Fantasy + Historie ->Crossower?

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
DragonOzzy
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 1. 2017, 17:56

Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od DragonOzzy »

Zdravím.

RPG forum mi bylo doporučeno jako místo, kde by se mohlo najít dost fantasy geeks, kteří jsou zároveň nerdi před historii, stejně jako já.
Asi jako mnoho zdejších mám něco rozepsané, konkrétně se jedná o fantasy příběh ve fiktivním světě, ale řekněme že události a postavy v knize mají reálné předlohy, s tím že není dodržována historická posloupnost jako v reálném světě + pls některé události mají alternativní průběh (co by se stalo kdyby)
Jsou tam i jiné rasy než lidé a něco magie, ale to hraje spíš druhé housle (magii tam neumí kde kdo ale magiči jsou dost vzácní, min. v té části světa o které píšu).

Toto téma jsem chtěl založit ze dvou důvodů.
Jednak mám sám sice nějaké znalosti o historii, ale myslím že by bylo za vhodno občas udělat diskuzi s někým kdo je znalec přes konkrétní dějinné období nebo kulturu.

No a druhá věc co mne napadla.
Jednalo by se o vytvoření "společného univerza" kam by amatérští spisovatelé umisťovali své povídky a delší příběhy, přičemž by se postupně rozšiřovalo o nové oblasti a zdokonalovalo.
Příběhy by byly částečně provázané a vzájemně se "vysvětlovaly"

Např. v příběhu jednoho pisatele je zmíněna vražda nějakého důstojníka městské stráže, ze které by byl hl. hrdina obviněn, v příběhu jiného pisatele by např. byl vrah, z jehož pohledu by byla ta vražda popsána

Nebo příběh jednoho pisatele zmiňuje nějakou bitvu a pol. pozadí, proč se odehrála, jiný pisatel má např. hl. postavu žoldáka, který se jí kdysi zůčastnil a byl by z ní "flashback"
Přílohy
13879373_1165919116763325_401318815989071849_n.jpg
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od Fritzs »

DragonOzzy píše: Asi jako mnoho zdejších mám něco rozepsané, konkrétně se jedná o fantasy příběh ve fiktivním světě, ale řekněme že události a postavy v knize mají reálné předlohy, s tím že není dodržována historická posloupnost jako v reálném světě + pls některé události mají alternativní průběh (co by se stalo kdyby)
Já jsem nikdy žádnou beletrii nenapsal a jsem na to hrdý.

A pokud tam máš komplektně fantasy svět + některé postavy a události mají reálné předlohy, tak to není fantasy + historie, ale čistě fantasy. Fantasy + historie by bylo něco ve stylu Shadowrunu, ale divergence s reálnou historií se neodehrála roku 1987, ale třeba roku 450 a s menším dopadem (aby se ti tam té historie vešlo víc).
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od Ecthelion »

DragonOzzy: Vítej na Fóru! Snad se ti u nás bude líbit! :clap:

Třeba se někdo chytí i na ten společný prostor pro povídky, jinak samozřejmě nahoď věci k historii (nebo jiným tématům), které bys rád probral a můžeme se o tom pobavit. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od Conlai »

DragonOzzy: Vítej na RPGForu. Něco mi říká, že lehké to tu mít nebudeš. Pokud tedy nemáš brutální regenerační schopnosti inhibované jen ohněm a kyselinou... :wink:

Doporučuji obrnit se, nebrat si kritiku osobně, zapojit se i do jiných diskusí a projektů a věnovat trochu pozornosti gramatice alespoň v nadpisu threadu... Pokud se tedy Crossowar nejmenuje tvůj svět. To by bylo hustoepický. :-)=

Nicméně mě tvůj pitch zaujal a napjatě čekám, s čím přijdeš dál.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od Fritzs »

DragonOzzy píše: Jednalo by se o vytvoření "společného univerza" kam by amatérští spisovatelé umisťovali své povídky a delší příběhy, přičemž by se postupně rozšiřovalo o nové oblasti a zdokonalovalo.
Příběhy by byly částečně provázané a vzájemně se "vysvětlovaly"
OK, ale proč použít fantasy nezajímavou fantasy mapu, když můžeš použít mapu skutečnou. Abys měl ten crossover s historií?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
DragonOzzy
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 1. 2017, 17:56

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od DragonOzzy »

Dík za přivítání, nebojte, z kritiky sebevraždu nepáchám, beru to jako impulz k zlepšení :D
Jinak to "psaní" nebyl impulz že jsem viděl jeden díl GOTKa a chci udělat něco podobného, věnuju se tomu už tak od dvanácti a snažím se zlepšovat. (GOTko paradoxně znám jen tak spíš z doslechu)

Jinak co se týče "crossoweru s historií" nechápejte to špatně.
Nejde tak úplně o to, že by tam byly "REÁLNÉ" postavy (Julius Caesar, Attila...) a reálné národy.

Jde spíš o to že by tam byly/jsou postavy, které mají jakoby reálný ekvivalent.
Uvedu na příkladu:

Ostrovní národ Sofirů je inspirován Římany. V povídce "Harkeho Kumpanie" se krátce vyskytuje generál Julius Pontarius (bude přejmenován, jelikož v době kdy jsem mu vymýšlel jméno jsem ještě neměl nastuodvané jak se římská jména tvoří eh)

Julius Pontarius* je v podstatě alegorie Caesara, není to nikde explicitně řečeno a jeho životopis není přesným přepisem, ale znalci historie by došlo, odkud vítr vane. Odchylka od Caesara skutečného (kromě fiktivního světa samozřejmě) je taky v tom že Pontarius má několik synů.
(*Pontarius se jmenuje proto, jelikož prapředek jeho rodu postavil první most v Sofirii)

Proti němu stojí Bantu, žoldnéřský generál, který byl najat nepřáteli Sofirie aby vedl expedici. Má navíc osobní pohnutky. Bantu vlastně taktikami jaké použil a svými vlastnosti se podobá Hanibalovi, ale, opět tu jsou značné odchylky od Hanibala skutečného.

Čili v jednom z příběhů zasažených do tohoto světa proti sobě stojí vojevůdci, jejichž reálné ekvivalenty se setkat nemohly.

Nebo např. "Nájezdníci" (ještě není název) jsou vlastně démonizace Hunů, jak si je (nejspíš) představovaly národy, které s nimi ještě nebojovaly ale slyšely o nich, to je ten prvek fantasy.
Mí "hunové" by např. byli vlastně "menší orkové" jezdící na jakémsi znetvořeném plemeni koně. Zkáza, kterou za sebou zanechávají je umocněna tím, že kamkoliv přijdou, příroda začne "umírat" (vypadá to trochu jako podzim, rudne obloha, bouřka...)
DragonOzzy
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 1. 2017, 17:56

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od DragonOzzy »

Conlai píše:DragonOzzy: Vítej na RPGForu. Něco mi říká, že lehké to tu mít nebudeš. Pokud tedy nemáš brutální regenerační schopnosti inhibované jen ohněm a kyselinou... :wink:

Doporučuji obrnit se, nebrat si kritiku osobně, zapojit se i do jiných diskusí a projektů a věnovat trochu pozornosti gramatice alespoň v nadpisu threadu... Pokud se tedy Crossowar nejmenuje tvůj svět. To by bylo hustoepický. :-)=

Nicméně mě tvůj pitch zaujal a napjatě čekám, s čím přijdeš dál.

Shit, nečumím na klávesnici, soráč.
Nicméně pořád jsem nemohl přijít na název projektu a teď si mi vnukl nápad, jelikož kdyby to vyšlo, tak by to vlastně podstatu světa dost vystihovalo. :D
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od York »

Pokud neznáš, podobným stylem je napsaná série Videssos od Harryho Turtledova.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od ilgir »

Ahoj DraggonOzzy. Na RPG Fóru se určitě najde dost lidí, kteří ti rádi odpoví na jakoukoli konkrétní otázku týkající se historie, reálií apod., případně ti sdělí názor na aplikaci nějakého fantasy prvku do history-like settingu. Že by se někdo přidal a psal povídky do tvého světa, to bych úplně nečekal, ale třeba budu překvapen.

Případnou zbytečnou a nekonstruktivní kritku (trollení) jistě poznáš sám a doporučuji to úplně ignorovat, jinak hrozí zaplevelení diskuze.

Ať se daří!
DragonOzzy
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 1. 2017, 17:56

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od DragonOzzy »

York píše:Pokud neznáš, podobným stylem je napsaná série Videssos od Harryho Turtledova.
Dík, až bude čas tak určitě zkusím sehnat. :D

Jinak, nechtěl jsem úplně aby lidi psali "DO MÉHO SVĚTA"

Spíš že by několik mozků univerzum vytvořilo, ta mapa je jen prototyp.
Např. někdo kdo je fanatik do Severské mytologie trpaslíků, vikingů apod. by zkusil vytvořit nějakou severskou krajinou, někdo kdo je fanatik přes Antiku by vytvořil zase jižní oblasti Antikou inspirované atd.

LORE co zatím mám bych tu hodil, ale nevím, zda by měl někdo náladu to číst.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od Jerson »

DragonOzzy píše:Jinak, nechtěl jsem úplně aby lidi psali "DO MÉHO SVĚTA"

Spíš že by několik mozků univerzum vytvořilo, ta mapa je jen prototyp.
Např. někdo kdo je fanatik do Severské mytologie trpaslíků, vikingů apod. by zkusil vytvořit nějakou severskou krajinou, někdo kdo je fanatik přes Antiku by vytvořil zase jižní oblasti Antikou inspirované atd.
Pokusů získat lidi pro vytváření vlastního světa tu už několik bylo a všechny ztroskotaly na nezájmu, protože nikdo nechce pracovat na cizím projektu. A ať prototyp nebo ne, tak jak jsi svůj nápad popsal je to stále tvůj svět, který zřejmě bude nekompatibilní se světy jiných lidí.

Takže se zeptám - jsi ochoten vytvářet své popisy pro světy jiných lidí?
DragonOzzy
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 1. 2017, 17:56

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od DragonOzzy »

Jerson píše:
DragonOzzy píše:Jinak, nechtěl jsem úplně aby lidi psali "DO MÉHO SVĚTA"

Spíš že by několik mozků univerzum vytvořilo, ta mapa je jen prototyp.
Např. někdo kdo je fanatik do Severské mytologie trpaslíků, vikingů apod. by zkusil vytvořit nějakou severskou krajinou, někdo kdo je fanatik přes Antiku by vytvořil zase jižní oblasti Antikou inspirované atd.
Pokusů získat lidi pro vytváření vlastního světa tu už několik bylo a všechny ztroskotaly na nezájmu, protože nikdo nechce pracovat na cizím projektu. A ať prototyp nebo ne, tak jak jsi svůj nápad popsal je to stále tvůj svět, který zřejmě bude nekompatibilní se světy jiných lidí.

Takže se zeptám - jsi ochoten vytvářet své popisy pro světy jiných lidí?
Jestli tu někdo podobný projekt má tak bych se klidně přidal. Záleží na tom zda by mi dal postavu a vymyslet jí pozadí, nebo náčrt dějové linky a "zpracovat ji" nebo mi prostě dal část světa a zpracovat ji + vymyslet LORE

Kdyby mi svět dotyčného neseděl na mé dějové linky, tak bych prostě přidal svůj díl a zároveń pracoval na tom svojem. Záleží taky zda by dotyčný plánoval do světa zahrnou to, co tam chci zahrnout i já (i když jsem ochotný některé kultury/rasy atd. vyškrtnout, páč se o nich spíš mluví než že by tam fakt byly)

Jestli o nějakém takovém projektu tady víš tak mi dej vědět, mrknul bych se na to. S psaním mám už nějaké zkušenosti ale vymýšlet celý svět komplet přeci jen dá práci a kdyby byl už nějaký "načatý" tak by to mohlo být pohodlnější, plus možnost spolupráce.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od Jerson »

Z výše popsaných důvodů nevím o žádném, který by fungoval, a svůj vlastní ti nabízet nebudu, protože je asi tak o 400 let mladší, než by se ti líbilo (navíc v něm není nutné dodělávat žádnou rasu ani základní historickou dějovou linii, protože se držím reality). Nicméně několik takových projektů bylo v sekci Kreslící prkno.

Předpokládám, že se chceš přidržet fantasy ladění.
DragonOzzy
Příspěvky: 8
Registrován: 30. 1. 2017, 17:56

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od DragonOzzy »

Musel bych se na to mrknout, ale kdybys o to stál a nebyl proti "troškou" bych přispěl (povídka třeba) ale nechci se vtírat. Historie je moje vášeň, byť za super znalce se nepovažuju.
Je to něco ve stylu "Assasins Creed"? (nestalo se to ale stát se to mohlo)

Ta spolupráce byl jen nápad, primárně bych tu asi hledal rady od znalců kultur apod. popř. házel ukázky k posouzení a LORE.
boldrick
Příspěvky: 28
Registrován: 20. 11. 2010, 18:25

Re: Fantasy + Historie ->Crossower?

Příspěvek od boldrick »

Zdravím, o tvorbě a pomoci s ní asi platí to co napsal Jerson :)
Každopádně, co máš hotovo? V jakém systému by to asi mělo fungovat? Jak si představuješ startovní setting?
kouknul bych na to a můžu přidat své návrhy a můžem zkusit něco splácat. Když nebudeš trvat zarputile na svém myslím si, že bych se rád na něčem takovém podílel, a klidně můžeš mít poslední slovo :D .
Tak zatím tady
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů