[Blog] 2k6 goblinů

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od Lorwyn »

Quentin píše:Myslíte, že to chce spíše něco ve stylu world-generátoru ze SWN (třeba s hexy místo planet) nebo je pulpové fantasy příliš vázané na mapy/lokace a bude lepší mít takovéhle tabulky pro vesnice, města, lesy, hory a ostatní druhy prostředí?
Za mě raději tabulky a články. Většinou si to tak pročítám a vyberu si jen pár kousků, co se mi zrovna hodí. Hodně přehledné, (jakkoli trochu rozsekané), řazení je mi pak příjemnější.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od Sparkle »

Za mě tabulky s drobnými cool střípky, které jsou hlavně o barvitých popisech detailů. Tzn třeba ty random hostince,"co je na tom člověku na první pohled zvláštního", vesnice, předměty, vybavení laboratoře, vzhled hradu, vzhled náměstí, noční události v přístavu, lodě, karavany, vybavení chýše, obsah váčku...
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17479
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od York »

Mě by zajímaly hlavně dotažené zajímavé dungeony. Dotažené ve smyslu práce se zdroji. Tj. například aby se tam dal najít zajímavý loot (který ovšem přímo v tom dungeonu k něčemu bude), ale taky prostě jen cenné poklady, které bude kde prodat nebo směnit (ideálně přímo v tom dungeonu) a hlavně si za to půjde koupit něco, co ti fakt znatelně pomůže (což může být třeba pár lahví s olejem, nebo třeba svitek s jednorázovým kouzlem, whatever). Think Eye of the Beholder (jestli neznáš, vřele doporučju vyzkoušet - je to stará PC hra).

Outdoor sandbox se dá zimprovizovat, nebo se třeba inspirovat náhodnejma tabulkama na blogu, ale fakt dobrej dungeon musí bejt připravenej, dotaženej a vyladěnej.
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od Tadeas »

York píše:Mě by zajímaly hlavně dotažené zajímavé dungeony.
+1
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od Quentin »

Nějak jsem doškrabal dohromady ta pravidla, podle kterých doma hrajeme. Vím, že se tu to teď hemží domácími systémy a předělávkami dračáku, ale cpu vám to jen tak rekreačně, abych měl klid s mechanikami a mohl psát ty zajímavější věci jako dungeony, tabulky a podobné.
  • Nejsou tam žádné intro řeci jako "co jsou to rpg" nebo "jak se to hraje"
  • Kouzel i monster je jen tucet vzorových.
  • Ke každému povolání by se dalo ještě pár odstavců připsat, zejména k čarodějovu vnímání magie a jednotlivým expertovým dovednostem, ale nějakou představu si uděláte i z tohodle.
odkaz
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17479
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od York »

Asi bych se vykašlal na čísla u atributů (jestli jsem si teda správně všiml, že se ty hodnoty přímo nikde nepoužívají). Celé to máš ostatně hodně popisné, včetně dovedností.

Jinak je to imho ok řešení na to, co od něj chceš.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od Faskal »

To není basic trololo. Gratuluju k minimálnímu funkčnímu produktu.

To bych si hned zahrál, kdybych měl přes týden někdy čas 8)

Žeru tenhle minimalismus.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od PetrH »

Velice povedené, kdyby se tomu dal hezky kabát, texty okolí tak bych řekl, že se muzeme vykaslat na předělávku drd, podpořil bych jednoznačně toto
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od skew »

Kouzla jsou hodně fajn :clap:
Máte už ve hře nějaká jiná?
Also, koukám, že jsi odstranil/neuvedl multiclass, a kompletně vyřadil kněze jako kouzlící postavu? Mě vždycky DnDíčkovský kněz se svými miracles-on-demand připadal trochu nevkusný, ale paradoxně v by mi asi i ve fantasy d20 systému -jakkoliv minimalistickém- chyběl $D .
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od Quentin »

Skew: Mě asi taky. Někdy dopíšu to doplnění k dovednostem, aby bylo vidět, jak konkrétně kněze, alchymistu nebo barda používat.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od Quentin »

Hej, díky všem za komentování. Postupně to všechno zapracuju.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od PetrH »

Kdybys chtěl neco projit, nebo byl nějaký opentest ozvi se. Rovněž bych za uvažoval jako přímý doplněk či součást dal tross
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od Ecthelion »

Hodne pekne. Ta estetika je absolutne super.
Predelavkama dracaku se to tu hemzi mozna jen zdanlive. Ale hodne se o nich mluvi, to jo. :-)= Urcite bych se tim nenechal zastrasit. Tohle vypad vyborne.

Kazdopadne zacinam ten projekt sledovat jeste pozorneji :).

Jo a pri sestavovani zbytku te prirucky bych se snazil co nejvic soustredit na kvalitu a ne na kvantitu. Uz tak mas dost materialu, snazil bych se ho spis sperkovat, nez rozsirovat do sirky. Jen takovy osobni dojem.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od PetrH »

Souhlasim s e2: tohle může byt sakra dobra věc, velice me to Zaujalo a to i třeba jinak, případně dam sz
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: [Blog] 2k6 goblinů

Příspěvek od Tadeas »

Pokusim se zahrat si to s hracama kteri znaji starsi verze a dam vedet. Uz ted ale vim ze budou reptat na dovednosti. Pokud nedovolim carodejovy uvarit lektvar podle receptu bude se mracit. Pokud mu to dovolim, tak se bude mracit expert. Neslo by to udelat tak ze kazdy si veme jeden okruh dovednosti a Expert bude mit vyhodu v tom ze jich ma vic?
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů