Road mapa 2019-2020

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od MarkyParky »

S one-man-show projekty je trochu potíž v tom, že obzvlášť pokud někdo něco vyvíjí tak napůl veřejně a není si jist, jestli to třeba je nebo není projekt, který se někdy přepne do režimu: "Tu máte, hrejte si...", nebo zůstane v šuplíku, tak nedává moc smysl to nějak tlačit a zveřejňovat.

Aspoň lidi neotravují s otázkami "Kdy už to bude?" a nejsi v tlaku slíbených termínů. Na druhou stranu to taky klidně znamená, že to v tom šuplíku nakonec skončí.

Takže jsem vlastně docela spokojený, že ani N*******í, ani S*********u, ani H************y se tu neobjevily :)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše: 6. 10. 2018, 19:25Jak to odpovídá na otázku, co udělat s tendencí k one-man projektům? Void je na fantasy obchodu už dlouho, CPH tuším taky. Ani jedno z toho nenachlo nikoho dalšího natolik, aby chtěl spolupracovat...
Tak asi jde o to, co je cílem autora. Proto třeba říkám, že je dobrý to udělat v angličtině, protože se o tobě na YT zmíní někdo, kde to uvidí pár tisíc lidí a bude to na stránkách, kam chodí tisíce lidí.
Můj cíl je pokud možno dodělat to $lol$ (což zahrnuje testování s kámošema, apod., čili si to i zahrát :D). Potom to zadara pod Creative Commons nebo čím hodit na net, ať si z toho kdo chce co chce vezme a použije u svý hry. Prachy na tom zřejmě v životě nevydělám, čili cíle mám jinde, jde mi o nějaký komunitní dialog.
York píše: 6. 10. 2018, 19:25Hrál jsi se mnou Opuštěnou pevnost (půlku teda, ale i tak snad celkem víš, o čem to je), Quentinův blog asi taky znáš a přesto rozjíždíš něco dalšího v podobném duchu...
Tak já třeba nevím co tím Ty nebo Quentin sledujete. Já jsem teď jasně napsal, co chci udělat. Nemám problém spolupracovat, z Quentinova blogu by se klidně dalo udělat to, o čem mluvím, ne třeba přímo core příručka, ale nějakej supplement. Může to klidně sepsat a hodit na DriveThru. Že si dělám něco vlastního je moje věc, můžu si tam psát co chci, nikdo nekrizituje, že je to moc nebo málo jako DnD a je to zadara, takže se nikomu nemusím ospravedlňovat, ať z toho vyleze co z toho vyleze a někdo si to stáhne. $lol$
Bejt lepší anglickej pisatel, klidně bych zkusil kickstarter na zafinancování ilustrací a layoutu, ale jak bereš prachy, je to už jinej level. Dělat to jako Maze Rats nebo Knave je na zprostředkování nápadů úplně v poho. I když teda Ben za to prachy bere a i tak je platinovej, takže lidi tyhle malý věci ocení a koupí.
York píše: 6. 10. 2018, 19:25Nevím, no. Remake DrD je fakt asi jediná věc, kde se aspoň pád lidí shodlo, že by na tom chtěli dělat (že už se ale neshodnou, jak by to mělo vypadat, je teda druhá věc).
Remake je mrtvej. Já o tom přemýšlím snad každej tejden a dycky akorát dojdu k tomu, že 1) fakt nevím, jak to udělat, 2) Bouchi o to nejspíš vůbec nemá zájem.
Mohlo se na tom pracovat klidně už 3 roky, koukni jak jsou ta témata o remakování stará. Stále se nic neděje, je to v kopru.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od eerieBaatezu »

MarkyParky píše: 6. 10. 2018, 20:02 S one-man-show projekty je trochu potíž v tom, že obzvlášť pokud někdo něco vyvíjí tak napůl veřejně a není si jist, jestli to třeba je nebo není projekt, který se někdy přepne do režimu: "Tu máte, hrejte si...", nebo zůstane v šuplíku, tak nedává moc smysl to nějak tlačit a zveřejňovat.

Aspoň lidi neotravují s otázkami "Kdy už to bude?" a nejsi v tlaku slíbených termínů. Na druhou stranu to taky klidně znamená, že to v tom šuplíku nakonec skončí.
Proto jsem o tom svém DnD-klonu ani nezakládal vlákno, ale když se tu objevila tahle diskuze, tak jsem to prostě utrousil.

Nemám ani v úmyslu vlákno zakládat, dokud nebudu mít napsanou kompletní hratelnou alfu. Z remakování vím, že vlákna příručky nepíšou a že je místo tlachání lepší prvně to sepsat, než furt jen spekulovat o neexistující věci.

To, že je u takovýho projektu velká šance, že se to nikdy nedodělá, pokládám za normální. Taky jsem nikomu nic nesliboval.
MarkyParky píše: 6. 10. 2018, 20:02Takže jsem vlastně docela spokojený, že ani N*******í, ani S*********u, ani H************y se tu neobjevily :)
Narážku nechápu. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Gediman »

Jestli chcete nějakou pomoc s propagací RPG v ČR, mohl bych díl (díly) svého audioblogu věnovat tomuto tématu. Aby to bylo zajímavější, bylo by samozřejmě fajn udělat to ve víc lidech přes Skype. Takovou nezávaznou debatku, pokecat o projektech, proč hrát RPG atd. Tak na hodinu, dvě.

Řekl bych, že na youtube se to může dostat i k lidem, kteří o RPG třeba ani nevědí.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od OnGe »

Já bych si na školní rok 2019-2020 přál, aby se tak polovina energie věnované na to, co by se teda s tím jako teda mělo dělat, aby to nebylo tak neutěšené, jak to bez pochyby je a bylo to utěšenější takovým co nejutěšenějším způsobem, podle představ, které si v panelové diskusi zadefinujeme i skrytě přejeme a vlastně aby to bylo ještě lepší než čekáme (pokud jste se v tom obludném souvětí ztratili, tak je to zhruba "aby se tak polovina energie věnované na kecání") použila na dělání toho, o čem se plká.

Protože pak se možná i něco udělá.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Quentin »

MarkyParky píše: 6. 10. 2018, 20:02Takže jsem vlastně docela spokojený, že ani N*******í, ani S*********u, ani H************y se tu neobjevily :)
Obrázek
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Paul »

Hrál jsi se mnou Opuštěnou pevnost (půlku teda, ale i tak snad celkem víš, o čem to je), Quentinův blog asi taky znáš a přesto rozjíždíš něco dalšího v podobném duchu...
Tohle je kouzlo OS her. Z těch, co se jich mraky válejí na internetu bych si nezahrál ani jednu a do vydaných bych neinvestoval. Na každé z nich se mi něco nelíbí, a když je to pro moji domácí kampaň, tak si prostě vezmu ty věci, co se mi líbí a poskládám si z nich vlastní hru.
Jak to odpovídá na otázku, co udělat s tendencí k one-man projektům? Void je na fantasy obchodu už dlouho, CPH tuším taky. Ani jedno z toho nenachlo nikoho dalšího natolik, aby chtěl spolupracovat...
Než jsem přišel sem, byli pro mě Jerson s Gedimanem nějací dva pánové na míle a webhostingy vzdálení. Jesti by mě buď Void nebo CPH zaujal tak, že bych s tím chtěl něco mít, nevěděl jsem jak se k nim dostat.
Jak to odpovídá na otázku, co udělat s tendencí k one-man projektům?
Zakázat je. :-)=

Já je vidím jako takový malý konkurenční boj, napíšu-li to přehnaně. K těm "lepším" se lidi přidají, pokud o nich budou vědět (což je dost těžká věc, sem se dostat - kolik lidí s vlohy a nadšením pro RPG design sem chodí a nejsou zaregistrovaní?)
Narážku nechápu.
Budou to nějaké tajné iluminátské kódy pro vznikající one man show projekty, to se vsaď. Jsou tak zabezpečené, že když se někde náhodou objeví, nejdou rozluštit. :D
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od York »

Paul píše: 7. 10. 2018, 14:35
Jak to odpovídá na otázku, co udělat s tendencí k one-man projektům?
Zakázat je. :-)=
Takže nebudeme dělat nic?

Very well, mám i jiný možnosti, čemu se můžu věnovat.
Naposledy upravil(a) York dne 3. 1. 2019, 15:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Paul »

Takže nebudeme dělat nic?

Wery well, mám i jiný možnosti, čemu se můžu věnovat.
To byl vtip. :wink:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Jerson »

Paul píše: 7. 10. 2018, 14:35 Já je vidím jako takový malý konkurenční boj, napíšu-li to přehnaně. K těm "lepším" se lidi přidají, pokud o nich budou vědět
Ty jsi slyšel, že by se někdo přidal k úspěšnému projektu někoho jiného? Já tedy od roku 1997 ne. Výjimkou bylo DrD+, DrD2 a Končina, které od začátku vznikaly v týmu.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od OnGe »

York píše: 7. 10. 2018, 14:41 Wery well, mám i jiný možnosti, čemu se můžu věnovat.
Například?

(řečnická otázka, jenom reju ;) )
Jerson píše: 7. 10. 2018, 21:33 Ty jsi slyšel, že by se někdo přidal k úspěšnému projektu někoho jiného? Já tedy od roku 1997 ne. Výjimkou bylo DrD+, DrD2 a Končina, které od začátku vznikaly v týmu.
Tauril začala Sparkle sama a pak kolem toho udělala tým, nebo ne? Jinak teda musím říct, že tři výjimky jsou na naši rozsáhlou scénu až až. Hlavně teda výčet není kompletní, protože třeba Dračí hlídka zjevně pořád nabaluje další lidi. A to si představte, že někde bude ještě něco, o čem třeba ani nevíme!
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Fritzs »

Vynde Cyberpunk od CD Project. Co takle dát dohromady nějaký kyberpunkový nebo obecně scifi svět aby ta zoufale nudná Neviditelná Kniha měla konkurenci? Všechno co se u nás dá koupit v kameném obchodě je nějaká fantasy i internetová tvorba je na tom s vyjímkou Jersona a částečně i Gedimana stejnak.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od York »

OnGe píše: 8. 10. 2018, 10:46Například?
K****d.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Alef0 »

Ja by som za seba perspektivne / vyhledove zresuscitoval Anotace RPG her.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Jerson »

Když o tom mluvíš, bylo by dobré dát možnost i anotací RPG portálů.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů