená záležitost.

Každopádně díky, že ses připomenul ;)
Ja na Vysocine stale pracujem, a tych uzavretych projektov tam mas viac :-)
Howky
Příspěvky: 43
Registrován: 29. 9. 2014, 15:59
Bydliště: To není jisté...

Re: Adresář lidí, kteří mohou pomoci s tvorbou a propagací R

Příspěvek od Howky »

Moje možnosti:
Playtesty jako GM nebo hráč i s více skupinami
Ilustrace ve formě digital artu, černé nebo barevné, pokud mě projekt vážně osloví tak zadarmo, jinak za menší penízky..

Edit. K těm ilustracím, nové kresby teď nikde nemám, na starší bych vás odkázal sem
Cesta mrazem[/color]
Nová Rpg hra z prostředí Vikingů
Odvážíš se postavit proti bájným tvorům?
Chceš se podívat na dálný sever a podívat se do očí osudu?
Brzy k dispozici demo
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů