Tvorba fantasy města!

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion »

eerieBaatezu: Super, alchymistická a lehce čarodějnická čtvrť je moc pěkná. :clap:

Zkusím ještě dneska nebo zítra dát zpětnou vazbu na Lorwyn i na tebe. :wink:
Quentin píše:Zápletky doplněny, ale není to nic extra.
Nááááhodou, mě se líbí!
eerieBaatezu píše:Jak na to tak koukám, tak se mi zdá, že už z toho doposud napsaného se dá vydolovat úplně hustá síť všemožných vztahů lidí a spolků toho města a tak.
JJ, taky mám ten dojem... společně ty dílky začínají velice pěkně fungovat. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Vallun »

Quentin píše:Zápletky doplněny, ale není to nic extra.
a kde jsou?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Quentin »

Hm, byl jsem si jistej, že jsem je tam dával.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Vallun »

Už je vidim:) hezké, temnější, dobře zasazené:)

eerie - zkusil bych doplnit, že v té ctvrti sídlí barvíři latek a vyrobci keramiky, ba dokonce i skla! Možná taky bylinkářu, výrobci koření a salnytrníci..

Prostě aby převládal nemagický charakter činnosti, která je přesto tajemná a výnosná...má to k alchymii blízko, velmi blízko, ale presto by ta mohla zůstag v pozadí, v náznaku a tím být více cool a při tom více zapadnout;)

Navíc to nabizí možnosti propojení:
- mohou vyrábět ochranné barvy na lodi pro Henry Cloptona
- a taky barevné plachty jako svou reklamu pro Morské Vlky (proslulá Ravnburghská červeň!)

Z obého by šlo vytvořit zapletku...;) kdosi se snaží zmařit jednání o nové smlouvě mezi barvírským cechem a Vlky...
Tajemství nového nátěru na trupy lodí na bázi mědi se dostalo do Dayhavenu, vzájemně se z toho obviňují lidi z Všelátné a z Doků, důvěra a dlouholetá spolupráce je ohrožena! (Nakonec se zjistí, že jim Sharptoothští donesly pár prken z rozbyté lodi a oni to okopírovali...)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od eerieBaatezu »

No jo, ale to by ty podivné barvy z komínů pozbyly svého kouzla, protože by tam prostě pracovali barvíři. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Vallun »

No...naopak;) navoď to otázkou, zda jsou to všechno opravdu jen barvíři... profi alchymista ve smyslu rpg by se podle mne veřejně vyskytovat spíš neměl (chapu tak pravidla daná Ectheliony).

Je to samozřejmě Tvá ctvrť, Tvůj píseček, jen podle mne by lépe vyznělo, kdyby samotná možná přitomnost alchymie byla pointou té lokace...možná i nezáměrné dědictví toho, žé podivín a šarlatán shromáždil dalsí učené vyvrhele kolem sebe...;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion »

Lorwyn, eerieBaatezu: Omlouvám se, dostal jsem se ke zpětné vazbě až teď – opět platí, že moje podněty jsou jen zpětná vazba vám k zamyšlení... a s klidem ji ignorujte, pokud vám bude připadat, že jsem úplně mimo. :wink:

Œ) Cobhamův útes
Útes nabízející zapomnění moře je prostě správně temný, na hraně nenápadné magie a pověr, smutný, zapomenutý... prostě super. Moc líbí!

- Už v úvodu bych zmínil, že se mu říká podle převozníka Cobhama (tu informaci dostaneme až později, ale přišla by mi zajímavá hned nahoře)... a má jiné jméno, které se ale nevyslovuje? Třeba ho lidé znají, ale bojí se jej říci i třeba jen šeptem? Nebo naopak chceš rozvinout ten motiv, že stará jména jsou zapomínána? Tak bych tam zmínil, že dědové říkají, že se jmenoval jinak, ale už si nepamatují jak. :)
- Zároveň mě při čtení napadlo, jestli lehce nenaznačit, že Cobham je tu, co si lidé pamatují? Tedy, že jeho osud je nějak spojen se skálou? Jen nápad, možnmá už je moc daleko za hranou nenápadné magie... ale v hlavě mi vysokočil. :D
- Přemýšlím, že i to, že se věří, že kdo tam spončine nebude zatracen by mohlo fungovat z toho zapomínání – mohlo by se tvrdit, že bohové zapomenou na hříchy toho, kdo tam spočinul? A tak nějak na něj celkově? :wink: Nevýhodou ale zřejmě je, že na ně zapomene i svět a oni zmizí, jakoby nikdy nebyli (tak by tam nevozili každého, ale jen ty zoufalé)?
- Co mě s tím zapomínámím a mořem napadlo ještě, že by to mohl být velrybí hřbitov... tedy místo, kam velryby přicházejí umřít, když ucítí, že přišel jejich čas odejít (tedy, že by se pobřeží bělelo kostmi velryb)... ale to by možná vyžadovalo trochu změnit podobu ostrůvku, nevím. Nahazuji ke zvážení.
- Ještě bych to po sobě jednou přečetl, při prvním proletění jsem měl dojem, že by to chtělo trošku utřepat (složit ty věci k sobě)... ale při podrobnějším čtení už to tak problematické nebylo. Každipádně ještě jednou to proletět ničemu neublíží, kdybys měla čas.
- Jak jsem psal nahoře – líbí! Moc díky!

K) Všelátná čtvrť
Volnomyšlenkářská čtvrť, ve které sídlí lékárníci, astrologové a alchymisté vařící různé dryjáky a elixíry (často pochybné kvality) mi přijde moc pěkná. Taková hezky renesanční!

- V zásadě mi přijde, že alchymisté jsou v zásadě taky řemeslníci (vyrábějí masti, elixíry, dryjáky zcela světských problémů, lékárník je taková specializovaná forma alchymisty (která se specializuje na léčebné věci)... takže nemám za sebe problém s tím, že tam budou. Přišlo by mi fajn, kdyby to byla taková svobodomyslná část města, kam příliš nedosáhne moc cechů a usídlili se tu řemeslníci, kteří touží po troše té svobody (třeba za cenu toho, že váš soused bude santyrník nebo koželuh) a prostoru po práci. Vedle alchymistů bych se těch barvířů, santyrníků (kteří vyrábějící pušný, tedy střelný prach) a podobně nijak nelekal.
- Taky by mi přišlo v pohodě, kdyby to byla na první pohled normální (z pohledu města až moc liberální a svobodomyslná) čtvrť, kde by žili specializovaní řemeslníci těžící z nedostatku dohledu... ale jen náznaky by si lidé říkal, zda je tam všechnov pořádku. Zda ta voda, která teče do přístavu rudá jako krev je skutečně z barvíren... zda barevný kouř z komínů mistrů je součást výroby přípravků na bradavice, nebo je to už bádání jiným směrem... tajemné, zakázané. Na první pohled v pořádku, ale stejně už i na ten první pohled se musíš ptát, zdali to není jen zdání (a podle potřeb světů se Vypravěči rozhodnou zdali tam skutečně budou alchymisté hledat postup pro výrobu Rudého lva... nebo to naopak bude jen řemeslná čtvrť). Je to na tobě – obě varinaty mi přijdou zajímavé.
- Teoreticky můžeme čtvrť roztáhnout až k vodě (a pak poteče obarvená voda z barvíren a koželužen do přístavu), nebo může středem čtvrti vést náhon, kdybys chtěl. :)
- První věta druhého odstavce se ti roztáhla na čtyři a půl řádky – už v polovině jsem zapomněl, jak začala... a to mě ještě dva řádky čekaly. :D Za sebe bych taky zvážil nahradit „asasína“ normálně „nájemným vrahem“... kdybys našel čas ještě na jedno přečtení, bylo by to fajn.
- Jako celek moc pěkné, díky!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od ilgir »

Hmm, čím to je, že nikdo neumí napsat správně sanytrník? :D

Já do svého příspěvku zápletky dávat nebudu, neboť jsem je jemně naznačil už v samotném textu.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Sarsaparillos »

ilgir: Nejsi ženská, abys jemně naznačoval, normálně je natvrdo a srozumitelně napiš :D
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ecthelion, Vallun: Jo, tak já se nad tím ještě zamyslím.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Lorwyn »

Díky za zpětnou vazbu. Něco z navrhovaného jsem tak původně i myslela, takže ještě na pár místech upřesním. Psala jsem to v poněkud chrlivé náladě a je to asi znát. :think: Ale jsem ráda, že se líbí.

Ad Všelátná čtvrť, přimlouvám se za méně magie, jinak super.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od York »

Lorwyn píše:Ad Všelátná čtvrť, přimlouvám se za méně magie, jinak super.
Eh? Však tam žádná není.

Jako jo, dá se to tak vyložit, ale stejně tak dobře to sedí na stav, kdy si lidé pouze představují, co se v těch sklepeních asi tak může dít.

BTW na to, že se to od začátku jmemujue tvoba fantasy města, by to asi celé s klidem prošlo jako alternativní historie (nečetl jsem teda úplně podrobně úplně všechno).
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jj, to město je de facto pseudo-středověk, než fantasy. A v tom mém příspěvku opravdu magie, tak jak ji známe z fantasy her, vlastně vůbec není. Všechny ty tam popisované věci jsou klasické renesanční záležitosti našeho světa.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion »

ilgir píše:Hmm, čím to je, že nikdo neumí napsat správně sanytrník? :D
Ticho tam, jo? $lol$
York píše:BTW na to, že se to od začátku jmemujue tvoba fantasy města, by to asi celé s klidem prošlo jako alternativní historie (nečetl jsem teda úplně podrobně úplně všechno).
No, určitě to není high fantasy, ale to už je dáno zadáním (které prvky high fantasy úmyslně omezilo). Vadí to?

Eeeerie: Já se spíš přimlouval za rozšíření čtvrti o další řemesla než o osekání magie (i když ve výsledku by zřejmě došlo ke "zředění" kvůli těm dalším řemeslníkům)... hlavně protože mi přišla barvitější a pestřejší. Rozhodnutí je na tobě, když se nad mojí zpětnou vazbou zamyslíš a přesto ti to bude připadat správné jak to máš, tak já budu spokojený. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Cor »

Zápletky pro Ægirsker přidány do původního příspěvku.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů