Crowdfunding (kickstarter etc.)

Tvůrčí sekce zabývající se designem, rozborem RPG her, ale i jejich samotnou tvorbou. Zamyšleními nad pravidly a jejich vlivem na hru, způsobem psaní knih, tvorbou ilustrací, atd. V neposlední řadě naše rozpracované projekty.
Odpovědět
Alef0

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Alef0 » 16. 2. 2012, 16:55

Tak povedzme si rovno: aký RPG projekt u nás by ste zapledgovali? Z toho sa dá odvodiť správanie a perspektíva v širšom meradle.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 16. 2. 2012, 16:59

Poriadny postapo ladeny pribehovo orientovany system
Hmm ... vlastne nic, ten robim zadara.

Co tak zbierka penazi na politicku loby ktora by dostala RPG do povinnej vyucby na skolach?
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 16. 2. 2012, 17:47

Alef0 píše:Tak povedzme si rovno: aký RPG projekt u nás by ste zapledgovali? Z toho sa dá odvodiť správanie a perspektíva v širšom meradle.
Bestiar k DrD2, nejaky setting k DrD2, nove veci k Pribehom Imperia, komercne preklady veci ako MouseGuard, The One Ring, Cold City/Hot War, Firefly RPG, Game of Thrones RPG, Jersonov projekt Omega, mozno Skavenove Legendy, ...

Projektov by sa naslo :-)

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 16. 2. 2012, 18:28

crowen píše:Bestiar k DrD2, nejaky setting k DrD2, nove veci k Pribehom Imperia, komercne preklady veci ako MouseGuard, The One Ring, Cold City/Hot War, Firefly RPG, Game of Thrones RPG, Jersonov projekt Omega, mozno Skavenove Legendy, ...

Projektov by sa naslo :-)
Bezva a ted povez, kolik na ktery das :)
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 16. 2. 2012, 18:36

za kazdy lokalny 10evri uplne vpohode, za anglicke ani prd, lebo tie mam uz davno doma v originale (okrem GoT)

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 16. 2. 2012, 18:52

Poviem to takto: za Ecthelionie projekty určite 10€, lebo viem, že tam je šanca, že to dokončia. Preklady veľkých hier nevidím veľmi realisticky: to je schopný urobiť len profesionálny prekladateľ a tam treba mrte peňazí.

Na Beštiár / setting k DrD2 by som bol tiež ochotný pridať.

Alebo aj na preklad InSpectres.

Moja mentalita je naozaj o tom, kto to urobí -- je rozdiel, či na projekte participuje Jason Sorensen alebo niekto iný.

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 16. 2. 2012, 19:02

Alef0 píše:Moja mentalita je naozaj o tom, kto to urobí
Aby jste náhodou nebyli left. Co se týče Kickstarteru a podobných, tak se bavíme o projektech, které jsou už prakticky hotové a majitel shání peníze na výrobu a jen si dimenzuje jaký je zájem a kolik kusů by měl nechat udělat. Ofcourse některé věci neprojdou, ale tak to se stává. Nejdená se tedy o to, že přijde Samael (no offense meant) a řekne "mám v hlavě super projekt, dejte mi prachy a já to pak nějak vymyslím". Respektive stát se to může, ale pravděpodobnost, že takový projekt bude zaplacen je daleko menší. (osobně jsem snad ani nic takového na KS neviděl)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 16. 2. 2012, 19:20

Mne sa zdá, že Play Sorcerer bol robený naopak (ale nie cez Kickstarter), teda, že peniaze sa zbierali ešte skôr než je kniha napísaná; a PS ešte stále nie je.

Ale inak máš pravdu.

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 16. 2. 2012, 19:23

myslíš od Kubasika? (nebo jak se jmenuje) To jsem taky nejdřív viděl už napsané nějaké texty a o vydávání se uvažovalo až pak, ale nejsem v tomto připadě nejak podrobněji informován, ani nevím že by to vyšlo, tak netuším přesně ;-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 16. 2. 2012, 19:25

Vím, že třeba Greg Stolze vybíral vcelku dopředu na Dinosaurus in Spaaaace, podobně taky sbíral na nějakou sbírku povídek, ale to je autor z trošku jiné ligy bych řekl :)

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 16. 2. 2012, 19:45

jonka píše:myslíš od Kubasika? (nebo jak se jmenuje) To jsem taky nejdřív viděl už napsané nějaké texty a o vydávání se uvažovalo až pak, ale nejsem v tomto připadě nejak podrobněji informován, ani nevím že by to vyšlo, tak netuším přesně ;-)
Hej, to je od Kubášika, ale k Play Sorcerer som nevidel žiadne relevantné texty. Viem len, že posledný záznam na blogu je z apríla 2011 v duchu "prepísal som to celé, už sa blížím k záveru" a odvtedy nič.

Ale zase na druhej strane, ako som písal, Fred Hicks to plánuje používať.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 17. 2. 2012, 08:53

Alef0 píše:Tak povedzme si rovno: aký RPG projekt u nás by ste zapledgovali? Z toho sa dá odvodiť správanie a perspektíva v širšom meradle.
Něco bych asi utrhl, kdyby byla vyhlídka na nějakou fešáckou fantasy hru, setting nebo cokoli podporující sandboxové hraní. Jen bych možná po zkušenostech s drd2 chtěl být u vývoje už od začátku, muselo by se to vyvýjet hodně otevřeně.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 17. 2. 2012, 10:12

Jak jsem tak nad tím přemýšlel on asi nebude kickstarter a indiegogo moc úspěšný co se týče české lokalizace v oboru RPG. Přecejenom ta základna je vcelku malá a moc netuším kolik bys potřeboval získat kapitál abys šel do tiskárny pro x výtisků, ale počítám takových 10-20 tisíc by byla spodní hranice. Ale střelil jsem, ty čísla mohou být jiné.

Další způsob je to co udělali E^2 s příběhy v nultém vydání, seženeš pár lidí a necháš si to vytisknout, a můžeš si případně nechat vytisknout pár kusů navíc. Je jasné, že tady nepůjde o nějaký zisk. Další stadium pak může být kontaktovat skavena nebo Bouchiho a tady podle mě taky šance na produkci je.

Moje preferovaná metoda je udělat si v klidu projekt, nelámat si hlavu s byznys realizací a pak postupně až toho bude víc, udělat si soukromý "kickstarter" pomocí Donate tlačítka s tím, že později, až to dostane obrysy můžeš nabízet za prachy pdf nebo nějaké výhody a až se ti nasbírá několik peněz tak jít do tisku.

Podle mě je zaplacení projektu to nejmenší z hlediska práce na projektu vykonané, cesty tady určitě jsou.

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 17. 2. 2012, 10:29

No jo pri Play Sorcerer by som veru na Donate klikol :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 17. 2. 2012, 10:55

jonka píše:Jak jsem tak nad tím přemýšlel on asi nebude kickstarter a indiegogo moc úspěšný co se týče české lokalizace v oboru RPG. Přecejenom ta základna je vcelku malá a moc netuším kolik bys potřeboval získat kapitál abys šel do tiskárny pro x výtisků, ale počítám takových 10-20 tisíc by byla spodní hranice. Ale střelil jsem, ty čísla mohou být jiné.
Da se rict, ze cim mene vytisku, tim vetsi cena za kus. Udelat par desitek vytisku pri cene kolem 200 za kus by nemel byt problem, otazka samozrejme je, jestli se to za ty penize proda (a kdy a jestli vsechno). Zrovna tohle bych ale resil spis predobjednavkami, nez kickstarterem.

Je ovsem otazkou, jestli by se pocet predobednavek k desitkam vubec dostal.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“