[hra] Fallout RPG - vlastní systém

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Jerson »

Klasická prasárna autorů, vezmou antimateriálovou pušku Barett, dají ji jiné jméno a přidají třelbu dávkou, která z téhle puška na kulometné velkorážní střelivo udělá v podstatě velkorážní kulomet Browning .50 HB
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Aljen »

.223 remington mi ako velkorazne strelivo moc nepripada
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Jerson »

Nevím která zbraň ze zmíněných má střílet tímto střelivem. Jestli ten Bozar, tak je to ještě horší než jsem si myslel.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Aljen »

Ano myslel som bozar.
Divnost streliva mne vobec nevadi a Falloutu podla mna vobec neublizuje
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Jerson »

V tomto případě jde o znalosti hráče. Je to podobné, jako kdybys ve Falloutu našel předmět nazvaný "kreditní karta", a tak šel do obchodu si něco koupit. Ale tento předmět by v obchodě nefungoval, zato bys později zjistil, že s jeho pomocí můžeš otvírat dveře, a tak bys usoudil, že má jít o nějakou vstupní kartu. Jenže ona by fungovala i na klasické dveře s klasickým zámkem (ale nefungovala by, když v celé oblasti nepůjde elektřina - a to ani na klasické dveře s klasickým zámkem.)

Jestli by ti ani tohle nepřipadalo divné, pak je vše v pořádku. Pokud by ti tahle karta poněkud kazila požitek ze hry kvůli podivné logice - přestože to je postapo svět s novými technologiemi a mutacemi - tak se nediv, že ho mně kazí malorážkové střelivo u velkorážní pušky, která funguje jako odstřelovací kulomet.
pety
Příspěvky: 1021
Registrován: 22. 7. 2008, 13:58
Bydliště: Praha-Valmez

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od pety »

tak se nediv, že ho mně kazí malorážkové střelivo u velkorážní pušky, která funguje jako odstřelovací kulomet.
Ktera bohuzel jako odstrelovaci kulomet nefunguje (Jersone hrals vlastne fallouty?)
I FUCKING TRAVELED THROUGH TIME AND JUMPED ON A DINOSAUR AND USED IT TO KILL MOTHERFUCKING ROBOT ZOMBIES.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Aljen »

"Puska" z FIKTIVNEHO sveta je podla teba velkorazna pretoze ma na konci hlavne muzzle break ako znama velkorazna puska z REALNEHO sveta?
V hre ma .223 municiu.
Je to malorazna tazka zbran strielajuca vyhradne davkou, velka, nemotorna ktora funguje v hre ako gulomet a urcite nie ako sniperka. Na jej pouzitie je nutny skill "Big Weapons" a nie "Rifles".

Jedinu chybu vidim zavadzajucom popise a to v prvej vete:
The ultimate refinement of the sniper's art. Although somewhat finicky and prone to jamming if not kept scrupulously clean, the big weapon's accuracy more than makes up for its extra maintenance requirements.
Nevadi mi to viac ako dalsich milion not-so-real veci s ktorymi som sa stretol vo fikciach najroznejsich druhov.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Sosacek »

Jerson píše:tak se nediv, že ho mně kazí malorážkové střelivo u velkorážní pušky, která funguje jako odstřelovací kulomet.
Myslis tu automatickou snajperku ktera pouziva naboje do snajperek?

Takze to chapu spravne tak, ze kdyz v te hre je automaticka snajperka na snajperkovou munici, tak misto abys predpokladal ze autori chteji automatickou snajperku na snajperkovou munici, tak predpokladas, ze ve skutecnosti chteli antimaterialovou pusku a automatickou snajperku na snajperkovou munici udelali omylem protoze jsou to ignoranti?

WTF?

A nejsem expert na munici, ale 5.56x45 bych nerikal malorazkove strelivo. Nebo myslis ze Steyr AUG, M16 a FAMAS jsou malorazky? Hm.

(poznamka: za "snajperka" a "snajperkovou" si dosadte "high powered rifle", a "automaticka" muze znamenat jak automaticka tak davkova, ve falloutu to neni poznat)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Sosacek »

Ale to nic nemeni na tom, ze si clena bratrstva nebo nejakyho rangera z NCR umim prestavit jak strili supermutanty antimaterialovou puskou s razi 15 mm a hlavni dlouhou 120 cm $D To zni dost falloutovsky.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Jerson »

Odpovím v tématu o Optimalizaci, tam to patří víc. Tady jen to o co mi šlo na začátku:
Chors píše:já měl vždycky nejradši jednu bouchačku myslím že se jmenovala bazar a v popisu bylo něco jako že má přesnost jako odstřelovačka ale střílela jenom dávky tak tam taky nějakou takovou dej
Moje rada zní - nedělej to. Tedy klidně můžeš dát do hry snajperku, může střílet jednotlivě nebo dávkou, může být přesná, může mít malou, klasickou nebo velkou ráži - ale nepoužívej obrázek jedné, reálně existující zbraně a parametry druhé, také exstující zbraně, ale úplně z jiné třídy. Laikům je to jedno a gungeeci si budou myslet, žej et o chyba, nebo že si děláš legraci, nebo že vůbec netušíš o čem píšeš. A zbytečně přicházíš o hráče.

Btw. nic to nemění na faktu, že na supermutanty může být opravdu nejlepší puška ráže 12,7 mm, protože z čehokoliv slabšího potřebuješ víc ran a to i do hlavy. To je naprosto v pořádku.
Uživatelský avatar
Hodnas
Příspěvky: 102
Registrován: 28. 3. 2009, 20:08

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Hodnas »

Tak na stránku jsem dal počítadlo - 320 přístupů od založení (na madbrahmince uz mam clanecek taky :) ) Takže nelekejte se, že nic nedělám, nespím jen přemýšlím (možná trochu jako Trollové v Zeměploše) Mám už hotové vzhledy zbrojí (kromě PowerArmoru) a Zbraně od Boje na blízko po lehké zbraně.... Během týdne na tom zamakám. :-)=
Chystám se: Časy se mění, zkoušel jsem: Fallout PnP (postapo),The Window (fantasy)
Obrázek
Uživatelský avatar
Hodnas
Příspěvky: 102
Registrován: 28. 3. 2009, 20:08

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Hodnas »

Musím odstranit metací zbraně. Nejspíš se ani do settingu nehodi a za druhe nejsou nikde pouzitelne materialy
Chystám se: Časy se mění, zkoušel jsem: Fallout PnP (postapo),The Window (fantasy)
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Aljen »

do settingu sa podla mna celkom hodia - lowtechnologicke postapo si ich pyta (to ze ich BoS nepouziju este neznamena ze banditi na nich neficia neustale)
ake materialy myslis?
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Hodnas
Příspěvky: 102
Registrován: 28. 3. 2009, 20:08

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Hodnas »

v žádné z PC her jsem luk nenašel :)
Chystám se: Časy se mění, zkoušel jsem: Fallout PnP (postapo),The Window (fantasy)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout RPG - vlastní systém

Příspěvek od Sammael »

myslim ze taky luk sa hodi do falloutu ako motor do karoserie auta. Nehovoriac o praku ktory meta male nuklearne bombicky
v žádné z PC her jsem luk nenašel
To vsak neznamena aby si z toho ty v tomto prostredi neurobil kult.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů