Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Tvůrčí sekce zabívající se designem, rozborem RPG her, ale i jejich samotnou tvorbou. Zamyšleními nad pravidly a jejich vlivem na hru, způsobem psaní knih, tvorbou ilustrací, atd. V neposlední řadě naše rozpracované projekty.
crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha čarovných dobrodružstiev (prac.názov)- RPG pre deti

Příspěvek od crowen » 19. 2. 2018, 19:12

Vsak staci vymysliet nejaky atraktivny setting pre deti a la Mouse Guard :-) Pripadne urobit nejake lesne stereotypy - Medved Rytier, Liska Carodejnica, Vlk Lovec, Sova Mudrc a urobit k tomu kvazi stredoveky setting :-)

kubicak

Příspěvek od kubicak » 20. 2. 2018, 09:52

To je strašne dobrý nápad - s tými zvieracími dobrodruhmi - možno ho zrealizujeme. Odrádza nás iba to, že ilustrátor už má vytvorené kresby (aj postavy) - a asi by ma priklincoval k stene, ak by som mu navrhol, aby vytvoril nové :D Ďalej - rozbehli sme testovanie hry na školách (vytvorili sa 2 dobrodružstvá) a na počudovanie, chytilo to nielen menšie deti, ale aj hráčov vo veku 14-15 rokov (dokonca i prvákov a druhákov na strednej), ktorí sa doteraz s týmto typom hier nestretli. Ktovie, ako by zareagovali, ak by mali hrať za veveričky, zajace, medvede a pod. Ozaj - ako je to s Mouse Guard? Hrajú ho deti, alebo dospelí? Ja som sa k pravidlám hry nedostal, len som si listoval v komikse a mám pocit, že pre deti Mouse Guard asi nebude

Jocho
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jocho » 8. 4. 2018, 21:27

kubicak píše:
20. 2. 2018, 09:52
To je strašne dobrý nápad - s tými zvieracími dobrodruhmi - možno ho zrealizujeme. Odrádza nás iba to, že ilustrátor už má vytvorené kresby (aj postavy) - a asi by ma priklincoval k stene, ak by som mu navrhol, aby vytvoril nové :D Ďalej - rozbehli sme testovanie hry na školách (vytvorili sa 2 dobrodružstvá) a na počudovanie, chytilo to nielen menšie deti, ale aj hráčov vo veku 14-15 rokov (dokonca i prvákov a druhákov na strednej), ktorí sa doteraz s týmto typom hier nestretli. Ktovie, ako by zareagovali, ak by mali hrať za veveričky, zajace, medvede a pod. Ozaj - ako je to s Mouse Guard? Hrajú ho deti, alebo dospelí? Ja som sa k pravidlám hry nedostal, len som si listoval v komikse a mám pocit, že pre deti Mouse Guard asi nebude
Mouse Guard je skôr komix pre dospelých, akurát je situovaný do sveta myší. Riešia tam ale väčšinou seriózne veci a mechaniky podliehajú pokročilému storytellingu (nakoniec, beží to na systéme Burning Wheel), takže fakt, že sú hlavné postavy myšky, môže byť pre neznalých zavádzajúci. Z väčšiny ľudí, ktorým som o Mouse Guard rozprával, som mal pocit, že by ich prostredie vtiahlo, myslím, minimálne rovnako ako každé iné generické fantasy.

je to teda o tom, ako setting podáš. Môže to byť samá zábava a syrček a ha-ha, mačka sa zamotala do kĺbka, ale rovnako aj drsný svet temných kútov, kde hlad je väčší nepriateľ ako prskajúci dravec so smaragdovými očami.
Prekročte prah.
- - - - - - - - - - -
Už som stihol spáchať:
Prah - prvý RPG projekt. Historické memento.
Treshold Jednoduchý systém pre low-fantasy setting so širokými možnosťami postáv.
DescEnd - Rýchly setting na hororové jednohubky.
For the Colony - Hra, kde hráči hrajú za obyčajné myši. Bez mečíkov, bez plášťov.
Delveon Klasický zástupca jednoduchých RPG s dôrazom na hernú fikciu namiesto počítania stôp.

Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“