Weird world war II.

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Existuje tady téma věnující se 30. létům a určitě by se tu našli i diskuze týkající se 2. světové války, jejím nejrůznějším apektům i všemožným alternativním, hororovým, sci-fi a kdoví jakým ještě úpravám, ale nenarazil jsem na nic, co by tohle všechno (nebo alespoň ty "divné" aspekty toho všeho) shrnovali, a při tom se, alespoň v poslední době, dá na tohle téma narazit téměř všude...
Pánové a dámy (nebo spíše soudruzi? či snad mein herren?), pojďme se věnovat "weird" světové válce, světu krvavých okultních rituálů prováděných příslušníky SS, světu futuristických měst, nad nimiž létají vzducholodě a kde se na zamrzlých pláních střetávají hrůzu budící germánské mechy s nekonečnými hordami fanatických rudoarmějců...

"Místní" RPG Projekt Omega: viewtopic.php?f=192&t=7867&hilit=projekt+omega
Téma věnující se 30. létům (hl. mafie apod.) viewtopic.php?f=118&t=5829
Téma věnující se pulpu: viewtopic.php?f=118&t=7009&hilit=pulp

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) jjelen dne 26. 1. 2014, 09:04, celkem upraveno 1 x.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Musím se přiznat, že k založení tohohle tématu mě vedla hlavně zvrácená potřeba seznámit svět s jedním nápadem, tedy spíše s celou sbírkou více či méně divných nápadů, kterým jsem dal "pracovní název" "Selstsame Weltkrieg" (tímto se hluboce omlouvám němčinářům), prapodivný svět, kde Americe vládnou šílené "teslovské" vynálezy, nacistické Německo sází na starý dobrý okultismus a Stalin je opravdu mužem z oceli. Svět, který spojuje alternativní historii se střety "nadlidských" superhrdinů a konspiračními teoriemi...
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

SSSR

Za posledních několik desetiletí utrpělo Rusko řadu ran. Postup na západ i jih, započatý už za Petra Velikého a ještě dřív, se zastavil, ba dokonce byl zvrácen, většina Pobaltí, Ukrajiny i kavkazu byla ztracena a ruská moc dostala povážlivé trhliny i na Dálném východě.
Země však znovu sílý, tentokrát už ne jako carské Rusko, ale jako Sovětský svaz, země, jež pod vedením komunistické strany kráčí mílovými kroky vpřed, ke světlým zítřkům, nebo to alespoň právě komunistická strana prohlašuje.
Stepy a pouště protkaly zavlažovací systémy, které mají již brzy umožnit bez námahy uživit stamiliony obyvatel, ba ještě víc, bažiny jsou vysoušeny a horstva provrtána při honbě za nerostnými surovinami, na místě mizících lesů vyrážejí jako houby po dešti nové továrny a dělnické kolonie.
Ale nemění se jen země, změnil se i lid. Ústřední vedení KS SSSR totiž, ve snaze vyřešit problém úbytku obyvatel a zhoršení životních podmínek v důsledku válek a územních ztrát, sáhlo k velice novátorskému řešení, vytvoření nového druhu člověka, či spíše hybrida mezi člověkem a jeho opičími předky. Ano, sovětští vědci dokázali něco ještě nedávno nepředstavitelného, a nově vzniklou bytost nazvali homo marxii. Právě tento homo marxii má být budoucností sovětské revoluce, to jeho ruce mají třímat v rukou krumpáč a kladivo a, když je bude třeba bránit výdobytky revoluce, také pušku. Co na tom že jsou to ruce nezvykle dlouhé a chlupaté, hlavně že jsou silné a vedené sovětské revoluci zcela oddanou myslí! A především, už teď jich jsou přinejmenším desítky milionů.
Ovšem tím, co nahání nepřátelům sovětské revoluce největší strach, nejsou hordy příslušníků tohoto nového druhu, ale jedna jediná osoba. Josif Stalin, "ocelový muž" a "kladivo revoluce", člověk obrovsky inteligentní i krutý, jenž je připraven hájit zájmy Sovětského svazu třeba osobně, na bitevním poli a předvést při tom brutální fyzickou sílu i úplnou nezranitelnost.

(a nějak takhle by klidně mohla vypadat Moskva, plnící v podstatě úlohu pevnosti ležící poblíž západní hranice...)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Jerson »

Líbí se mi to, hlavně proto, že - až na probíhající válku - prakticky popisuješ svět Projektu Omega.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Sparkle »

A mně se zase vybavila tahle počítačová hra: http://www.dinodday.com/
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Hchkrdtn »

A mně tento komiks: Stalin vs. Hitler:D
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Právě, jak jsem napsal, "různých divných ww" je všude plno, ale nějak sem si tu nevšiml nějakého tématu který by tohle všechno tak nějak shrnoval (na Omegu jsem si dovolil přidat odkaz do prvního příspěvku)
A ten komiks je geniální :-)= :-)= :-)=
(i když já bych pro skorzenyho dal spíš nějakou neviditelnost nebo teleportaci nebo tak něco :D )
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Jerson »

Nevím zda je jich "všude plno", u nás jsem ještě nepotkal další skupinu, která by v alternativní verzi Druhé světové války hrála. Proto tu ani nebylo téma o divných WW2, zatím jsem si vystačil s tématem běžné WW2.

Hraješ v nějakém takovém světě RPG?
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Nehraji (spíš šlo o takový krátkodobý "zachvat tvořivosti" či co :P )
Jinak jsem to "všude plno" myslel nejenom vrámci RPG ale spíš všeobecněji
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Jerson »

No znám stolní hru the Dust, ten setting mi přijde docela zajímavý. Ale jinak kromě Iron Sky a možná Red Alertu (což je ale starší záležitost, ne?) nevím o ničem.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Minimálně mě napadá ještě Hellboy (alespoň první film) anebo Hellsing (ani jedno není sice přímo "weird war" nebo tak něco, ale určitě tam jsou dost silné prvky)
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Lehce alternativní svět 40. let. V Rusku vládne šílený baron Ungarn-Sternberg, Střední Ameriku sjednotilo komunistické Mexiko a po tisících letech v exilu se vrací elfové aby vyrvali lidstvu vládu nad světem: http://acfierro.deviantart.com/gallery/ ... me-line-MT
Iron Sky 2 :lol: https://www.youtube.com/watch?v=RBjc5aI1v70 (i když už se nejspíš někde tady na foru probíralo...)
Jen troška nekromancie :-)=
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Německo, ač co do počtu obyvatel převyšující okolní země, nemohlo se před 2. světovou válkou lidskou silou rovnat svým hlavním protivníkům v nadcházejícím střetu o světovou dominanci. Koncem 30. let došla skupina vědců k závěru, že k dosažení konečného vítězství nebudou stačit vojáci z masa a kostí...
Obrázek
autorem obrázku je Jakub Rozalski (https://www.artstation.com/artist/jakubrozalski)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Vallun »

Hezké téma, jen opět zapomínáš na tu rozhodujíci mocnost...:) Británie vládla nejn nad vlnami...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od OnGe »

Vallun píše: 21. 4. 2017, 09:57 Hezké téma, jen opět zapomínáš na tu rozhodujíci mocnost...:) Británie vládla nejn nad vlnami...
Píše se to nein, ne nejn.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti