Road mapa 2019-2020

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od OnGe »

To je trochu tricky, protože se může stát, že začneme vypadat jako linkfarma, vyhledávače nás začnou penalizovat a už sem nepřijde vůbec nikdo. Tuhle funkci plní hrynahrdiny.cz, které už dlouhé roky upadají v zapomnění.

Mimo to - jsou nějaké RPG portály, co by za stály za zmínku?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Paul »

Výjimkou bylo DrD+, DrD2 a Končina, které od začátku vznikaly v týmu.
To už jsou tři, ne?

Možná to bylo, protože o nich bylo slyšet.
Co takle dát dohromady nějaký kyberpunkový nebo obecně scifi svět aby ta zoufale nudná Neviditelná Kniha měla konkurenci?
Jsem spíš pro to sci-fi, ale přidal bych se i.
Ja by som za seba perspektivne / vyhledove zresuscitoval Anotace RPG her.
Nezní to špatně.
Mimo to - jsou nějaké RPG portály, co by za stály za zmínku?
Jsme to my?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od OnGe »

Které "my" máš na mysli?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Paul »

Které "my" máš na mysli?
Přece nás! :D


RPG F
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Jerson »

Onge, sem nepřijde skoro nikdo, kdo o RPGF neslyšel. Když už někdo hledá informace o RPG, včetně portálů, a s recenzemi, kam jinam by měl jít? Navíc jsem měl namysli portály, které mají třeba stovku hráčů a víc. Kolik lidí přijde za den sem?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od OnGe »

Paul: dělat na RPG F anotaci RPG F mi nepřipadá užitečné. Asi jako polepit si prodejnu reklamou - zevnitř.

Jerson: lidé nehledají weby na jiných webech. Prostě píšou do vyhledávače. A jak jsi sám trefně poznamenal, sem nechodí nikdo. Především ale katalogy jsou dobře 10 let pasé. Ikdyž musím říct, že mi to někdy přijde trochu škoda - člověk se nemá jak dostat k těm největším obskurnostem (a když už nějaký ještě funkční katalog vyhrabeš, půlka odkazů nefunguje, protože weby přestali existovat a nikdo se neobtěžoval je z katalogu odstranit - což je přesně to, co by se stalo, kdybychom si tu něco takového zařídili). Jinak můžeš ty portály, které máš na mysli, také jmenovat?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od ShadoWWW »

Do čeho bys poslal energii ty?
Moc energie mi už nezbývá. Jsme po pravdě rád, že jakž takž stíhám vést naše pravidelné hraní. Kdybych měl víc času, tak ho věnuji hlavně zlepšení našeho hraní. Pokud bych měl fakt hodně času, tak otevřu víc pravidelných hraní. Hráčů se najde fakt hafo, když člověk hledá a nabízí. Bývalo by mě bavilo také otevřít aspoň jedno pravidelné hraní přes Fantasy Grounds. Rád bych víc natáčel hraní (něco video, něco aspoň audio jako podcast) a rád bych také udělal pár videí o tvorbě postavy pro DnD. Mladá generace totiž mnohem lépe vnímá nové informace přes YouTube než čtením textu.

Bohužel ten čas navíc nemám.

Co se týče tvorby, pomalu překládám Xanathara. Na překladech se udělalo hafo práce a po pravdě, 90% lidí si plně vystačí s tím, co bylo přeloženo. Překládají se i další dobrodružství, ale to jde více méně už mimo mě. Jsem ale rád, že se našli fanoušci 5E, co je překládají pro nové hráče, protože v těch dobrodružstvích je uloženo strašně moc inspirace pro PJ, jak správně vést hraní, protože starý Bílý hrad (z DrD 1) byl ukázkou toho, jak se to dělat nemá a vnesl do hraní RPGček v ČR hodně špatných návyků. Naštěstí pak od Asterionu a Tarie se to začalo lepšit. Charles udělal hrozně moc pro dobré PJování a překlady DnD 5E v tomto na něj tak trochu navazují.

Jsem hrdý na to, že se povedl překlad Základních pravidel (Basic rules) 5E tak rychle a následně překlad hlavní trojky (PHB+DMG+MM), protože jak už jsem psal, drtivá většina si vystačí s těmito příručkami po celou svou herní kariéru. Taky jsem rád za překlad Volova průvodce netvory, protože to je něco, co tu citelně chybělo. Další už je jen bonus a můj překlad Xanathara asi bude poslední přiručkou, na které se budu aktivně podílet. Dál už to bude na mých nástupcích.

Jedním okem ještě dozoruji Jeskyně a draky. Respektive pro ně vytvářím nové obory povolání. JaD ale bude vynikat hlavně osobitými ilustracemi a motivačními (doprovodnými) texty. To je věc, na kterou si stěžovalo nejvíc lidí ohledně překladů 5E. Že nemá tak dobré doprovodné texty jako kdysi DrD. S atmosférou starobylé lidové kultury. Co jsem měl možnost číst, tak texty JaD by mohly udeřit hřebíček na hlavičku. Já u JaD už ale hraji jen vedlejší roli. Právě v těch oborech.

Po pravdě řečeno, JaD mi leží na srdci hodně. Potřebovalo by větší skupinu autorů, kteří by pro JaD tvořili nové autorské texty. Takových lidí je ale v naší RPG scéně jako šafránu. Kdybys o někom věděl, kdo by rád tvořil pro JaD (hlavně doprovodné texty) a má čas a talent, tak se Skavenovi určitě ozvi.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od York »

ShadoWWW píše: 8. 10. 2018, 21:35Pokud bych měl fakt hodně času, tak otevřu víc pravidelných hraní.
Ono to není jen o čase. Vedu teď dvě skupiny a docela dost mě to vysává. Třetí bych už asi nedal.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Paul »

Paul: dělat na RPG F anotaci RPG F mi nepřipadá užitečné. Asi jako polepit si prodejnu reklamou - zevnitř.
Jo aha. Ty anotace měly být tady.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od eerieBaatezu »

Fritzs píše: 8. 10. 2018, 10:59 Vynde Cyberpunk od CD Project. Co takle dát dohromady nějaký kyberpunkový nebo obecně scifi svět aby ta zoufale nudná Neviditelná Kniha měla konkurenci? Všechno co se u nás dá koupit v kameném obchodě je nějaká fantasy i internetová tvorba je na tom s vyjímkou Jersona a částečně i Gedimana stejnak.
Na tomhle je těžké co tam narvat. Já už o sci-fi samozřejmě přemýšlel, jenže u fantasy tam máš gryfy, treanty, skřety a obry. Pohoda. Jenže u sci-fi musíš vymyslet a nadesignovat vlastní věci. Rasy, potvory, a teď to nakonec stejně bude připomínat zergy a tyranidy, nebo nevím co, myšoby z Perryho Rhodana, eldary nebo mariňáky, nekro-technologické legie Černé symetrie, wookie a všech těch milion pět ras co mají Star Wars, ale tak asi co nadělat, těžko přijít s něčím úplně origoš.

No a cyberpunk. Buď máš něco tak hustého, jako byl nápad na Shadowrun, z toho prostě vyzařune tolik cool husťárnosti, že to už dekády let paří lidi i přes ta pravidla, nebo máš věci jako Interface Zero (už se chystá třetí edice), kde odehraješ ten zbytek, na který je SR moc fantasy...

Mám dva tři originální nápady, ale dycky na nich najdu nějakou mouchu, takže jsem s nimi nikam moc nepokročil. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od kostrivec »

Možná máte pocit, že jste si zase jen tak poplkali, ale já například z tohohle krátkého shrnutí RPG scény a pocitů z ní načerpal víc informací a inspirace, než z celého RPG fóra, co se jím za poslední rok prohrabuju. Takže díky, chlapi.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od eerieBaatezu »

Však koukni na Remake. Roky kecání, ale York a Quentin nakonec udělali super demo verze. Každá diskuze stojí za to.
Obrázek
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od Gediman »

Jak říkám, na obecnou propagaci RPG můžu nabídnout svůj audioblog (sám do toho ale nejdu, chce to minimálně jednoho hosta, pak je to pro posluchače zábavnější i přínosnější), pak to hodím na úvodní stránku na Postavy.cz - tam je návštěvnost cca 10.000 přístupů denně.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od ShadoWWW »

Kostka (www.d20.cz) si vede dobře. Interní statistiky ukazují, že její návštěvnost dlouhodobě roste. Přichází noví lidé a i staří se vracejí. Snad se tento trend podaří udržet i v roce 2019 a dalších letech.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Road mapa 2019-2020

Příspěvek od OnGe »

Máš k tomu i čísla?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů