Jak zapisujete NPC?

Tvůrčí sekce zabývající se designem, rozborem RPG her, ale i jejich samotnou tvorbou. Zamyšleními nad pravidly a jejich vlivem na hru, způsobem psaní knih, tvorbou ilustrací, atd. V neposlední řadě naše rozpracované projekty.
Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Jak zapisujete NPC?

Příspěvek od Quentin » 3. 2. 2014, 20:55

Obrázek

Jak si zapisujete NPCčka?

Většinou se spokojim se jménem a high conceptem, protože to beztak vymýšlím den před hrou nebo rovnou na hře.
Wulfgar - Berserk ze severu
Bajkač - Lhář z knížecího dvora
Když si píšu postavy do zásoby na delší dobu, třeba při obydlování nějakýho města na sandbox, tak si k nim píšu víc, protože je ne vždycky udržim v hlavě.
Wulfgar - Berserk ze severu, Kladivo z Trollí hlavy, Chce se pomstít knížeti za vybití klanu, Deathmetalovej hlas
Bajkač - Lhář z knížecího dvora, Slizkej příčesek, Chodí mučit vězeňkyně, Vypouklý oči a nuceně širokej úsměv
A poslední dobou mě lákalo vyzkoušet i nějaké "gameable NPC", tak jak je popisuje týpek na Hack&Slash, ale zdá se to být zbytečně složité.

Jak to děláte ve svých poznámkách vy?
Jakej formát by jste si představovali třeba od publikovaného materiálu?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Jarxes
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapisujete NPC?

Příspěvek od Jarxes » 6. 2. 2014, 18:34

Já to dělám vlastně stejně jako ty, akorát většinou postavy vymejšlím za pochodu, zapisuju si a rozšiřuje se to postupně do podoby většinou stejně dlouhý jako v tom prvním okně, nebo maximálně trochu delší než máš v druhým okně (nebo rámečku, nebo jak tomu říkat).
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!

Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“