K10

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
manfred
Příspěvky: 11
Registrován: 12. 4. 2005, 15:37
Kontaktovat uživatele:

K10

Příspěvek od manfred »

Pekný deň všetkým.

Keďže toto je môj prvý tunajší príspevok, trochu sa predstavím: úradne som známy ako Peter Sidor, no môžete ma volať manfred. S hrami RPG som sa zoznámil už veľmi dávno, bude to aspoň 7-8 rokov. Prišla vysoká škola, a internet urobil zo záľuby závislosť. Som členom Strolens Citadel, kvalitnej stránky s množstvom zaujímavých nápadov, a skvelými fórami.

Na spomínanej stránke sa istý čas uvažovalo o vytvorení on-line rpg hry ako doplnku pre chatroom, malo to byť niečo jednoduché, prehľadné, dovoliť hráčom vytvorenie vlastných postáv, a pritom ich ako-tak udržať pod kontrolou. Myšlienka padla, ale práve z týchto začiatkov vzniklo K10.


Pravidlá sú teda jednoduché, hádže sa jednou desiatkovou kockou (odtiaľ ten názov :roll: ), existuje v podstate iba jeden hod (ale prekrúca sa rozličnými spôsobmi, takže to nie je až také jednoduché), a všetko je založené na Schopnostiach (dokonca aj Vlastnosti postavy sú zvláštne schopnosti). Hráči si postavy tvoria v podstate sami, samozrejme za asistencie Sprievodcu.

Čo sa týka "príchute", napriek momentálnej orientácii na žáner fantasy by mali byť pravidlá pomerne univerzálne (ale to o sebe tvrdí mnoho systémov, takže kto vie... :wink: ). Prvotné testovanie ukázalo, že nejde o high-fantasy, a hrdinovia sa držia pekne pri zemi - málo životov, a boj je riskantný. Vlastným úpravám sa však medze nekladú.


Asi najväčšou slabinou pravidiel je, že boli málo testované, k čomu sa dúfam ešte niekedy _naozaj_ dostanem.


Ak ale vy máte chuť a čas, nahliadnite a preštudujte, môžte aj vyskúšať. Pripomienku sú veľmi vitané.
Authentic Strolenite... from Strolen.com
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Pozri sa na konstrukciu univerzalnych systemov FUDGE a FATE. Urcite pomozu rozsirit perspektivu. Linky najdes tu.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
manfred
Příspěvky: 11
Registrován: 12. 4. 2005, 15:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manfred »

Ah, pozabudol som odpovedať.

Fudge poznám, a určite v niektorých smeroch ovplyvnil K10, ale nechcel som vytvoriť ďalší klon či úpravu už existujúcich systémov, to som mohol rovno nejakého toho univerzálneho systému začať a upraviť k vlastnému obrazu. Samoľúbo však musím prehlasiť, že sa mi jednoduchosť a kompaktnosť môjho systému páči. (čo narobím, keď už je to moje dielo. :wink: )

Ïalšie názory/nápady/myšlienky?
Authentic Strolenite... from Strolen.com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20843
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Toto téma bylo převedeno z bývalého fóra na adrese forum.rpg.sk.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů