Tvorba fantasy města!

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od boubaque »

No... měl jsem v plánu při koretkturách nebo sazbě přidat písmenka jako odkazy na oddíly, kde se o tom píše. S hypertextovými odkazy se mi moc drbat nechce. Ale pokud někdo udělá seznam postav i s odkazy, zlobit se nebudu.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion »

boubaque píše:Ale pokud někdo udělá seznam postav i s odkazy, zlobit se nebudu.
Tím pádem je to jasné - jestli budeš mít Sarsaparille chuť a čas, můžeš se do toho pustit. :wink:

Já ještě dopisuji obecný úvod k městu a článku, stejně jako hrozby (udělané ve stylu frontů z AW), které by měly být obecnými zápletkami pro hraní. Rozhodl jsem se také doplnit ještě jedno písmenko pro srozumitelnost (při testování na živých subjektech bylo vypozorováno, že často netuší, jak funguje řetěz přes zátoku a co tam sakra dělá).

Z) Řetěz přes zátoku
Od Citadely vedou ke břehům dva masivní řetězy, které jsou ponořené, ale lze je zdvihnout a zabránit tak vjezdu lodí do přístavu. Na obou koncích jsou chráněny „řetězovými věžemi“, která jsou těžce opevněné a je v nich ukryt mechanismus jejich zdvihání a spouštění. Na straně Citadely jsou součástí vnějšího opěvnění pevnosti, na straně obou měst stojí jako koncové věže městského opevnění. Ke Starému městu vede Malý řetěz (který chrání přístup ze severovýchodu) a k Novému městu je natažen řetěz Velký (ten chrání hlavní vjezd od východu).

Řetězy slouží ve válce k tomu, aby zabránily nepřátelským lodím ve vstupu do přístavu. Přestože těžká, nebo obzvláště velká loď může řetěz přetrhnout a pro vlastní flotilu si přístup vynutit, tvrdí se, že ravnburský řetez je divem kovářského umění a žádná loď jej nikdy nedokázala překonat. V dobách míru pak řetěz slouží především k vynucení mýta – spustí se jen pro ty lodě, které zaplatí. V případě velkého množství lodí, které chtějí do přístavu, může vzniknout „před řetězem“ fronta lodí, čekajících na odbavení a zaplacení.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Sarsaparillos »

Ecthelion (Nepřihlášen) píše:Tím pádem je to jasné - jestli budeš mít Sarsaparille chuť a čas, můžeš se do toho pustit. :wink:
Včera jsem to odevzdal :wink:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion »

Tak, Ravnburgh vyšel v Drakkaru společně s hrozbami, které jsou nové a ještě se tu neobjevily! :wink:

Velice děkujeme všem, kteří se podíleli na tvorbě, komentování a vylepšování města... byla to legrace a vznikl velice zajímavý článek a kousek světa, který se dá použít při hraní! :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sakra, já to chtěl ještě upravit. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion »

eerieBaatezu píše:Sakra, já to chtěl ještě upravit. $lol$
Pořád můžeš, ale už se to nedostane do Drakkaru. $D

Koukám, že jsem zapomněl přidat k textům pro Drakkar svoje Zko... no, nevadí. $lol$
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od PetrH »

Dodat dodat, at clovek ma moznost si to ulozit offline
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Paul »

Tak, město Ravnburgh (doufám, že to píšu správně, ten název je na psaní strašný...) a jeho okolí je hotovo. Hledám svět, co by měl aspoň trochu hlavu a patu z historického hlediska (hexy a ostatní věci nemusí mít hlavu ani patu a klidně to můžou být občas i pěkné úlety...) a vidím, že tady jeden minisvět vzniká. Jen je trošku malý pro mé účely. A tak protože jsem ve své worldbuilderské podstatě megaloman, ptám se: bude tento zajímavý projekt pokračovat (třeba Dayhavenem... nebo zbytkem Hanzy)?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Sarsaparillos »

Paul: Napiš do sekce k Drakkaru. Pro něj vzniklo jak město, tak okolní hexy. A je možné, že s trochou poptávky a dobré vůle by mohli mít redaktoři zájem o další rozvoj (nebo naopak "útěk" úplně jiným směrem).
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Paul »

Sarsaparillos píše: 14. 9. 2017, 18:39 Paul: Napiš do sekce k Drakkaru. Pro něj vzniklo jak město, tak okolní hexy. A je možné, že s trochou poptávky a dobré vůle by mohli mít redaktoři zájem o další rozvoj (nebo naopak "útěk" úplně jiným směrem).
Tak ono to nemusí být jenom pro Drakkar. Ale s obrázky od Ectheliona a Bubákovou sazbou je to úplně něco jiného.

Ještě mě tak zajímá: hrál v tomto prostředí někdo?
Osobně jsem jednou použil Quentinův hex, ale na to je tad yjiná diskuze a na Ravnburgh se chystám.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Ecthelion »

S Bubákem jsme zvažovali v nějaké podobě další pokračování udělat (třeba pirátské ostrovy na sever od Ravnburghu)... do tohohle Drakkaru se to už nestíhá, to by bylo moc narychlo... ale do příštího bychom to mohli zrealizovat. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Sarsaparillos »

Paul: Přímo ve městě jsen vedl tři hry, ve svém hexu dvě. Všechny byly upravené na větší fantasy a všechny myslím probíhaly dobře.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Paul »

Ecthelion píše: 15. 9. 2017, 15:17 S Bubákem jsme zvažovali v nějaké podobě další pokračování udělat (třeba pirátské ostrovy na sever od Ravnburghu)... do tohohle Drakkaru se to už nestíhá, to by bylo moc narychlo... ale do příštího bychom to mohli zrealizovat. :wink:
Jo, další část popisu tohoto světa by byl hezký počin. Jenom se nedovedu ztotožnit s těmi pirátskými ostrovy. Snad je to tím, že nedovedu vymyslet nic lepšího a nápaditějšího, než klasicky pseudo-Ostrov pokladů řízlý se SW vypadající ostrov. Ale ať to bude nakonec cokoli, zkusím přispět.

Trošku jsem brainstormoval a nakonec mi na kampaň v Ravnsburghu vylezlo intrikánské drama a pseudo-Stín nad Innsmouhem horor s nějakým béčkovým filmem o zombies. Asi zase opráším Quentinův hex. Myslíte, že to to je hratelné?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Zombie bych tam netahal. Bylo to koncipováno jako více méně středověko-renesanční setting. Já jsem zrovna psal "magický" distrikt města a přestože jsem se vše snažil koncipovat jako "říká se" a "bůhví, co to vlastně je, beztak něco úplně normálního", tak se to i přesto některým lidem zdálo až moc magický, takže nějaký zombie jsou úplně mimo, IMO.

Což mi připomíná, že jsem zapomněl přispět do sbírky hexů, za což se omlouvám. Chtěl jsem, ale nějak mi to uteklo. Snad zase příště.
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba fantasy města!

Příspěvek od Paul »

Zombie hororem jsem myslel ten příliv něčeho cizího (v tomto případě pak nějakými mořskými lidmi, malí mourloci, větší mutanti a největší... bůh ví co). Zombie jako takové bych tam taky neházel, jen něco jako "oživlá sešitá stvůra terorrizující Brokátovou čtvrť", popř. "něco, co na hřbitově probudil ten podivný mudrc", v řeči pravidel taty ghúla, nebo silnější zombie, taková větší výzva pro nízkoúrovňové postavy.
Jinak, jaký pantheon je uctíván v Ravnburghu? Vidím tam nějaké kláštery a kapitulní školu, ale není tam nic konkrétního. Jak jsi to udělal ty, Sarsaparillosi, když jsi v Ravnburghu hrál?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů