Crowdfunding (kickstarter etc.)

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Jarilo »

Metla: + 1 = )
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od OnGe »

crowen píše:Moralne vyspelejsie krajiny - skandinavia, Svajciarsko, Nemecko, Irsko atd

Ano, aj ine narodnosti maju negativne vlastnosti, ale v porovnani s typickym cechom/slovakom/poliakom hlavne tie vyspelejsie narody zavidia menej, viac sa tesia z uspechu druhych, viac sa venuju charite a pomoci druhym a nesnazia sa s kazdym vzdy vyje*at. Povedal by som, ze po 7 rokoch v Irsku a hlavne po 2 rokoch v Google, kde v Dubline pracuje vyse 80 roznych narodnosti, dokazem taketo vieci posudit.
Tak z tech jmenovanych (jak uz jsem rikal) minimalne nemci a svedi fakt ne :) Treba co se tyka toho vyje*avani, tak nemce trumfnou v evrope snad jenom madari. Tvou osobni zkusenost z Googlu mozna ovlivnuje prave to, ze je to Google a jejich firemni kultura moc hajzliky nepripousti, ne? Alespon z venku to tak vypada. No a nebo jsi mel proste smulu na cechy/slovaky/polaky (nebo ja naopak kliku :)).

Jeste o jakych charitach presne mluvis? Hadam ze asi nepujde o rozvojovou pomoc stredni africe, ale spis soleni drobaku na ruzne hura akce a nezavisle pociny, ze? To tak uplne charita neni a je fakt, ze to u nas frci min, nez v zapadni evrope, ale to je dle meho dano spis minulosti, kdy tohle nahrazovali chmelove brigady a hasicske baly. Zas mi ale prijde, ze se sice nenajde tolik lidi, co by pustili chlup, za to je ale spousta lidi, co se sami (spis neorganizovane) angazuji, coz taky prikladam ozvenam minulosti.

No, ale to uz asi kapanek vybocuju z tematu :roll:
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Alef0 »

V Škótsku, kde polovica územia je riť sveta (think Krušné hory bez výhod nemeckej hranice) si ľudia v komunite zvykli svojpomocne poskladať sa na mnoho vecí, lebo štát im nedá nič. V Ullapoole (pop. 1300) sa tak blahej pamäti poskladali na bazén a 15 rokov neskôr na opravu jeho strechy. U nás by sme sa obvykle obmedzili na krčmové debaty o tom, ako bolo za komunizmu lepšie a ako štát dokáže dopustiť, že Košice (pop. 250 tis.) majú dohromady tri bazény.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Ecthelion »

Už se odkláníte od tématu. :wink:

Osobně musím říct, že mě kickstarter zaujal. Velmi přehledný, jasný a systém bonusů za výši příspěvku je hezky motivující.
Kdybychom nepublikovali u Mytaga, určitě bych zvažoval projekt financovat takhle. Dost záleží na formě propagace (zmiňovaný Dwimmermount se minulé dva roky čas od času objevoval na Grognardii, kterou čtou tisíce lidí... takže sezbírání peněz v krátkém čase není takové překvapení), ale podle mě se to dá realizovat i u nás. Samozřejmě záleží na měřítku - jak tu bylo řečeno přede mnou, trh je velmi malý. Na druhou stranu jsou tu ale zase oddaní fanoušci (Rukověť mága si koupil každý druhý z těch, kteří v té době měli Příběhy Impéria) a lidi odhodlaní něco zkusit... takže bych flintu do žita určitě neházel.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Sparkle »

Ecthelion píše:jak tu bylo řečeno přede mnou, trh je velmi malý. Na druhou stranu jsou tu ale zase oddaní fanoušci (Rukověť mága si koupil každý druhý z těch, kteří v té době měli Příběhy Impéria) a lidi odhodlaní něco zkusit... takže bych flintu do žita určitě neházel.
Mně stačilo vidět kolik lidí si koupilo Kouzlem a mečem... fakt jsem k oddanosti české RPG komunity skeptická.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Aljen »

Sparkle píše:Mně stačilo vidět kolik lidí si koupilo Kouzlem a mečem... fakt jsem k oddanosti české RPG komunity skeptická.
Quentin píše:Pointa je v tom, že když se trefíš do poptávky, tak třeba i češi něco pustěj
Ludia zrejme nechcu simplisticky hack and slash.
Zahraju si WoW
alebo stiahnu plno podobnych praclikovopivnych systemov, ktore su ... zadarmo.

A nemyslim si ze by KaM pomohla masivnejsia reklamna kampan typu 99% na Slovensku
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Sparkle »

Jenže těžko tady v český kotlině vymyslíš rpg, který je nepodobný čemukoli, co si můžou lidi stáhnout v angličtině.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Aljen »

nemusi to byt nove mechanicky (aj ked kazdy rok vznikaju nove a originalne pristupy ku konflikt ci task resolution ;) )
a moze ist o nepraclikovu hru na 2 strany
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Pieta »

Střepy snů i Příběhy impéria jsou celkem dobré příklady her, které nemají moc u nás známých/dostupných anglických protějšků.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9351
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Quentin »

Co to je praclikova hra? Tipuju railroadová, ale nejsem si jistej :)
Naposledy upravil(a) Quentin dne 8. 3. 2012, 08:46, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
brundibar
Příspěvky: 49
Registrován: 15. 2. 2012, 17:09

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od brundibar »

Aljen píše:nemusi to byt nove mechanicky (aj ked kazdy rok vznikaju nove a originalne pristupy ku konflikt ci task resolution ;) )
a moze ist o nepraclikovu hru na 2 strany
Třeba Cthulhu Dark co překládá a upravuje Bifi :wink:
viewtopic.php?f=89&t=8940
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od OnGe »

Sparkle píše:Mně stačilo vidět kolik lidí si koupilo Kouzlem a mečem... fakt jsem k oddanosti české RPG komunity skeptická.
Ja bych to taky neprecenoval, ale nezajem zrovna o Kouzlem a mecem bych ceske RPG komunite nezazlival :)
Pieta píše:Střepy snů i Příběhy impéria jsou celkem dobré příklady her, které nemají moc u nás známých/dostupných anglických protějšků.
Fate?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Pieta »

onge píše:Fate?
Magická viktoriana?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od OnGe »

Pockej, mluvil jsi o "hrach" ne o settingu
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter (starthead)

Příspěvek od Pieta »

onge píše:Pockej, mluvil jsi o "hrach" ne o settingu
Mluvil jsem o Příbězích impéria. Ty obsahují, mimo jiné, setting Příběhů impéria.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů