Emergence v RPG

Tvůrčí sekce zabývající se designem, rozborem RPG her, ale i jejich samotnou tvorbou. Zamyšleními nad pravidly a jejich vlivem na hru, způsobem psaní knih, tvorbou ilustrací, atd. V neposlední řadě naše rozpracované projekty.
Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: Emergence v RPG

Příspěvek od Pieta » 11. 9. 2018, 18:48

Dal jsem si tu čas na odstup, jestli mi to nezačne dávat větší smysl, ale nezačalo. (-:
Quentin píše:
3. 9. 2018, 17:37
Přijde mi, že na sezení vznikne Příběh I., pak dojdu domu, kde se mě zeptají, co se stalo na hře, a při mém vyprávění vznikne Příběh II.
Já mám dojem, že Příběh I víceméně neexistuje, protože prakticky na žádné hře nebude sedět neutrální zapisovatel, který by jen skládal za sebe výsledky hodů a pronesenou řeč a bez zájmu to zapisoval, a Příběh II vzniká okamžitě tím, jak to hráči prožívají a interpretují - s tím, že tenhle průběžný Příběh II není stejný, jako výsledný Příběh II, protože ještě zahrnuje otevřenou budoucnost a představy hráčů o tom, jaký příběh chtějí nebo čekají, že bude, atd.

(Čestná výjimka - hry hrané přes internet zápis ve stylu Příběhu I. zanechávají, ale stejně není moc zcela neutrálních čtenářů, kteří z toho neudělají Příběh II během čtení a zpracovávání.)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“