Krotitelé draků

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

Jerson píše: 23. 7. 2019, 12:30 To jsi už psal, nicméně u nás jsem zatím slyšel jen o jediném takovém člověku, takže tomu moc nevěřím. I některé jiné věci (třeba hraní podle modulů) u nás funguje jinak než v USA.
Ok. Takže máme tady USA, kde mají Critical Role a další podobné kvalitní streamované pořady, které podle vydavatele rekrutují víc než půlku nových hráčů DnD. Pak tady máme ČR, kde v češtině žádný srovnatelný pořad není, a hráče žádný takový pořad nerekrutuje.

Co přesně ti na tom přijde divného?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

Jerson píše: 23. 7. 2019, 13:42zda má smysl vytvářet pořad na přilákání nových hráčů k RPG (místo použití jiných způsobů)
Tu otázku pokládáš ty, nebo kdo? Mně totiž přijde dokonale zbytečná.

Streamované pořady nevznikají kvůli tomu, že si někdo řekl, že to bude skvělá propagace RPGček. Vznikají, protože někdo zkusil, jestli se třeba někomu nebude líbit na něco takovýho koukat. A zjistil, že nejen že bude, ale že se to líbí i nehráčům a nezřídka si pak tu hru chtějí sami vyzkoušet.

Teoreticky by dávalo smysl, aby nějaký takový pořad produkovali Wizzardi, ale popravdě - proč by to dělali, když to úplně stejně dobře (a leckdy i líp) můžou úplně zadarmo udělat fandové.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Jerson »

York píše: 23. 7. 2019, 14:01 Tu otázku pokládáš ty, nebo kdo? Mně totiž přijde dokonale zbytečná.
OnGe píše:To ani ne, spíš mám představu, že lidí okolo RPG je výrazně víc, než těch co chodí na dva nejdůležitější weby o RPG. No a co se týká těch, co chodí sem, tak odjakživa se tu vymýšlí spousta bejkáren, jak zpřístupnit RPG "normálním lidem". No a tady někdo dělá formát přístupný komukoliv, kdo vidí a slyší způsobem, ke kterému se normální lidi mají šanci dostat. A najednou tu nikomu nepřipadá, že by se ta rpgčka měla víc propagovat a zpřístupňovat normálním lidem.
Tu myšlenku vytáhl OnGe a já na ni jen reaguju. Pokud bych bral Krotitele jako projekt, jehož primárním cílem je přilákat k hraní RPG nové hráče, tak to podle mě není dobrá cesta, protože - co jsem zatím viděl - prostě není ničím zajímavý. A ať si o možnostech nalákání hráčů přes sledování Youtube myslím cokoliv, pokud by to někdo chtěl zkoušet, tak by to podle mě mělo vypadat zajímavěji.

Nicméně přilákání nových hráčů k RPG není primární účel Krotitelů draků, takže apel na to, že Krotitele v tomto cíli nějak nepodporujeme mi přijde celkem zbytečný, spíše ve smyslu "Nic jste pro nalákání nových hráčů neudělali, tak co se opíráte do Krotitelů?" (I když to OnGe tak možná nemyslel, nevím.)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Jersone, nemluvil jsem o účelu ale o účinku. Účel je naprosto mimoběžná záležitost. KD jsou něco, co se může dostat mezi spoustu lidí a zaujmout, je to o rpgčkách a tvůrci se budou sami snažit, aby se to dostalo k co nejvíc lidem protože o to jim tak nějak jde. Což je přesně to, čemu se říká propagace. A propagace je přesně to, po čem se tu dlouhé roky volá. Narozdíl snad od všeho, co se tu kdy na tohle téma vymyslelo, by to ani nevyžadovalo enormní soustředěné úsilí (protože to už dělá někdo jiný). Jo a taky by to mohlo fungovat.

Ale my jsme řekli: "Ne!"
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Fritzs »

Hráčů je dost a přibývají, nevidím nějakou akutní potřebu aktivně lákat nové.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Jerson »

OnGe píše: 23. 7. 2019, 14:55Ale my jsme řekli: "Ne!"
Nevím kdo je to "Vy", ani proč jste to řekli.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Pokud by to nebylo příšerně patetické, řekl bych že "my" jsme RPG komunita a "proč" je "protože je nám líto dát 200 za lístek do kina tak přeci nebudeme dávat prachy na youtube videa". Ale cynik mého formátu si takovýhle patetický canc prostě nemůže dovolit, tak to prostě přejdu mlžením.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

Jerson píše: 23. 7. 2019, 14:31 Tu myšlenku vytáhl OnGe a já na ni jen reaguju. Pokud bych bral Krotitele jako projekt, jehož primárním cílem je přilákat k hraní RPG nové hráče, tak to podle mě není dobrá cesta, protože - co jsem zatím viděl - prostě není ničím zajímavý. A ať si o možnostech nalákání hráčů přes sledování Youtube myslím cokoliv, pokud by to někdo chtěl zkoušet, tak by to podle mě mělo vypadat zajímavěji.

Nicméně přilákání nových hráčů k RPG není primární účel Krotitelů draků, takže apel na to, že Krotitele v tomto cíli nějak nepodporujeme mi přijde celkem zbytečný, spíše ve smyslu "Nic jste pro nalákání nových hráčů neudělali, tak co se opíráte do Krotitelů?" (I když to OnGe tak možná nemyslel, nevím.)
Aha.

Co je primárním cílem, je asi subjektivní. Ladislav zjevně chce propagovat svůj svět a natočit záznam hraní ve slušný kvalitě. RPGčka tím zpropaguje, ať chce nebo nechce. Ať už to bude dobré nebo ne, jako reklama to bude fungovat v každém případě.

V tomhle případě nejde ani tak o to, jestli ty osobně něco propaguješ nebo ne, ale jestli chceš propagaci RPGček finančně podpořit. Pokud ano, tak není až tak moc možností - vzato kolem a kolem vím jen o jedné a zrovna se tu o ní bavíme. To je holt výhoda toho, kdo něco dělá první. Že by to šlo udělat líp (což platí vždycky, nic není tak dokonalý, aby to nešlo udělat líp), není moc platný argument, protože jiná možnost není.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ilgir »

York píše: 23. 7. 2019, 15:38 V tomhle případě nejde ani tak o to, jestli ty osobně něco propaguješ nebo ne, ale jestli chceš propagaci RPGček finančně podpořit. Pokud ano, tak není až tak moc možností - vzato kolem a kolem vím jen o jedné a zrovna se tu o ní bavíme.
Můžeš nakoupit příručky rozličných žánrů a nechat je ležet po čekárnách u pediatrů.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Tvl, to by měl Tuna téma!
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Jerson »

OnGe píše: 23. 7. 2019, 15:32 Pokud by to nebylo příšerně patetické, řekl bych že "my" jsme RPG komunita a "proč" je "protože je nám líto dát 200 za lístek do kina tak přeci nebudeme dávat prachy na youtube videa".
To mi trochu zní, jako by člověk, který Krotitele finančně nepodpořil byl kvůli tomu špatný.
A taky bych rád podotkl, že kdyby každý aktivně přispívající člověk na RPGF i D20 dal na Krotitele tisícovku, pořád by to nestačilo.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše: 23. 7. 2019, 18:22 A taky bych rád podotkl, že kdyby každý aktivně přispívající člověk na RPGF i D20 dal na Krotitele tisícovku, pořád by to nestačilo.
Tohle jsem řešil už včera:
OnGe píše: 22. 7. 2019, 21:33Realita je naštěstí spíš taková, že oba nejvýznamější weby jsou dokonale bezvýznamné.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Jerson »

Pokud myslíš bezvýznamné pro Krotitele draků, tak to bezpochyby ano, i když i z důvodu, že se jejich uživatelé tak rozhodli. Stejně tak jsou oba portály bezvýznamné třeba v případě Dračí hlídky. Nevidím v tom velký problém.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Stejně tak jsou bezvýznamné pro kohokoliv, kdo chce řešit něco kolem rpgček. Nevím, jestli je to přímo problém, rozhodně je to trochu zavádějící.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od PetrH »

Pindikove pomereny, pohov;)
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti