Stvořme něco jako Burner(?)

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Stvořme něco jako Burner(?)

Příspěvek od Jarxes »

Zkušení a ostřílení hráči a vypravěči RPG, pomozte a ukažte svou tvořivost...

Měli byste nápady na šablony, burningy pro monstra, postavy, města nebo cokoliv dalšího kořenícího hru?
Používáte je? A jak s nimi tvoříte, pomocí kostek, nebo jinak?

Hledám ideálně jednoduché šablony pro házení d20 kostkou, hlavně pro tvorbu npc charakterů, nebo jednoduchých dobrodružství do univerzálního systému (třeba zvlášť burning pro Fantasy Questy, Scifi Questy, nebo by vám to šlo i dohormady?)

Případně, jestli by někdo měl k zaslání Monster Burner pdf, a další podobné zdroje, taky se nebudu zlobit když mi dáte vědět :D
Naposledy upravil(a) Jarxes dne 11. 12. 2016, 04:43, celkem upraveno 1 x.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Stvořme něco jako Burning (?)

Příspěvek od Pepa »

Jen tak nesměle se zeptám: Co to je Burning (kampaň, téma, pravidla?) Nebo to mají být nápady pro systém Burning Wheel?
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stvořme něco jako Burning (?)

Příspěvek od Jarxes »

Pepa píše:Jen tak nesměle se zeptám: Co to je Burning (kampaň, téma, pravidla?) Nebo to mají být nápady pro systém Burning Wheel?
Burningy jsou takové nástroje Burning Wheels... Pomocích který si vypravěči můžou generovat nějaký věci náhodně, které by normálně museli déle vymýšlet.

Existuje třeba v Burnig Empires, sci-fi adaptaci Burning wheels, takový burning díky kterému hody do systému náhodně naházíte nové planety, a pár hody kostokou si tak vytvoříte ceou důležitou soustavu nebo celý systém...

Existuje i Charakter burning, díky kterému rychleji projdete tvorbu postav (i když to se dá rychleji i v méně pravidlových hrách).

Monster Burning pomáhá tvořit generický nestvůry, což hodí poupravit si zejména pro hry jako D&D, kde mají monstra mnoho rozdílných úrovní a statů...
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Stvořme něco jako Burning (?)

Příspěvek od Pepa »

Aha. V tom případě ti neporadím. (A popravdě ani nevím, jestli tady na Fóru někdo Burning Wheel hraje... :think:)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Stvořme něco jako Burning (?)

Příspěvek od York »

Jarxes: Quentin už náhodné tabulky tvoří docela dlouho. Najdeš je tady.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Stvořme něco jako Burning (?)

Příspěvek od Sparkle »

Na d20.cz se Burning Wheelem zabývá uživatel Sroty.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stvořme něco jako Burning (?)

Příspěvek od Ecthelion »

Jarxes píše:Burningy jsou takové nástroje Burning Wheels... Charakter burning... Monster Burning...
Já si dovolím jen drobnou poznámku - slovo, které hledáš je "burner", nikoli "burning".

V Burning Wheel je "Character Burner", "Monster Burner" a Burning Empires mají "Planet Burner" a "Technology Burner".

Burner je jinak v zásadě nástroj, který nějakou strukturovanou formou umožňuje rychlou výrobu věcí použitelných ve hře - NPC, nepřátelé, prostředí,města, planety, technologie, etc.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stvořme něco jako Burner(?)

Příspěvek od Jarxes »

Moc děkuju za odkazy... A za upozornění, říkám tomu burning asi dva roky a ještě nikdo mě na to neupozornil. :D
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Stvořme něco jako Burner(?)

Příspěvek od ShadoWWW »

My tomu už přes 20 let říkáme náhodné tabulky.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Stvořme něco jako Burner(?)

Příspěvek od Sosacek »

ShadoWWW píše:My tomu už přes 20 let říkáme náhodné tabulky.
Kdybys mel aspon tucha o cem mluvs, tak bys vedel, ze burnery nejsou nahodne tabulky.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stvořme něco jako Burner(?)

Příspěvek od Quentin »

Já samozřejmě taky nevím, jaký je rozdíl mezi burnery a náhodnými tabulkami (please elaborate), ale docela bych bral
1) generátor low-lvl questů
2) generátor low-lvl minidungeonů
3) případně oboje v jednom

Mám na mysli takové ty "jednoduchoučké" úkoly pro opravdu ubohé lowlevelové postavy, kde válečník je zedník s krumpáčem a trakařem vrhacích cihel, hraničář je houbař se srpem a mechovým pláštěm nenápadnosti a čaroděj je divá Bára polovinu času posedlá lesními duchy.

Něco jako
Tabulka #1 - Nepřátele (banditi, goblini, kultisti...)
Tabulka #2 - Motivace nepřátel (peníze, kanibalismus, pomsta...)
Tabulka #3 - Lokace (ruina, jeskyně, "robin hood" tábor ve stromech...)
Tabulka #4 - Poklad (konkrétní cennosti, magické předměty...)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Stvořme něco jako Burner(?)

Příspěvek od Sosacek »

Burnery nebyvaji nahodne, spis davaji nejaky proces a nejake moznosti na vyber. Predstav si to, jak si u DW postavy vybiras vzhled a vybaveni, ale to ze takhle vyrabis postavu nebo dobrodruzstvi.

Burning Wheel je dost mechanicky podrobne, takze k tomu taky patri hromada vypoctu a tak.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stvořme něco jako Burner(?)

Příspěvek od Jarxes »

Quentin píše:Já samozřejmě taky nevím, jaký je rozdíl mezi burnery a náhodnými tabulkami (please elaborate), ale docela bych bral
1) generátor low-lvl questů
2) generátor low-lvl minidungeonů
3) případně oboje v jednom

Mám na mysli takové ty "jednoduchoučké" úkoly pro opravdu ubohé lowlevelové postavy, kde válečník je zedník s krumpáčem a trakařem vrhacích cihel, hraničář je houbař se srpem a mechovým pláštěm nenápadnosti a čaroděj je divá Bára polovinu času posedlá lesními duchy.

Něco jako
Tabulka #1 - Nepřátele (banditi, goblini, kultisti...)
Tabulka #2 - Motivace nepřátel (peníze, kanibalismus, pomsta...)
Tabulka #3 - Lokace (ruina, jeskyně, "robin hood" tábor ve stromech...)
Tabulka #4 - Poklad (konkrétní cennosti, magické předměty...)
Dobrej nadhod... Něco v tom stylu sem přesně myslel, a stačí mi takhle nadhozená idea, něco takovýho spíchnu, a dám ti to k posouzení ař to bude hotový.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stvořme něco jako Burner(?)

Příspěvek od Jarxes »

Sosacek píše:Burnery nebyvaji nahodne, spis davaji nejaky proces a nejake moznosti na vyber. Predstav si to, jak si u DW postavy vybiras vzhled a vybaveni, ale to ze takhle vyrabis postavu nebo dobrodruzstvi.

Burning Wheel je dost mechanicky podrobne, takze k tomu taky patri hromada vypoctu a tak.
Mě vlastně náhodné "tabulky" docela stačí, ale dobré by bylo nakonec nakombinovat pro různé obory (questy, loot, npc, lokalita, ...) obojí.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stvořme něco jako Burner(?)

Příspěvek od Quentin »

Docela hezký formát mají tabulky v Maze Rats. Je to vždy šest sloupečků po šesti, takže se k tomu dohážeš přes 2k6, ale je to tak přehledné, že tam nemusíš psát čísla a jde to snadno používat i nenáhodně. Nic převratného, ale určitě sympatické.

Obrázek
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů