[podcast] Dinosaurium obskurních světů

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

[podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Vandalicus »

Titulní stránka Dinosauria 5.jpg
Ahoj všichni!

Rozjeli jsme s Markusem nový podcast, kde si budeme povídat o inspirativních světech, dobrodružstvích a jiných RPG herních produktech. Nejsou to recenze, jako spíš diskuze o věcech, které podle nás stojí za to poznat, prozkoumat a nechat se jimi inspirovat.

Odebírejte nás na:
:arrow? Anchor.fm
:arrow? Spotify
:arrow? iTunes / Apple Podcasts
:arrow? Google Podcasts
...a prakticky jakékoli další podcastové platformě.

Kontaktujte nás:
:arrow? V téhle diskuzi!
:arrow? Na Instagramu
:arrow? Na Facebooku
Naposledy upravil(a) Vandalicus dne 11. 1. 2021, 12:55, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Jerson »

Markus píše: 18. 5. 2021, 09:35Jerson: Asi není důvod odpovídat ti v samostatném tématu. Ono to nijak extra sofistikované a složité není. Těch tagů je celkem 12, u konkrétních místností máš vypsané konkrétní změny. Na konci si ještě hodíš, co se stalo v posledních 1000 letech. Jinak se to drží dost oldschoolové logiky - tj. není všechno podrobně řešené a popsané do podoby skriptu.
Ah tak ... no, přiznám se, že jsem z vašich obdivných slov nabyl dojmu, že to obsahuje propracovaný systém vzájemně působících efektů, které se nějak kombinují - třeba krysy na ostrově + hromady mrtvol = obří krysiště s nekonečnou zásobou potravy. Spolu se psy by to ještě obsahovalo zmutované psy bojující s krysami. Ale divil jsem se, že by se to vešlo na 30 stran.
Tohle je nástroj, který musíš vzít a rozehrát, dát mu svůj osobní otisk. Takže jestli tě zajímá, jak interagují psi třeba s miliony mrtvol... vymysli si to! :wink:
Že to řekneš zrovna ty :-) Já bych třeba chtěl, aby mi tohle nasimuloval modul a nemusel jsem to vymýšlet. Takové moduly jsou přeci taky. Jméno neznám, ale podzemí, které postupně prochází vývojem jste už taky probírali, ne?
Nicméně zrovna u tohohle jsem si říkal, že by tě to mohlo zaujmout, tak se na to zkus podívat. Akorát to teda používá dost „weird“, nikoli realistickou logiku, takže to možná spustí všechny možné jersonovské triggery.
Jako zaujalo mě to, ne že ne. Jen nevím, kde se k tomu dostat.
Vandalicus píše: 18. 5. 2021, 09:41 Asi jsme to blbe vysvetlili.
Ne, vysvětlili jste to dobře. Spíše jak tam říkáte, že umřou někteří, nebo klidně i všichni členové původní skupiny, tak vlastně ve hře umře jen jeden, ten kdo si první nebude moct vzít žeton, a osud ostatních se neřeší, ne? Protože mě hned na začátku napadlo, jak se deník může dostat z místa, ve které zemřel poslední člen výpravy, a to se tady vlastně nechává otevřené.

Jinak mám opačný dojem než bubák, totiž že část "a teď spoilery" vám dala prostor se konečně vyjádřit konkrétně a detailně. A nevěřím tomu, že to někdo před spoilery vypne. :-)

Celkově - nápad se mi líbí, ten by stál za vykradení, i když já bych hráčům neřekl, že události budou takto propojené, přijde mi to zajímavější.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Vandalicus »

Jerson píše: 18. 5. 2021, 12:03 Protože mě hned na začátku napadlo, jak se deník může dostat z místa, ve které zemřel poslední člen výpravy, a to se tady vlastně nechává otevřené.
Je to otevrene a specificky je tam recene, ze si to mas vymyslet sam. Nicmene o kus dal je tam i tahle poznamka:
If this seems like narrativist bullshit, just remember you are actually playing the story your characters are reading in a book so it might just be narrativist bullshit. Maybe the whole thing is lies written by cultists trying to lure the PCs to their Icelandic murder coven. That is an actual possibility, but don’t tell the players.
Moznost, ze je to fejk a kdyz tam priplujes za tim stribrem, tak zjistis, ze to byla jenom vnadicka na postavy, je legit moznost $D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Markus »

Jerson píše: 18. 5. 2021, 12:03 Ah tak ... no, přiznám se, že jsem z vašich obdivných slov nabyl dojmu, že to obsahuje propracovaný systém vzájemně působících efektů, které se nějak kombinují - třeba krysy na ostrově + hromady mrtvol = obří krysiště s nekonečnou zásobou potravy. Spolu se psy by to ještě obsahovalo zmutované psy bojující s krysami. Ale divil jsem se, že by se to vešlo na 30 stran.
Spíš se míjíš tím, na co se zaměřuješ. Obří krysiště s nekonečnou zásobou potravy je ti k ničemu - tohle je dungeon a ty změny, které tam proběhly, mění primárně jednotlivé nástrahy v dungeonu. Jestli po ostrově běhají psi, krysy, ptáci nebo Vikingové, to je pro dungeon celkem jedno, takže tomu není věnována pozornost víc než pár slovy. Simulovat propracovaný ekosystém netřeba.
Jerson píše: 18. 5. 2021, 12:03 Jako zaujalo mě to, ne že ne. Jen nevím, kde se k tomu dostat.
Tady. Ale psst...
Uživatelský avatar
efram
Příspěvky: 121
Registrován: 20. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Xathal a jeho provincie

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od efram »

Na základě podcastu jsem si něco málo z modulu přečetl, ale právě ta otevřenost a možnost si to odehrát "podle" sebe a ve svém světě mi přijde jako jedna z největších deviz. Když si vezmeme, byť dobré, moduly, které stanovují vše, tak mám pocit, že se GM stane jen jakýmsi předčítačem. Musí si poměrně přesně nastudovat veškeré reálie. Samozřejmě cokoliv lze hrát podle sebe. Cokoliv lze upravit, když má GM invenci. Moduly, které mají část obsahu naznačenou a dávají tak, v určitém rámci, GM volnost si věci domyslet nebo improvizovat, mají větší potenciál pro hru.


Edit: V podcastu jste opakovaně zmiňovali i inspiraci Lovecraftem a dalšími autory. No stačí se podívat na stranu 20 modulu, kde je kresba jakých si sudovitých NPC. No to se znalý člověk hned přesune do Hor šílenství :)
Hru si užívej s nadhledem a lehkostí. Kdo řeší titěrnosti, ať stráví zbytek života v zesilovači bolesti.
Exulant před zlovůlí dětí, kteří se stanou správci čehokoliv
gnxbilz glcvpxlz cevxynqrz wr fvevra m q ubinqxb pb fihw cevfghc cbilfhwr an fgly nyr orqn wnx f avz arxqb wrqan fgrwar $-o
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Vandalicus »

Jak vypadá svět podle Dungeons & Dragons? A dává vůbec smysl? Odpověď hledáme v dalekém pohraničí ve vesnici Orlane, kde řádí zlověstný kult plazího boha a hrdinní dobrodruzi tomu přijíždějí učinit přítrž.
ep11 cult.jpg
Poslouchejte nás na:

- Anchor: https://anchor.fm/dinosaurium/
...a prakticky jakékoli další podcastové platformě.
boubaque neprihl.

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od boubaque neprihl. »

Hele, jen aby to tady úplně nezapadlo, chtěl jsem napsat, že poslední díl mi přišel úplně super a moc mě v neděli večer bavil i přes horečku :)

Víc snad napíšu, až se úplně uzdravím... jen si to asi budu muset poslechnout ještě jednou, protože už teď si z toho pamatuju sotva půlku.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Markus »

Díky, bubáku. Když už jsme se nedávno pustili do (ne)logiky v DrD, řekli jsme si, že bude jedině fér podívat se stejnou optikou i na DnD :)
ondralukas1010
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 6. 2017, 14:45

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od ondralukas1010 »

Upřímně, bavení se o "špatných" modulech je často zábavnější než o těch dobrých. Né že by mě nebavilo vaše povídání o Echoes, Purple Planet atd., ale bílý hrad jsem prostě pustil dvakrát. :D
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Vandalicus »

Tak to te potesim, v planech mame jeste par "laskyplnych hejtu" a bizaru :D
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od kin »

Opět skvělé!

Jen, já vím že se to tu nedávno řešilo....ale vůbec by mi nevadil nějaký delší cut (klidně neupravený). Většinou poslouchám podcasty při venčení, což jsou cca 2-3 hodiny venku a to mi Váš prostě nestačí a člověk pak musí hledat co dalšího ve zbylém čase... :D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Vandalicus »

Diky za pochvalu!

Jak jsem uz rikal, neupraveny cut rozhodne nebude. Duvodu je vic jednak nechci vypoustet nedokonale veci, jednak vlastne neni co davat ven - striham povetsinou technicke veci a opakovani, kdy se vracime kvuli prereknutim. Nepredstavujte si, ze mam na stole dalsi tri hodiny nepouziteho zajimaveho kontentu. Prumerne to vychazi, ze na 40 minut dil ma original 50-55 minut, z cehoz vetsinu tvori ticho, sumy, prereky receneho a fillery typu "eeeee" nebo "aaaa" "jooo".
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Vandalicus »

Žil byl jednou jeden zlý elfský kníže z ledové Frigie a ten měl dceru, která milovala smrtelníka… Nemáte někdy chuť zahrát si, po všech těch akčních eskapádách, něco milého, kouzelného a nenásilného? Tak si uvařte hrnek horkého čaje, zachumlejte se ke krbu a nechte se ukolébat našim pohádkovým rozprávěním...
ep12 WD.jpg
Poslouchejte nás na:

- Anchor: https://anchor.fm/dinosaurium/
...a prakticky jakékoli další podcastové platformě.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Muzzug »

Tak dnešním dílem jste mi opravdu udělali radost (a tím nemyslím tu zmínku na konci ohledně Díry, to byl spíš docela šok :D, ale i za to děkuju). Na vydání Dolmenwoodu se těším jak malé děcko na Vánoce.

A jenom bych chtěl upravit jednu drobnost - ona to nemá být jedna kniha, ale celkem tři - Player's Book s vlastními postavami, systémem magie a tak, pak Campaign Book s rozepsanými 180+ hexy a dalšími pravidly, a Monster Book - viz info na webu Necrotic Gnome. :)

Jinak Dceru zimy mám na todo listu k přeložení, takže pokud mě někdo nepředběhne, tak taky bude. :)
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Vandalicus »

Muzzug píše: 14. 6. 2021, 22:34 A jenom bych chtěl upravit jednu drobnost - ona to nemá být jedna kniha, ale celkem tři - Player's Book s vlastními postavami, systémem magie a tak, pak Campaign Book s rozepsanými 180+ hexy a dalšími pravidly, a Monster Book - viz info na webu Necrotic Gnome. :)
No parada! Ze pak das vedet, az ten kickstarter rozbehnou? Ja to sice po ocku sleduju, ale tohle nechci minout, tohle proste musim mit $:)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [podcast] Dinosaurium obskurních světů

Příspěvek od Quentin »

Co to má vlastně Vandal za přízvuk? Já bysem, přinde mi, nandete tam, to je poenta...

(btw jsem u 11. epizody a je to super!)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 6 hostů