Weird world war II.

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Jerson »

Ty obrázky jsem už viděl, vypadají cool ... i když tím to víceméně hasne. Nadšení pro deset (či dokonce více) metrů vysoké bitevní stroje mě přešlo poté, co jsme do detailu rozebírali možnosti Mechů z Battletechu a stále nám vycházelo, že klasický tank postavený s pomocí technologie použité na Mechy by v běžné bitvě nadělal šrot z desetinásobné přesily mechů stejné hmotnostní kategorie.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Zapomínáš na psychologický efekt. Jo, i tank je asi dost děsivý, ale robokostlivci z SS s rudě svítícíma očima budou horší :-)= (pokud se nerozsypou po dávce ze samopalu, to efekt dost naruší)
Ale jinak ano, dokonce i takový ignorant ve věcech techniky a fysiky jako jsem já, musí dřív nebo později dojít k podobnému závěru. Ostatně, obří mechy nějak moc nemusím (titáni z Warhammeru, AT-AT, různých humanoidy alá Strážci vesmíru radši vůbec bez komentáře...), ale zase se najdou vyjímky (a s realismem to nemá tak moc společného, třeba Pacific Rim mi přišel v pohodě, třebas velmi přiblblé/naivní, ale o zrak jsem se při tom připravit nepokusil -ok, meč na konci už bylo i na mě moc-)
Na druhou stranu, zrovna tihle SS-boti na mě tak nesmyslně nepůsobí (no a hlavně jsou mnohem víc cool :D)
Určitě nemají pět metrů (dobře, u těch co jsem postnul výše těžko říct, ale tihle budou mít tak tři, možná i míň). V tankové bitvě někde na pláních Ukrajiny by z nich hodně rychle zbyl šrot, ale dokážu si je představit jako součást nějakých "pořádkových služeb", hlídkování ve městech, potlačování pouličních nepokojů a tak (myslím, že na tohle by vítěznému Německu, pokoušejícímu se po druhé světové naplnit šílené expanzivní plány lidští vojáci/policisté nestačili :D)
No a konečně, je to umění a ne technická kresba, jde primárně o dojem/efekt, že jo... (ne že by uvěřitelnost a podobné faktory nehrály roli, že... u některých obzvlášť)
PS, hlavně pro Jersona: toho "Spinnepanzerkampfwagenu" v pozadí si prosím nevšímej, ten se ani nebudu pokoušet nějak hájit (i když osobně se mi celkem ještě líbí)
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

A aby nebyl vallun smutný, přidávám ještě stroj od téhož autora, ovšem britské provenience:
Obrázek

PS: umí nové forum zmenšovat obrázky? případně jak?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Vallun »

No, pokud to má být weird...

Sověti by bez západní pomoci tanky neměli, takže mechové proti hordách rudé pěchoty už jsou o chlup uvěřitelnější....:)

Moje představa rozložení:
Nacistické Německé - mechpunk - opravdu fungující Maus a Ratte - prostě k dokonalosti dovedené legendární schopnosti v oblasti mechaniky a motorizace, letectvo Me 163 a Me 262:)
USA - teslapunk je dobrý nápad - Filadelfský experiment a pod. dost inspirace lze nalézt třeba v Troskovi a jeho představách o využívání elektřiny...:)
SSSR - ovládnutí mičurinské genetiky - mutanti lidí a medvědů, geneticky vylepšení soudruzi...
Británie - magie moře

okultismus by byl všudypřítomný....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Nezapomínej na rakety (no a samozřejmě předpotopní/mimozemské/mimodimenzionální vynálezy vyhrabané v Antarktidě, Tibetu nebo na Špicberkách) Ratte je horší než ti mechaničtí esesáci, leda že by von Braun s Himmlerovými čaroději rozdrtili spojenecké letectvo :D Ale ano, taky mi většinou "weird Reich" evokuje něco takového (Westerfieldůl Leviathan má moc pěkné ilustrace, jakkoliv je to 1. světová a Německo vilémovské...)
S Američany si mi připomněl Tannhauser (stolní hra, americkým prezidentem T. Eddison...)
Rusové by zase přeci jen mohli disponovat nějakou tou technikou, možná i podobnou německé (předválečná spolupráce Německa a SSSR v téhle oblasti), ale mutanti samozřejmě... mají i určité historické opodstatnění, že
VB mi vždycky evokovala spíš něco keltského, nebo hodně spojeného s artušovskými mýty... Což se nemusí s nějakou "vodní magií" nutně vylučovat, nu a samozřejmě to dává dokonalý smysl. Určitě bych ale nezapomínal na to, že Británie disponuje nejlepšími tajnými službami na světě 8)
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Weird world war II.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Líbí se mi ta vzducholoď nalevo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tyhle jsou docela strašidelný...

Obrázek
Obrázek

jjelen píše:Určitě bych ale nezapomínal na to, že Británie disponuje nejlepšími tajnými službami na světě 8)
Obrázek
:)
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

eB: ty ses rozhodl zahubit my víme koho, co? xDD Ale jako jo, k 2. světový pulp patří, a u pulpu trocha přehnanosti nevadí, Super obrázky (jen si říkám, proč má na sobě ta vzducholoď vlajku EU :D)
A ta fešná příslušnice rudé armády na druhym obrázku... tunguzský experiment se soudruhům pokazil? :D
https://www.youtube.com/watch?v=EFqjDXy9s5A
(jsou to spíš 50./60. léta než 2. světová, ale to snad ze odpustit za zombie jelena na začátku :) )
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Weird world war II.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Zahubit koho? :) Však Weird world war II je komplet pulpová záležitost.
Vallun píše: 22. 4. 2017, 19:26 Moje představa rozložení:
Nacistické Německé - mechpunk - opravdu fungující Maus a Ratte - prostě k dokonalosti dovedené legendární schopnosti v oblasti mechaniky a motorizace, letectvo Me 163 a Me 262:)
USA - teslapunk je dobrý nápad - Filadelfský experiment a pod. dost inspirace lze nalézt třeba v Troskovi a jeho představách o využívání elektřiny...:)
SSSR - ovládnutí mičurinské genetiky - mutanti lidí a medvědů, geneticky vylepšení soudruzi...
Británie - magie moře

okultismus by byl všudypřítomný....
Zajímavé je, že v Red Alertu dali tesla technologii rusákům a ne amíkům.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Vallun »

eB - v red alertu je "historických" nesmyslů více, ale pořád je to hezká hra:)

Já bych si fakt představoval, že každý z velkých národů může mít to svoje - podobně silné ale od základu jiné:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Weird world war II.

Příspěvek od eerieBaatezu »

JJ, tak to je nej design, balancnutý, ale s osobitou příchutí, viz strategie od Blizzárdu, třeba.

Akorát je to už do zažitý, rusáci a tesla coil. Co jinýho jim dát za technologii?
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Vallun »

eB - právě, že bych jim nedával technologii, ale mičurinskou genetiku - vylepšení lidí (tak aby odpovídali stalinistické sebeprezentaci), technologii ať mají Němci a Američané.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

eB: vygoogli si třeba Ilju Ivanova :-)=
Nakonec i v tom RedAlertu měli, nepletu-li se, nějaký "vylepšený" medvědy
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Weird world war II.

Příspěvek od eerieBaatezu »

jjelen píše: 23. 4. 2017, 23:07 eB: vygoogli si třeba Ilju Ivanova :-)=
Obrázek
$lol$

No, to jsou dobrý krizárny. Zrovna nedávno jsem četl nějaký vlákno, co se zabývalo polo-rasami ve fantasy, a nějací maníci tam dávali příklady z reálného světa a ono moc to křížení druhů nefunguje. Existuje pár výjimek jako mula (osel a kůň), ale jinak by měl Ivanov asi problém. $D

Jinak v Cyberpunk settingu ze Savage Worlds si vybavuji, že jsou tam hratelní genetičtí splácanci člověk a zvířat. Prostě něco jako Bebop a Rocksteady z želv ninja. :D

A mají tam i parádní osobní mechy...
Obrázek
Obrázek

Vlastně by se v tom systému dala weird world war 2 skvěle odehrát, v SW jsou pravidla de facto na všechno, co by bylo třeba.
jjelen píše: 23. 4. 2017, 23:07Nakonec i v tom RedAlertu měli, nepletu-li se, nějaký "vylepšený" medvědy
Jj.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Weird world war II.

Příspěvek od Jerson »

Psychologickým efektem myslíš „neumí zalehnout, zamiřte děla a rozstřílejte je na šrot!“, tak ano, budou děsiví. Při prvním výskytu, možná při druhém. Pak půjde jen o předražené vojáčky na hraní 
Všichni tihle vojáci trpí stejným problémem – nejsou schopní fungovat v klasickém bojovém terénu, který vznikl poničením oblasti obývané lidmi. Typicky město, více či méně zničené, bude pro takové jednotky konečná. Cokoliv lidských tvarů s trojnásobnou a vyšší hmotností, bez schopnosti rychlého běhu, prolézání a přeskakování je jen vysoký neohrabaný cíl. Z hlediska výzbroje neexistuje způsob, jak udělat dostatenčně odolný pancíř pro takové jednotky, aniž by se tím zcela změnil způsob válčení.
Pokud chceš cool SS vojáky, kteří budou funkční, doporučuju něco takového https://youtu.be/6lrl5Kj79u4?t=173
I když jsou to pořád živí lidé.

Beru, že to jsou umělecké kresby a při pohledu na ně si člověk řekne „tohle by byla strašně super zahrát“, ale je to přesně ta věc, která se v RPG rozsype ve chvíli, kdy hráči začnou používat hlavu a hledat způsob, jak se s takovými nepřáteli vypořádat a přitom nepřijít k úhoně.
”Vallun” píše:Sověti by bez západní pomoci tanky neměli, takže mechové proti hordách rudé pěchoty už jsou o chlup uvěřitelnější....
Jak prosím? Kterou západní pomoc máš teď namysli? Doufám že ne ty dva Christieho tanky dovezené v polovině 30. let do SSSR 
Ratte je horší než ti mechaničtí esesáci, leda že by von Braun s Himmlerovými čaroději rozdrtili spojenecké letectvo
Není potřeba. Ratte nezatočí, na první vyvýšenině si zničí zavěšení kol uprostřed korby a oprava potrvá týdny, spíše měsíce.

Proč vám do toho házím vidle – už nějaký čas (deset let, v posledních letech s přestávkami) se snažím pomalu vytvářet svět, ve kterém by takové věci trošku fungovaly. Tedy Teslovy věže a nemrtví, kráčející roboti a podobné vychytávky. Abych si ten svět moc nerozboural, přidávám tyhle věci po kouskách, experimentálně, aby se s nimi setkávali pouze malé skupiny agentů, na které bude moment překvapení fungovat. Celkem se mi to daří, ale obvykle trvá tak maximálně čtyři setkání s nějakým fenoménem, než hráči proti němu najdou obranu, kterou začnou standardně používat. A nemluvím o plynových maskách, které už nosí běžně.

Vzít tajně vybudované speciální technologie a použít je by mělo podobný efekt, ale jsou možné jen dva výsledky – buď proti nim existuje protizbraň, takže efekt pomine, nebo protizbraň neexistuje a pak se změní celá podstata válčení (typicky rakety)
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Weird world war II.

Příspěvek od jjelen »

Že by "vlčí brigády" prošli i u tebe mě skoro překvapuje (a tímto asi definitivně putují na seznam filmů, co bych si někdy možná rád pustil). Mám takový tušení, že i ten Rozalski se u nich možná inspiroval (co do vzhledu... na druhou stranu, je-li zadáním "strašidelný superesesák", možnosti to trochu omezuje).

(tak si řikám... neplánuješ zase nějaký zápis ze hry nebo něco podobného pověsit na net?)
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jezus, MaMaHaJ, Markus a 10 hostů