[Dobrodružství] Vánice

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
druha.hlava
Příspěvky: 15
Registrován: 6. 3. 2011, 16:23
Kontaktovat uživatele:

[Dobrodružství] Vánice

Příspěvek od druha.hlava »

Komorní dobrodružství určené pro družinu postav na nižších úrovních, které jsou ochotné zapojit se do řešení problémů místních vesničanů. Odměna, kterou mohou získat, je poměrně skromná – pár zlatých, nehynoucí sláva mezi horaly a odpočinek před další cestou. Dobrodružství se proto hodí pro družinu, která se teprve potřebuje proslavit, a může být pojato jako předehra k většímu úkolu. Problém, před nějž budou dobrodruzi postaveni, se dá vyřešit několika způsoby, od čistě silového až po opatrnou diplomacii, kdy nemusí padnout jediný výstřel.

Příběh se odehrává v novověké variantě Tarie v oblasti Vraních hor. Na konkrétní svět ani systém ho není potřeba nikterak striktně vázat (my jsme hráli volně podle DrD+), je ale vhodné zachovat klíčové okolnosti, které pomohou budovat atmosféru a objasní motivace cizích postav.

Ke stažení jsou k dispozici dvě varianty:

Vánice (web)
Vánice (PDF)

A kdo by si chtěl udělat představu, jak se to všechno odehrálo ve skutečnosti, může si přečíst i zápis v povídkovém zpracování:

Vánice (zápis ze hry)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Dobrodružství] Vánice

Příspěvek od York »

Moc pěkné.

Nečetl jsem to moc důkladně, část jsem jen prolétnul očima, takže nedokážu říct, jestli v tom nejsou nějaké logické nejasnosti nebo něco takového. Zpracování je ale výborné, jazyk kultivovaný a čtivý, zápletka zajímavá, informace jsou podány přehledně a doprovodné mapky jsou výborné. Je na tom vidět kus poctivé práce.

Rozhodně to doporučuju všem, kdo mají kladný vztah k Tarii či podobnému stylu ladění světa a příběhu.

PS: Panovník Markus je záměr, nebo se to jméno s nickem jednoho ze správců RPG fóra shoduje čistě náhodou? :)

edit:
A hlavně mám velikou radost, že se pořád ještě najde někdo s chutí tvořit, dotáhnout to do formy, za kterou by se nemuseli stydět ani profesionální zahraniční autoři, a podělit se o výsledky své práce s ostatními.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [Dobrodružství] Vánice

Příspěvek od PetrH »

me se to osobne sakra libi.... vic takovychto. muzu mit jen dotaz? mapy vse ruka a pak scan ?
druha.hlava
Příspěvky: 15
Registrován: 6. 3. 2011, 16:23
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dobrodružství] Vánice

Příspěvek od druha.hlava »

Děkujeme za reakce a budeme zvědaví, jestli se to někomu podaří zapojit jako epizodu do vlastního hraní, ať už v Tarii nebo jiném světě.

York: Markus je akorát odkaz na jednoho z panovníků z prvního tarijského modulu, podobnost se správcem fóra je čistě náhodná ;-)

PetrH: Mapy jsou všechny kreslené ručně, následně špatně nafocené a nakonec zachráněné úpravami v Gimpu.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [Dobrodružství] Vánice

Příspěvek od PetrH »

mapy a obrazky vypadaji super, myslenka, ze "domnela unesena" odesla sama je suprova... ma to spad. pokud s erozjede dilna vedle doporucuji se zde podivat na dobry pocin.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dobrodružství] Vánice

Příspěvek od Ecthelion »

Druha.hlava: Super dobrodružství a super počin :clap: . Díky že jste se o to podělili.
Stejně jako York jsem to úplně celé nečetl, ale co jsem viděl se mi líbilo. Ještě si na to vyhradím chvilku :wink: .

A poslal jsem PMku s upozorněním Charliemu, určitě to tady minul.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 7 hostů