[rady]Jak umístit artefakt?

Tvůrčí sekce zabývající se designem, rozborem RPG her, ale i jejich samotnou tvorbou. Zamyšleními nad pravidly a jejich vlivem na hru, způsobem psaní knih, tvorbou ilustrací, atd. V neposlední řadě naše rozpracované projekty.
Surimaya

[rady]Jak umístit artefakt?

Příspěvek od Surimaya » 28. 7. 2012, 22:30

Zdravím...

Jsem zoufalý a potřebuji poradit :) V mém příběhu potřebuji uschovat jeden velmi důležitý předmět, jenže moje představivost nějak v tomhle směru neslouží... Potřebuji aby cesta k němu nebyla jednoduchá a na hráče po cestě k předmětu čekalo pár překvapení nejlépe i hádanek... Cestu k němu si představuji spíše plnou překážek kde postavy budou muset přemýšlet, než nějakých smrtících pastí, nebo bojů... Nejlepší by bylo kdyby postavy nevěděli jak se k předmětu dostat a navedla je k tomu nějaká indicie či hádanka...

Tak prosím, kdyby jste mi mohli poradit... Uvítám jakoukoliv inspiraci, radu, či příklady z her které jste vytvořili nebo hrály... Nejlépe pokud si i pamatujte hádanky bylo by to skvělé protože na ty já fakt nemám nikdy se mi nepodařilo žádnou vymyslet...

Pokud vás můžu poprosit komunikuje se mnou přes poštu. Zvlášť pokud máte nějaké konkrétní příklady.. Díky... Nerad bych aby to tu přečetl někdo kdo bude hrát :D
Naposledy upravil(a) Surimaya dne 29. 7. 2012, 12:38, celkem upraveno 1 x.

morech11

Re: Potřebuji radu od zkušených PJ

Příspěvek od morech11 » 28. 7. 2012, 22:50

zakladna rada je, aby to bolo umiestnene flexibilne, pretoze ak existuje 10 rieseni problemu, postavy zarucene najdu jedenasty
Skor ako vymyslanie cesty by bolo asi lepsie poriadne si premysliet pozadie artefaktu: co to je zac? Ako to vzniklo? Na co to sluzi? Co s tym mam robit ja? Fakt to zabilo toho cernoknaznika predo mnou? A preco tu blikaju tie malicke svetielka?!
Dalej si priprav niekam bokom hlavne prekazky atd a improvizuj, prisposobuj sa situacii. Nedaj to postavam zadarmo, ale nebud tvrdohlavy a daj im sancu na uspech

Mne sa inak osvedcilo velke artefakty im davat po kuskoch, akoby mimochodom, castokrat bez toho, aby postavy nieco tusili (a fakt som sa brutalne bavil, ked predali zlatnikovi medailon a po par sedeniach zistili, ze sluzi ako kluc k spusteniu artefaktu, takze dalsie tri sedenia zabralo len stopovanie medailonu :-)= )

Jo a inak... Sic sa nepovazujem za skuseneho PJ, ale nic to nemeni na veci, ze horsi nazov topicu si si vybrat nemohol ;)
Skus nieco v zmysle [rady]ako umiestnit artefakt?

Skenderax
Kontaktovat uživatele:

Re: [rady]Jak umístit artefakt?

Příspěvek od Skenderax » 29. 7. 2012, 12:58

Mohol by si skusit porozmyslat i nad moznostou, ze lokacia predmetu by bola vysledkom hadanky. Jej jednotlive "riadky" by mal stale niekto iny. Druzina by potom musela zistit kto ma jednotlive casti hadanky, potom presvedcit-ukradnut-odkupit... jednotlive casti a nakoniec samozrejme hadanku vylustit. Mozes do toho zapliest unos, plizenie sa k trezoru, nocny prepad. Ak nechces vela bojov, tak vlastnici hadanky by mali byt zamozny, silny alebo extremne pomstichtivy. To by hracov malo viest k tomu, aby quest neriesili bezhlavym bojom a uvedomili si, ake nasledky to moze amt.

Na vytvorenie takeho questu by som asi pouzil klasicku bublinkovu metodu. Do stredu papiera by som napisal hadanku a okolo by som nakreslil bublinky, do ktorych by som napisal aspon jednu cestu, ako sa da dany riadok hadanky ziskat. Pri hre potom treba samozrejme bublinky prehodnotit a podporit kreativitu u hracov, aby nemali pocit bezmocnosti.
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.

Surimaya

Příspěvek od Surimaya » 29. 7. 2012, 12:59

Název topicu jsem upravil děkuji za tipy :)

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 30. 7. 2012, 06:50

nechci být moc velký šťoura, ale není lepší dát takový artefakt nějaké osobě, pokud možno cestující osobě? Pak se naznačovat, co je to za osobu, která ho má a nakonec ji musí najít. Nicméně co je to za artefakt, jak se projevuje? Pokud by vyvolával nějaký vedlejší efekt, kterého by si šlo povšimnout, ať už na nositeli nebo na okolí, tak by to s "hádankami" bylo o dost jednodušší.

morech11

Příspěvek od morech11 » 30. 7. 2012, 18:04

áno, veľmi elegantne vyriešená flexibilita umiestnenia :)

Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“