Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od crowen »

Vsak staci vymysliet nejaky atraktivny setting pre deti a la Mouse Guard :-) Pripadne urobit nejake lesne stereotypy - Medved Rytier, Liska Carodejnica, Vlk Lovec, Sova Mudrc a urobit k tomu kvazi stredoveky setting :-)
kubicak
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2017, 14:36

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od kubicak »

To je strašne dobrý nápad - s tými zvieracími dobrodruhmi - možno ho zrealizujeme. Odrádza nás iba to, že ilustrátor už má vytvorené kresby (aj postavy) - a asi by ma priklincoval k stene, ak by som mu navrhol, aby vytvoril nové :D Ďalej - rozbehli sme testovanie hry na školách (vytvorili sa 2 dobrodružstvá) a na počudovanie, chytilo to nielen menšie deti, ale aj hráčov vo veku 14-15 rokov (dokonca i prvákov a druhákov na strednej), ktorí sa doteraz s týmto typom hier nestretli. Ktovie, ako by zareagovali, ak by mali hrať za veveričky, zajace, medvede a pod. Ozaj - ako je to s Mouse Guard? Hrajú ho deti, alebo dospelí? Ja som sa k pravidlám hry nedostal, len som si listoval v komikse a mám pocit, že pre deti Mouse Guard asi nebude
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 490
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od Jocho »

kubicak píše: 20. 2. 2018, 09:52 To je strašne dobrý nápad - s tými zvieracími dobrodruhmi - možno ho zrealizujeme. Odrádza nás iba to, že ilustrátor už má vytvorené kresby (aj postavy) - a asi by ma priklincoval k stene, ak by som mu navrhol, aby vytvoril nové :D Ďalej - rozbehli sme testovanie hry na školách (vytvorili sa 2 dobrodružstvá) a na počudovanie, chytilo to nielen menšie deti, ale aj hráčov vo veku 14-15 rokov (dokonca i prvákov a druhákov na strednej), ktorí sa doteraz s týmto typom hier nestretli. Ktovie, ako by zareagovali, ak by mali hrať za veveričky, zajace, medvede a pod. Ozaj - ako je to s Mouse Guard? Hrajú ho deti, alebo dospelí? Ja som sa k pravidlám hry nedostal, len som si listoval v komikse a mám pocit, že pre deti Mouse Guard asi nebude
Mouse Guard je skôr komix pre dospelých, akurát je situovaný do sveta myší. Riešia tam ale väčšinou seriózne veci a mechaniky podliehajú pokročilému storytellingu (nakoniec, beží to na systéme Burning Wheel), takže fakt, že sú hlavné postavy myšky, môže byť pre neznalých zavádzajúci. Z väčšiny ľudí, ktorým som o Mouse Guard rozprával, som mal pocit, že by ich prostredie vtiahlo, myslím, minimálne rovnako ako každé iné generické fantasy.


je to teda o tom, ako setting podáš. Môže to byť samá zábava a syrček a ha-ha, mačka sa zamotala do kĺbka, ale rovnako aj drsný svet temných kútov, kde hlad je väčší nepriateľ ako prskajúci dravec so smaragdovými očami.
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od eerieBaatezu »

Btw jsem tady narazil na článek o páťácích hrajících DnD-like hru...

http://questingblog.com/real-diy-dders/

Obrázek

Úplnej masakr. Jméno: Spike, Rasa: FireDog $lol$, Alignment: Chaotic Neutral $lol$, Character: prázdný $lol$, Inventář: Samý zbraně. $lol$ Kouzla: na výběr všechno možný, vybrán Fireball a boostovací kouzlo na staty. $lol$

Děcka se s tím nemažou.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od York »

Zajímavej článek, ale imho jsi z něj vypíchnul to nejmíň zajímavý.
For one, there was almost no railroading. It was a total improv sandbox, where you could try anything and the DM would come up with a result.
There was no moralizing, no paternalism, no appropriateness filter.
There was no emphasis on storytelling of any kind. No narrative mechanics, no personal goals. There was also no combat. The focus was on immersion and on doing what you found to be entertaining. Exploration and amusement was king.
In other words, it was utterly unlike every RPG on the market that’s targeted at kids.
Jo a GMovala to holka pro partu kluků ;-)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše: 22. 4. 2018, 13:25Zajímavej článek, ale imho jsi z něj vypíchnul to nejmíň zajímavý.
Jsem nic nevypíchával, protože mi všechno přišlo zajímavý, tak jsem považoval za zbytečný vypsat jen pár bodů. Ale ten deník prostě nemá chybu. $D

"Speed = 16 = fast" $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od Log 1=0 »

York cituje článek, který píše:In other words, it was utterly unlike every RPG on the market that’s targeted at kids.
Všechny komerční věci "cílené na děti" jsou ve skutečnosti cílené na rodiče. Protože kdo má víc peněz, a bude rozhodovat, co se za ně koupí (krom transakcí typu 1 bonbon)? Dítě to není. A představa rodičů, co je pro děti dobré se od názorů dětí často liší. Ne vždy se rodiče mýlí, ale někdy ano.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od York »

Log 1=0 píše: 22. 4. 2018, 21:29Všechny komerční věci "cílené na děti" jsou ve skutečnosti cílené na rodiče.
To si myslím taky. Proto bych si nejspíš při hypotetickém designování RPGčka pro děti jako úplně první a klíčovou otázku položil právě: "Chci udělat hru, kterou budou chtít rodiče pro své děti, nebo hru, kterou budou chtít děti?"
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od MarkyParky »

Přesněji řečeno:
Chci udělat:
1) hru, kterou budou chtít rodiče pro své děti,
2) hru, kterou budou chtít děti,
3) hru, kterou budou chtít hrát děti a rodiče spolu?

Protože to třetí je ještě o chlup jiná cílovka.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od eerieBaatezu »

Návod je jasný, musí tam být hratelná rasa FireDog. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek

Se mi líbí, jak je to rpg pro děti, ale ten obrázek, s tou obří potvorou, co se plazí v pozadí a číhá na ty dobrodruhy, je víc strašidelnej, což cokoliv z PF nebo DnD za poslední roky. :D
Obrázek
kubicak
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2017, 14:36

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od kubicak »

Na istý čas som odložil hru bokom. Teraz sa k nej vraciam a zisťujem, že je to fakt hrôza, no decká to chcú hrať. Aspoň moje dieťa a susedovie chalani. Tí nám furt vyzváňajú, kedy bude ďalšia hra. Ale áno - celkom dobrá otázka - komu má byť hra určená. Ja by som bol za tretiu možnosť - 3) hru, kterou budou chtít hrát děti a rodiče spolu. Lebo, ak by to rodičov nebavilo, deti by si príliš nezahrali.
A Tiny Dungeon vyzerá byť super - budem si to musieť kúpiť a vyskúšať.
kubicak
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2017, 14:36

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od kubicak »

Najskôr som príliš drzý, no nemal by niekto chuť pozrieť sa na novú verziu mojej hry? Testujem ho najmä s 7-8 ročnými deťmi, ktorí mi žiaden feedback nedodajú a potom so stredoškolákmi, ktorých to síce baví (aspoň to tvrdia), no nejakej kritiky sa u nich nedočkám (najskôr preto, že ich učím). Prípadne poradiť, čo s hrou ďalej. Ďakujem
https://uloz.to/!wpyR3gwjj9bB/v-1-5a-docx
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od Paul »

Mrknu na to, zaujalo mě to.

Jenom jestli by nebyli pdfko?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů