[Divné Hornouhorsko] Kocky a mechanická estetika

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Divné Hornouhorsko] Kocky a mechanická estetika

Příspěvek od Bifi »

Antharon píše:Chalani sa snazili o zastrasovanie. Prislo mi ze najjednoduchsie by bolo spravit si attribute check na charismu a v pripade uspechu to automaticky vynuti u superov hod na moralku.
Zaujímavé a funkčné riešenie.

Ja by som to riešil ako dodatočný reaction roll s postihmi/bonusmi podľa sily argumentov alebo zbraní. Výsledky blízke spolupráci sú potom kooperácia.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Divné Hornouhorsko] Kocky a mechanická estetika

Příspěvek od Bifi »

Antharon píše:V minulom sedeni postavy vykseftovali zlatu retaz za nejake hudobne nastroje (pre slepe tvory zlato nema nejaku zasadnu hodnotu). Vyslo mi ze 100g zlata by mohlo mat hodnotu tak 10 dukatov. Markusovi sa to zdalo sialene vela
Aj mne sa to zdá veľa. V Hornouhorsku platí strieborný štandard, pričom 100 str. je 1 zl. Nikdy som to na gramy zlata neprepočítaval, ale nespracované zlato nemá tú istú hodnotu ako puncovaná mena. 1 zl. má tak 30-40 g zlata? Takže hádal by som tak 2 až 3 zl.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Divné Hornouhorsko] Kocky a mechanická estetika

Příspěvek od Antharon »

Dakujem za prinosne komentare! Musim na nich byt tvrdsi. :D

Kazdopadne mam tu este maly followup:

Tie attribute checky v mojej hlave vysli z myslienkoveho pochodu, ze existuju cinnosti ktore sa mozu kolosalne posrat. Ale su tu dva argumenty. Prvy je, ze tieto veci sa nedeju zasa az tak casto. Napriklad ak by som pri kazdom splhu potreboval hadzat na obratnost u postav, ktore maju obratnost 7 alebo menej tak uz ked by boli take postavy dve tak sanca ze spadnu by bola 75% a to nie je risk, ktory by ktokolvek podstupil ak ide o zivot.

Zaroven ak je takyto test pre vstup a opustenie dungeonu je to obrovsky blocker. Ked vsak pojde o nejake resourcy (vybavenie, vydrz, trauma), tak to je znesitelnejsia cena, ktora nezastavi skupinu pred vstupom.

uplne nechapem strelne zbrane. Nabitie teda zaberie cele kolo, rovnako ako mierenie. S beznou kusou by som teda mal strielat v tretom kole vo fazi rychlych akcii.

Na druhej strane tu mam ale luk, s ktorym zvladnem nabit a zamierit dvakrat za kolo.

To by vsak znamenalo ze kym s beznou kusou s nabijacim hakom vystrelim dvakrat (nabitie, mierenie, vystrel), tak luk uz ma za desat vystrelov (v tretom kole sice kusa vystreli hned na zaciatku, ale zvysok kola sa spamatavam a az v dalsom nabijam).
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Kocky a mechanická estetika

Příspěvek od Selhan »

Zrovna dnes jsem na youtubu narazil na demonstraci rychlosti luku proti kuši: https://www.youtube.com/watch?v=1w8yHeF4KRk
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Divné Hornouhorsko] Kocky a mechanická estetika

Příspěvek od Antharon »

Ale ja som hovoril o kusi s nabijacim hakom, mas hak na opasku, vlozis do neho tetivu, strcis nohu do oka na konci a nabijes.

Inak video je super, ked sa pozries na rychlost strelby tak to prekvapivo sedi na hornouhorsko, kde jedbo kolo ma 12s.

Cas medzi dvomi vystrelmi tazkej kuse mi vysiel ako cca 25s - teda cca dve kola

rychlost strelby z luku na cca 5s na sip, teda priblizne dva vystrely na kolo
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Kocky a mechanická estetika

Příspěvek od Selhan »

Jasně, taky si nepředstavuju, že tam máme kuše s navijákem. Jen jsem zrovna dneska sledoval u oběda (pořád ještě polézám králičí noru toho blogu o bitvách v Pánovi prstenů :D ) a nevím, jestli má Bifi zkušenosti, ale odhadl to docela přesně.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti