Sebranka v Cadwallonu

Pro potřeby Dalcora a té jeho Sebranky.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Sup sup, reknete mi nekdo, jestli to mam dobre nebo ne. :wink:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Drizzt - co?
Dodo - muzes prelozit do cestiny? A postovat sem.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Dalcor píše:Drizzt - co?
No, jestli mam ty classy dobre.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dalcor píše:Drizzt - JO
Tohle jsem napsal v zavislosti na tvem mailu.

Pro upresneni.
Ano muzes mit tri kalsy po jendom. Ale pak mas skilly take po jedne tecce. u tech co mas vickrat nez jednou se pridava dalsi tecka.

Jiank nazvy Trejdů nejsou mandatory class name - pouze pro komunikaci je to lepší používat
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Promin, jsem si toho nevsiml. No, jeste na to kouknu.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 118
Registrován: 9. 3. 2006, 17:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodo »

Dalcor píše:Dodo - muzes prelozit do cestiny? A postovat sem.
Takže shrnutí všeho ke kletbě Daikinee a historii elfů obecně, co jsem dokázal v těch několika threadech najít:

Kdysi dávno existovali dva princové elfů (tehdy ještě jednotného národa). Jeden z nich, aby zabránil občanské válce o nástupnictví, odešel pryč a založil si vlastní říši (Repubika Lanever). Tito elfové nesou kulturní označení Cynwall, což znamená „exiled“, vyhnanci. Narozdíl od Daikinee jsou Cynwall elfové velmi otevření co se týče kontaktů s jinými rasami, takže republika Lanever je naprosto multikulturní, není moc těžké získat občanství.
Později se v Quitharyanu (jméno toho lesa, kde elfové původně žili a kde doteď žijí Daikinee) narodila princezna jménem Scaelin. Byla poněkud sebestředná (jestli je něco jako narcis v ženském podání, tak tohle) a nechala se společně se svými nejbližšími svést pavoučím bohem (Edit: Je to ve skutečnosti bohyně a jmenuje se Lilith). To mělo za následek, ve chvíli, kdy se to prokázalo, nařízení o její likvidaci. Scaelin se sebrala, podařilo se jí uniknout a na jihu od Quitharynu si založila vlastní království, Akkyshan. Scaelin byla poměrně slušná čarodějnice a ze vzteku zbytek Daikinee elfů proklela (Cynwally ne, ti už byli mimo). Kletba způsobuje, že Daikinee elfky umírají brzy po porodu svého prvního dítěte. (edit: co vím, Scaelin je pořád naživu, ale už to není tak úplně elfka)
Je v celku jedno, s kým takováhle žena počne, ale po porodu umře. To má za následek fakt, že po Aarklashi běhá poměrně značné množství půlelfů s lidskou matkou a elfským otcem, protože prostě Daikinee ženy jsou v nedostatku, ale málo půlelfů vzniklých z elfské matky a lidského otce.
Daikinee elfové jsou cvoci co se týče rasové čistoty, mají poměrně jedinečný vztah s Quitharyanským lesem, což je dáno jejich samotnými tradicemi a kulturou. Nepřipadá pro ně tudíž v úvahu ani křížení pro zachování národa s Cynwallskými ženami, natož s někým ne-elfským, při čemkoliv podobném se kontakt s lesem ztrácí. Vyžadují striktní dodržování manželství Daikinee-Daikinee. Věc se má tak, že Daikinee zákon považuje ženu, která odmítne otěhotnět, za někoho, kdo spáchal zločin.
Zajímavé je, že kletba se vztahuje jen na Daikinee elfky, ne elfy. Obecně je plození bastardů Daikinee muži zakázáno, ale reálně je situace kvůli nedostatku vlastních žen poněkud odlišná. Pokud si Daikinee žena vezme Cynwall elfa, je kletby zbavena, stačí se zidentifikovat s jiným národem než jsou Daikinee. To ale nikdo z nich neudělá.
Zdá se, že někteří z Daikinee věří, že by se kletby dalo zbavit po spojenectví s Alchymisty z Dirzu díky genetickým mutacím, ale takových je poměrně málo. Další začínají testovat noesis (filosofii Cynwall elfů), protože Cynwallové evidentně postiženi kletbou nejsou. Na druhou stranu to vede ke zrušení tradičního sepětí Daikinee s lesem, což není věc, kterou by si elfové přáli. V současnosti se Daikinee vyhýbají vymření národa pomocí magie, kterým zvyšují plodnost svých žen. Taková žena pak rodí dvojčata a vícerčata, čímž zachovává populaci na poměrně konstantní hodnotě. Na druhou stranu je pořád v populaci značný přebytek mužů nad ženami.
Po Aarklashi se pohybuje množství band Daikinee elfů, kteří se pokoušejí najít na tuhle kletbu lék, zatím neúspěšně.
Naposledy upravil(a) Dodo dne 8. 8. 2007, 18:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

jen dvě věci, Moje postava je taky Elf...ka

nabídky jsem Chtěl využít, ale bývalá postava byla po domluvě zrušena, takže jsem neměl zatím představu co bych hrál.
Po něčem se porozhlédnu, ale o nabarvení bych rád požádal nějakého zkušeného (aspon 9 úroveň), dobrého a moudrého (wis 21) barviče (Dalcor)

ciste teoreticky taroty bych měl... (taky proto jsem chtěl hrát to co jsem chtěl hrát, protože když jsem je doma našel, tak jsem zrovna přemýšlel co budu hrát....)
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 118
Registrován: 9. 3. 2006, 17:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodo »

Fibrizo píše:jen dvě věci, Moje postava je taky Elf...ka
Ó ne... nechci se tě dotknout, Fibrizo, sám taky nehraju nějak zvlášť buhvíjak dobře, ale co něco jednoduššího na zahrání? Pro začátek třeba chlapa...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já z vás rostu - to je se všichni zamilovali do špičatech uší, že je musíte hrát v každé hře. Já jenom že 80% populace většiny fantasy her jsou lidi a to yb se mělo projevovat i na družince...

Ale co... Aspoň to bude Cadwe. Kazdopadne dekuji Dodovi za shrnutí.

Trošku to přepíšu a dám to na d20...

Možná by to chtělo ještě roztáhnout.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 118
Registrován: 9. 3. 2006, 17:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodo »

Já ti to můžu výhledově přepsat do něčeho kompletnějšího a konzistentnějšího, tohle je heslovitě z toho, co jsem na fórech našel, spíš jen v bodech pro představu.

Ano, do špičatejch uší jsem se asi zamiloval, ale o mně se to ví už dýl, že? A abychom neházeli kamenem příliš daleko, co ty, Dalcore? :wink:
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Dodo píše:Ano, do špičatejch uší jsem se asi zamiloval, ale o mně se to ví už dýl, že? A abychom neházeli kamenem příliš daleko, co ty, Dalcore? :wink:
Tomu je rasa ukradená, vždycky bude duší i srdcem pouze paladin :wink:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No já taky, ale třeba ve Star Wars elfa nehraju a v Cadwallonu bych si elfa hmmm nevzal :)

BTW takhle (viz odkaz) vám figurku nenatřu, ale mám na Wargaming SK svojí galerii :)

http://wargaming.sk/modules/news/articl ... toryid=158

Obzvlášť doporučuji se mrknout na Cadwallonskou ulici a dále pak na Ulrika, to je neuveřitelná figurka.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 118
Registrován: 9. 3. 2006, 17:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodo »

Ve Star Wars bych si elfa taky nevzal, vyhrál by to humán, pokud bych v Cadwallonu nebral elfa, byl by to Cadwe humán a ten mi přijde mnohem munchkinovatelnější. Navíc ty elfy mám fakt rád...
Ulrik je dobrej, to jako fakt že jo, pak se mi jich tam líbí ještě pár. Pro případné zájemce o omalování: k téhle kvalitě jsem se nedostal ani na dohled. Figurka na ukázku bude večer.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

favorite Attlitude je daná na začátku dáno napevno rasou nebo si to dá "zvolit"?
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Zamčeno

Zpět na „Sebranka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti