Brainstorming: Zajímavé postavy

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Brainstorming: Zajímavé postavy

Příspěvek od York »

Chtěl bych vyzkoušet usnadnění tvorby zajímavých postav přes seznam tagů, které si hráči budou moci náhodně vylosovat nebo vybrat (nemusí si brát něco, co se jim nebude líbit).

Pod tagy si představuju něco jako:

• Exotický přízvuk
• Jizvy z boje
• Odvážný

Nemělo by to být nic, co byste nechtěli vidět u postav svých spoluhráčů a měly by to být pokud možno jen věci, které byste sami chtěli a uměli zahrát. Nemělo by to také být nic podmíněného příběhově (jsou to postavy do dungeoncrawlu a původem jsou to obyčejní kováři, písaři, lovci a podobně).

Mohou to ale být jak charakterové vlastnosti, tak prvky vzhledu, nebo třeba nějaké zajímavé předměty, či cokoliv dalšího vás napadne.

Můžete, prosím, nadhodit pár takových tagů, co vás zrovna napadne? Chci to pak použít ve své hře a zkompilovaný seznam pak hodím do úvodu diskuse, takže tu bude viset volně k použití.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brainstorming: Zajímavé postavy

Příspěvek od Quentin »

Tyhle sice nejsou pro hráčské postavy, ale třeba si tam něco najdeš :D
http://2k6goblinu.blogspot.com/2014/08/ ... -rysy.html
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Brainstorming: Zajímavé postavy

Příspěvek od OnGe »

Já už tohle párkrát zkoušel s tristními výsledky, takže se do toho nebudu motat, ale jsem zvědavý, co z toho vypadne.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Brainstorming: Zajímavé postavy

Příspěvek od Sarsaparillos »

Našel jsem si čas prohrábnout uložené deníky postav a vytáhnout z toho všechno, co lze považovat za tagy. Už jsem neměl čas (a chuť) to nějak kriticky promazat a nechat jen to zajímavé.

- Černý humor - uplatní se vždy, když si dělá legraci z věcí, které ho mohou dostat do potíží
- Já to vydržím - uplatní se vždy, když dobrovolně odolává nepříznivým podmínkám, ačkoliv tím vážně riskuje své zdraví nebo život
- Miláček rostlin - uplatní se vždy, když upřednostní ochranu rostlin před lidmi, ačkoliv mu to způsobí potíže
- Neznalost poměrů - uplatní se vždy, když ho neznalost zvyklostí a kultury dostane do potíží
- Narkoman - uplatní se vždy, když si dobrovolně šlehne bez ohledu na okolnosti
- Nemilosrdný - uplatní se vždy, když ho nedostatek soucitu či pochopení dostane do potíží
- Sebevědomý - uplatní se vždy, když se pokusí o akci, ve které má minimální šanci na úspěch
- Mám své zvyky - uplatní se vždy, když se odmítne přizpůsobit místní kultuře a zvyklostem, ačkoliv mu to způsobí potíže
- Můj plán je lepší než tvůj plán - uplatní se vždy, když ho nerespektování dohodnutého postupu dostane do problémů
- Když to nejde po dobrém, jde to přes postel
- Mám vás všechny na hraní
- Nelidé mají také svá práva
- Občas mám dlouhé vedení
- Mám zbroják na ruce
- Notorický lhář
- Nenechavec
- Výbušný
- Chamtivý
- Arogantní
- Horká hlava
- Škodolibý
- Němý přihlížející
- Sadista
- Rebel
- Pyroman
- Zbrklý
- Pesimistický
- Zbabělý
- Ochranářský
- Pomstychtivý
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Brainstorming: Zajímavé postavy

Příspěvek od York »

Sarsaparillos: Perfektní, díky.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brainstorming: Zajímavé postavy

Příspěvek od Quentin »

http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů