RPG pro hráče textových RP (FB/fórum/chat)

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

RPG pro hráče textových RP (FB/fórum/chat)

Příspěvek od Jerson »

Unesu ke svým účelům tohle téma:
York píše:A při tom ignoruješ skutečnost, že už několik let hraju stolní RPGčko, u kterého si hráči nečtou stostránkové příručky a nehází si na pravděpodobnost úspěchu.
Karotka píše:A co ukázat jim spíš něco jako Montsegur 1244 nebo FATE Rozcestí (tenký a česky) než spoustu bichlí D&D nebo skript DrD1.x?
Však já mám Omegu už taky 11 let, ale pro tyhle hráče je to úplně stejné jako DnD, moc pravidlové, moc dlouhé. Oni, tedy hlavně ony jsou zvyklé na "pravidla", která se vejdou na jednu A4 a pro nás to ani pravidla nejsou, protože tomu říkáme "dohoda o hraní" nebo tak nějak. Prostě jde o úplně jiný mindset, kdy si takové hráčky (případně hráči) napřed řeknou, jakou postavu chtějí hrát, nebo si ji vytvoří podle prostředí a zápletky, které navrhne spoluhráč, ale myšlenka, že by takovou postavu pak nějak museli napasovat do mechanických pravidel jim přijde příliš deskovková a ne-roleplayingová.
Quentin píše:Řekl bych, že to trochu přeháníš. Tenhle postoj tu nejvíc prosazuješ ty (nebo nám ho vkládáš do úst*)
Nechce se mi to hledat, protože na to nemám dost času. Já ho rozhodně neprosazuju.
Tohle je předsudek, kterému tu musí čelit všichni, ať už holky z FB nebo Dračákysti z Horní Dolní, protože povětšinou těch zkušeností méně opravdu mají. Co s tím dělat, nevím. Snažím se k takovým diskuzem přistupovat tak taktně a otevřeně, jak to jen jde.
Ve chvíli, kdy k někomu kdo hraje RPG 6 a více let přistupuješ stylem "jsem zkušenější než ty, ale nebudu ti to dávat najevo", tak ho dost srážíš. A ve chvíli, kdy to uděláš v diskusi o bezpravidlovém hraní na netu, se kterým má on(a) víc zkušeností než ty je to už dost špatné. Já s řadou z nich mluvil tak, že jsem zahodil skoro všechno co jsem věděl o RPG a poslouchal je, protože se naše zkušenosti vůbec neprotínaly. A ve chvíli, kdy na FB někdo napíše "vytváříme RPG na téma superhrdinů za války, chce se někdo přidat?" a já odpovím, dostal jsem reakci "ty toho o RPG moc nevíš, co? Tady máš věci, které si přečti, abys pochopil základy, a pak přijď o tom něco říkat." I když je fakt, že tohle mi napsal kluk. A nutno říct, že po přečtení těch textů jsem pořád nechápal, protože určité samozřejmé věci se zjevně nikam nepíšou.
Tohle sice je validní názor/herní preference, ale věřil bych, že to může být jen předsudek způsobený hraním na internetu bez velké zkušenosti u stolu (a pravděpodobně srážkou s nějakou relativně nefunkční drd hrou)
No, zkušenost často nemají, nebo přesněji jen stolní RPG viděly v akci, ale sám sis přeci vyzkoušel hrát podle pravidel Dungeon worldu na FB, ne?
Pracující logaritmus píše:Takže ty s nima hraješ, víš, co mají zhruba rádi, a pak jim ukážeš něco stylově extrémně vzdáleného, protože je to náhodou slavné? Upřímně, to se fakt nedivím, žes jich moc nezlanařil.
A doufám, žes jim alespoň nezapomněl říct, že většinu té příručky číst vůbec nemusí.
Nikoliv, já jim třeba ukázal pravidla Omegy, nebo Fate. A jak jsem psal výše, i deset stran by zřejmě bylo moc. Teď získávám další, ochotné vyzkoušet stolní RPG, ale opravdu potřebuju pravidla, která zcela vysvětlím za pět minut, aniž bych přitom utail tu část, kterou budu jako Vypravěč dopočítávat a rozhodovat sám. Loni jsme zkoušeli Apocalypse World, dotyčná si potom chtěla přečíst česká pravidla, aby tu hru pochopila, ale překlad není, takže jsem zase neuspěl. A zrovna angličtina AW není úplně přístupná.

TAK, to byly odpovědi. Tady se můžeme dál bavit o nějakém otevřeném a fakt jednoduchém systému.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: RPG na Cesty

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Nikoliv, já jim třeba ukázal pravidla Omegy, nebo Fate. A jak jsem psal výše, i deset stran by zřejmě bylo moc. Teď získávám další, ochotné vyzkoušet stolní RPG, ale opravdu potřebuju pravidla, která zcela vysvětlím za pět minut, aniž bych přitom utail tu část, kterou budu jako Vypravěč dopočítávat a rozhodovat sám. Loni jsme zkoušeli Apocalypse World, dotyčná si potom chtěla přečíst česká pravidla, aby tu hru pochopila, ale překlad není, takže jsem zase neuspěl. A zrovna angličtina AW není úplně přístupná.
Pak nechápu ty stovky stran, ale budiž, asi hyperbola.

Pokud mají tento přístup, a vlastně ani nechtějí zkusit něco jiného (a proč by chtěli, když jsou spokojení, já to chápu), tak prostě vezmi Shadows.
Které Fate jsi jim ukazoval, PI by možná rozdýchali. Ale spíš ty Shadows.

Btw, taky se mi nechce číst anglický AW, i když mě ten systém zajímá.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na Cesty

Příspěvek od Quentin »

No, zkušenost často nemají, nebo přesněji jen stolní RPG viděly v akci, ale sám sis přeci vyzkoušel hrát podle pravidel Dungeon worldu na FB, ne?
Tuhle větu nechápu, sry :D

Bylo to spíš World of Dungeons, ale nestálo to za to. Vystačili jsme si i bez toho.

Zajímalo by mě, když neustále opakuješ, že fb komunita nepotřebuje pravidla, co by sis pod systémem pro ně představoval?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG na Cesty

Příspěvek od York »

Jerson píše: 13. 7. 2018, 08:48 Však já mám Omegu už taky 11 let, ale pro tyhle hráče je to úplně stejné jako DnD, moc pravidlové, moc dlouhé. Oni, tedy hlavně ony jsou zvyklé na "pravidla", která se vejdou na jednu A4 a pro nás to ani pravidla nejsou, protože tomu říkáme "dohoda o hraní" nebo tak nějak. Prostě jde o úplně jiný mindset, kdy si takové hráčky (případně hráči) napřed řeknou, jakou postavu chtějí hrát, nebo si ji vytvoří podle prostředí a zápletky, které navrhne spoluhráč, ale myšlenka, že by takovou postavu pak nějak museli napasovat do mechanických pravidel jim přijde příliš deskovková a ne-roleplayingová.


Nikoliv, já jim třeba ukázal pravidla Omegy, nebo Fate. A jak jsem psal výše, i deset stran by zřejmě bylo moc. Teď získávám další, ochotné vyzkoušet stolní RPG, ale opravdu potřebuju pravidla, která zcela vysvětlím za pět minut, aniž bych přitom utail tu část, kterou budu jako Vypravěč dopočítávat a rozhodovat sám. Loni jsme zkoušeli Apocalypse World, dotyčná si potom chtěla přečíst česká pravidla, aby tu hru pochopila, ale překlad není, takže jsem zase neuspěl. A zrovna angličtina AW není úplně přístupná.

TAK, to byly odpovědi. Tady se můžeme dál bavit o nějakém otevřeném a fakt jednoduchém systému.
Jersone, já už fakt nevím, jak ti to říct. Zpráva pořád nějak nedoráží k přijímači.

Několik let sem píšeš podobné příhody a ze všech vyplývá, že ti hráči chtějí hrát freeform. Proč s nimi teda u stolu nehraješ freeform (byť třeba nějak formalizovaný a strukturovaný)?

Celou tu dobu jsem tady průběžně nabízel oneshoty na vyzkoušení freeform společné improvizace u stolu. Tebe jsem několikrát zval explicitně. Teď už jsem to přestal dělat, protože se o to absolutně nikdo nezajímal.

Jestli tu ironii vidím jen já, tak už fakt nevím.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na Cesty

Příspěvek od OnGe »

Jen technická - opravdu se to přesunulo do správného tématu?

Protože mi přijde, že se řeší něco úplně jiného, než se tu řešilo před 8 lety, kdy to téma žilo.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na Cesty

Příspěvek od Quentin »

OnGe píše: 13. 7. 2018, 10:38 Jen technická - opravdu se to přesunulo do správného tématu?

Protože mi přijde, že se řeší něco úplně jiného, než se tu řešilo před 8 lety, kdy to téma žilo.
Jsem pro. Jersone, založ si téma :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na Cesty

Příspěvek od boubaque »

Já to oddělím, páč mě to zajímá :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na Cesty

Příspěvek od Jerson »

Pracující Logaritmus:
Víc než 50 je "Stovka stran" :-)
Shadows neznám, tedy neznám pravidla, ale spíše by byl problém v tom, že je to relativně úzce vymezené téma. Můžu zkusit pravidla přečíst a převzít, pokud by to šlo. Ukazoval jsem jim Fate: Rozcestí, Příběhy Impéria jsou dlouhé a ne úplně zajímavé.
Quentin píše:Zajímalo by mě, když neustále opakuješ, že fb komunita nepotřebuje pravidla, co by sis pod systémem pro ně představoval?
Popravdě, já si myslím, že oni (ony) pravidla potřebují, ale nemají. Jen to jsou jiná pravidla, než používáme my. Velmi častý požadavkem z inzerátů je "Schopnost vymýšlet a táhnout děj", a jak jsem si vyzkoušel, dost z nich s tím má problém (proto asi taky hledají hráče aktivních postav, o kterých píšu ve vedlejším tématu. A nějaká jednoduchá pravidla by jim právě v tomhle táhnutí mohla pomoct, prostě říct "teď vymysli proč se to co zkoušíš zkomplikovalo (inspiruj se těmito okruhy)". Když chci z nimi zkusit hrát stolní RPG, tak potřebuju něco hodně volného a jednoduchého, ale zároveň aby do celého systému bylo vidět. A nebyl nezbytně potřeba Vypravěč, protože toho v těchto skupinách nikdo dělat nechce. I ti kteří umí táhnout děj to dělají přes své postavy.
York píše:Několik let sem píšeš podobné příhody a ze všech vyplývá, že ti hráči chtějí hrát freeform. Proč s nimi teda u stolu nehraješ freeform (byť třeba nějak formalizovaný a strukturovaný)?
Vím, že stále ignoruješ to hlavní - protože tu hru u stolu nechci vést. Když těm holkám řeknu, aby si šly zahrát stolní RPG, tak jde o to, abychom si s našema postavama mohli zahrát u stolu a "víc podle pravidel", ale jen tak, aby se to dalo zvládnout. Klidně ve větší skupině, ale bez Vypravěče, který bude dělat rozhodnutí, do kterých při téhle hře nebudě vidět.

Tvůj styl hraní je postavený na zkušeném(? - jsem si jist že zkušený musí být) Vypravěči a když tento nebude, nebude se hrát. O společnou improvizaci u stolu nijak zvlášť nejde.
To že jsem se na tvé hry nemohl přijít podívat je dané tím, že mám jen omezený čas, a spoluhráčky mám ze všech možných koutů Česka, ale ne z Prahy, takže to bylo celkem bezpředmětné. Když mi ukážeš svoje napsaná pravidla, které může použít úplně začátečník jen na základě přečtení, a ideálně u toho může hrát svou postavu, tak je použiju. Ale ty nic takového netvoříš, pokud vím.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG pro hráče textových RP (FB/fórum/chat)

Příspěvek od Jerson »

Bubáku díky, ale název je trochu zavádějící - mě jde o pravidla RPG, která budou použitelná jak na na FB, tak u stolu, a nikoliv nezbytně pro (zkušené) hráče textových RPG.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na Cesty

Příspěvek od Quentin »

Jerson píše: 13. 7. 2018, 10:47Popravdě, já si myslím, že oni (ony) pravidla potřebují, ale nemají. Jen to jsou jiná pravidla, než používáme my. Velmi častý požadavkem z inzerátů je "Schopnost vymýšlet a táhnout děj", a jak jsem si vyzkoušel, dost z nich s tím má problém (proto asi taky hledají hráče aktivních postav, o kterých píšu ve vedlejším tématu. A nějaká jednoduchá pravidla by jim právě v tomhle táhnutí mohla pomoct, prostě říct "teď vymysli proč se to co zkoušíš zkomplikovalo (inspiruj se těmito okruhy)". Když chci z nimi zkusit hrát stolní RPG, tak potřebuju něco hodně volného a jednoduchého, ale zároveň aby do celého systému bylo vidět. A nebyl nezbytně potřeba Vypravěč, protože toho v těchto skupinách nikdo dělat nechce. I ti kteří umí táhnout děj to dělají přes své postavy.
Je to asi jasné, ale radši se zeptám pro jistotu - oni nepotřebují výzvu, je to tak? Zajímá je vývoj děje, ale nemají potřebu to hrát jako hru/sport, překonávat překážky a snažit se vyhrát (vykrást dungeon, přežít horor, sbalit love interest...). Jde jim čistě jen o to, aby to freeform psaní něco pohánělo a nezasekávalo se to, k?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG pro hráče textových RP (FB/fórum/chat)

Příspěvek od Quentin »

Jerson píše: 13. 7. 2018, 10:53Bubáku díky, ale název je trochu zavádějící - mě jde o pravidla RPG, která budou použitelná jak na na FB, tak u stolu, a nikoliv nezbytně pro (zkušené) hráče textových RPG.
Neříkám, že takové nejdou udělat, ale často narážím, že PBP a Tabletop mají dost jiné nároky na systém. Možná bych se zkraje držel tvorby systému specificky pro PBP. Nebo je to hloupé?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG pro hráče textových RP (FB/fórum/chat)

Příspěvek od boubaque »

Jerson píše: 13. 7. 2018, 10:47 Popravdě, já si myslím, že oni (ony) pravidla potřebují, ale nemají. Jen to jsou jiná pravidla, než používáme my. Velmi častý požadavkem z inzerátů je "Schopnost vymýšlet a táhnout děj", a jak jsem si vyzkoušel, dost z nich s tím má problém (proto asi taky hledají hráče aktivních postav, o kterých píšu ve vedlejším tématu. A nějaká jednoduchá pravidla by jim právě v tomhle táhnutí mohla pomoct, prostě říct "teď vymysli proč se to co zkoušíš zkomplikovalo (inspiruj se těmito okruhy)". Když chci z nimi zkusit hrát stolní RPG, tak potřebuju něco hodně volného a jednoduchého, ale zároveň aby do celého systému bylo vidět. A nebyl nezbytně potřeba Vypravěč, protože toho v těchto skupinách nikdo dělat nechce. I ti kteří umí táhnout děj to dělají přes své postavy.
Jersone, mám pocit, že k popisu toho "problému" přistupuješ špatně. Ano, ti hráči nehledají, a dost možná ani nechtějí pevná pravidla, ale zřejmě by využili to, čemu říkáme měkká pravidla a rady pro hru a vedení hry. Problém toho je, že i tohle se nesnadno nacpe do <50 stran. Pokud je pro ně problém přečíst 10 dobře vybraných stran, tak ti ale nepomůže v zásadě nic. Příběhy Impéria, minimálně když vynecháš sekvenční konflikty, vysvětlíš během 5 minut snadno, protože je to Fate osekaný na dřeň, stačí mít vyplněný ukázkový deník.

Imho to, co hledáš, aspoň pro vyzkoušení, je Fiasco. Bohužel jsem ho nečetl, tak nevím, jak moc je tam rozvedené, jak se to má co nejlíp hrát, ale je to vyprávěcí RPGčko bez vypravěče, jeho jediné omezení je, že nakonec všichni skončí špatně, jen je otázka, jak moc. V zásadě si vyprávíš svou příhodu, ostatní ti do ní můžou nějakým způsobem (většinou skrz svoje postavy) kecat, a zakončíš ji tím, jak se něco v té příhodě podělalo.

Mě by spíš zajímalo, protože nemám hlavně čas, ale ani chuť to zkoušet (třeba proto, že nemám moc rád hry, kde si vymyslím situaci, problém i řešení), jak to vlastně probíhá. Furt nám říkáš, že jen radíme někomu, kdo je v dané oblasti zkušenější, ale zatím ses o tom moc nerozpovídal - nebo jsem to nějak totálně minul. Jakým způsobem se rozběhne hra? Jak postupuje? Co se v ní děje? S měřuje to někam? A kdo o tom rozhoduje, nebopřesněji, kdy se o tom rozhoduje? (Je to na začátku, než se začne hrát?)

Jerson: Tak zkus navrhnout něco lepšího, mě nenapadá, jak název vylepšit :/
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG pro hráče textových RP (FB/fórum/chat)

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše: 13. 7. 2018, 10:53 Bubáku díky, ale název je trochu zavádějící - mě jde o pravidla RPG, která budou použitelná jak na na FB, tak u stolu, a nikoliv nezbytně pro (zkušené) hráče textových RPG.
První příspěvek je tvůj, tak bych řekl, že si ten název můžeš změnit jak chceš.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: RPG pro hráče textových RP (FB/fórum/chat)

Příspěvek od Alef0 »

Inak Action Castle od Parsely Games je presne stara Atari/Commodore textovka naportovana na jedneho Game mastera a N hracov.

Hraci zadavaju ustne prikazy, Game Master odpoveda (bud slusne, alebo ako svinsky stary pocitac, ktory nepozna vela povelov). Samozrejme, GameMaster ma mapu, ktora sa prechadza, a hracom sa odporuca si evidovat mapku a inventar.

Tych modulov je viac, ja som hral Action Castle ako 1:1, a tiez Halloweenove mesto. Je to sranda na jednorazove cca 90 minutove hranie.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: RPG pro hráče textových RP (FB/fórum/chat)

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Víc než 50 je "Stovka stran" :-)
Víc než 100 je stovka stran. 8)
Popravdě, já si myslím, že oni (ony) pravidla potřebují, ale nemají. Jen to jsou jiná pravidla, než používáme my. Velmi častý požadavkem z inzerátů je "Schopnost vymýšlet a táhnout děj", a jak jsem si vyzkoušel, dost z nich s tím má problém (proto asi taky hledají hráče aktivních postav, o kterých píšu ve vedlejším tématu. A nějaká jednoduchá pravidla by jim právě v tomhle táhnutí mohla pomoct, prostě říct "teď vymysli proč se to co zkoušíš zkomplikovalo (inspiruj se těmito okruhy)". Když chci z nimi zkusit hrát stolní RPG, tak potřebuju něco hodně volného a jednoduchého, ale zároveň aby do celého systému bylo vidět. A nebyl nezbytně potřeba Vypravěč, protože toho v těchto skupinách nikdo dělat nechce. I ti kteří umí táhnout děj to dělají přes své postavy.
PnP RPG se nedostává vypravěčů, Facebookovým LRP (nevadí tahle zkratka Jersone? Přijde mi to takhle exaktnější.) se nedostává aktivních hráčů. To už mi připadá skoro jako ta statistika, podle které mají ženy rády misionářskou polohu a muži na koníčka. Je jedno, jak moc je to super, aktivní by měl být někdo jiný.
Shadows neznám, tedy neznám pravidla, ale spíše by byl problém v tom, že je to relativně úzce vymezené téma.
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=196&t=3933
Here for you.
Vypravěč i žánr se dají v pohodě vyhodit.

Bubaque:
vlastně +1.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů