Dojmy po Slezině

Sekce věnovaná organizování hromadné sleziny tohoto fóra, která se konala v březnu 2007.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Slezina skončila, což je smutné, ale tak to prostě je. Myslím, že by chtěl ose zase podělit o nějaké ty dojmy (a dopsat profily).

Za sebe mohu říct, že jsem si Slezinu užil. Brno je dobrém, skautská klubovna příjemná a seznámení se s novými a setkání se starými známými mě o dost obohatilo. za to všem děkuji.

Co vy a Slezina? Až se trošku aklimatizuji (jsme se někde nauil nové slovo, tak machruji, však to znáte :-) ) tak také napíši víc.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Som velmi rad, ze som sa nakoniec rozhodol ist. Rozhodne to bolo pozitivny zazitok - planujem prist aj nabuduce, a ak bude zaujem, tak aj nieco zaGMujem.
RomiK píše:Slezina skončila, což je smutné, ale tak to prostě je. Myslím, že by chtěl ose zase podělit o nějaké ty dojmy (a dopsat profily).
No tak ked som sa uz predviedol nazivo, tak som si aj napisal profil... knock yourself out :)

(rozhodol som sa ho napisat este vo vlaku, takze akekolvek zdanie kauzality je skutocne iba zdanim :D)
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Byla to fajn sobota, trosku me mrzelo, ze byl program jen o kontinualnim hrani, takze s nekterymi z vas jsem nemel moznost pokecat. Ale libilo se mi to a jsem rad, ze jsem mnohe z vas poznal ftf.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Ja som veľmi rád, že som kopu z vás spoznal osobne, mohol s vami hrať alebo vás aspoň vidieť hrať. Mrzí ma trochu bordel v herných blokoch (ktorý som neistotou okolo Polarisu trochu zapríčinil aj ja; príčinou bola však aj všeobecná únava); najviac, že nebol Bajov Dead Inside.

Najsilnejšie pozitívne dojmy (bez konkrétneho poradia):
- Pietove dungeon-fu s prechodom od jasnej, živej a svetlej John Woo LotRoviny do ťaživého, sirupovitého a obetavého hrdinstva.
- Trevenorbovenove nebo.
- Katkina adaptácia na Mountain Witch.
- Jersonove "nerozumím vašemu způsobu uvažování".
- Kartové lietadielka, aj keď som ich nehral.
- Že ma Conlai išiel o pol štvrtej v noci hľadať.
- Sven.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Musím říct, že z celé sleziny mě velmi překvapili slovenští přátelé, konkrétně Bifi a Peekay (či jak se píše) - první tím, že vypadal jinak než jsem si ho předtavoval (lépe), druhý tím, jak skvěle hrál. Tímto se mu tak trochu omlouvám, že jsem do svého dobrodružství zasadil o šest gestapáků více než bylo třeba, a tím mu zkazil dojem ze hry. A děkuji mu za rozbor své hry.

Dále děkuji hráčům světa 1938, protože mi úplně skvěle nahráli na pokračování s mojí družinou (jak jsem jim už vysvětlil). Nevadilo doufám, že jsem je ke konci trochu popostrčil, aby se zase zbytečně neplácali na místě při hledání "správného" řešení - navíc návrh zavířt dokumenty do trezoru přišel od nich, já původně počítal jen s hozením do schránky.

Pietovi děkuji za jeho Wu-Shu, kdy jsem si opravdu užíval bojové scény a sám si vymýšlel úspachy i komplikace, což jsem do té doby tvrdil, že mi nejde.

Dále bych poděkoval Jezevci, i když na Saturnina nedošlo a u jeho her jsem remcal, protože pokaždé vyhrál z druhé pozice. Markusovi za organizaci. Almadovi (?) za Wings od War.

Na koho jsem zapomněl, ať se přihlásí 8)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Úroveň stúpa a já....

já som tam zase nebol... $cry$ :>:o/
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Slezina byla fajn, rád jsem vás viděl, rád jsem si s vámi pokecal, rád jsem si s vámi zahrál.

Nakonec jsem u nikoho nehrál, takže jsem měl spoustu času chodit kolem, okukovat cizí hry, bavit se s ostatními putujícími, dýmit z vodnice, organizovat si vlastní hry a provokovat Jersona. Nelituju ničeho.

Obě Wushu hry bych zhodnotil jako velmi úspěšné, a doufám, že hráči to viděli podobně.

Rád jsem konečně potkal i slovenskou sekci. Bifi příjemně překvapil, dá se s ním mluvit i tehdy, když si člověk není úplně jistý, co je to vlastně ta premisa. (-; Peekay, no, Peekay prostě překvapil. (:

Konečně jsem taky potkal toho člověka, co už půl roku kolem vyhlašuje, jak upíšu svůj život jeho RPGpedii, i když jsme se doteď ani neviděli. (:

Díky všem.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bart »

sem rád, že sem tam byl.
sem rád, že tam byli ostatní.
sem rád, že sem hrál všechno, co sem hrál.
sem nerad, že sem nehrál všechno, co sem nehrál. (ale co, nedá se svítit, času je málo, lidí hodně)
sem rád, že sem konečně pochopil mexican stand off a wushu.

kdy bude další?

-jsem volně pokecán okolo sleziny-
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20843
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Woot!
Slezina byla super. Úplně nejlepší bylo, že - alespoň pro mě - její kvalita rostla kontinuálně, od trošku rozpačitého pátku, přes zábavnou sobotu, ke skvělé sobotní noci až po geniální nedělní dojezd, kdy jsme s Pietou a Qualem pokuřovali dýmku u stolečku na čerstvě vyšlém slunci.

Jsem rád, že se dostavil Moravský dvůr, ale trochu mě mrzí, že jsme se spíše míjeli. CoM, nevím, jaký je váš dojem z akce, přišlo mi, že jste nešťastnou náhodou přišli úplně nejvíc nevhod, tj. ve chvíli, kdy všichni něco hráli a nikdo se vám nevěnoval :-? Chápu Jezevcovu rozmrzelost z toho, že si nemohl moc pokecat. Pro mě začala nejlepší část Sleziny v noci ze sobotu na neděli, kdy spousta lidí šla spát a my jsme zůstávali v jedné místnosti, hráli letadélka, Mexican Standoff a nakonec jsme skončili na podlaze v kuchyňce (ve všech místnostech někdo spal) a do čtvrt na sedm ráno (!) jsme kecali.

Co jsem hrál:
- v pátek v noci DnD první edice s Conlaiem. Návrat do starých let! Nakupování svěcené vody, zrcadélek a vlčího moru! Kreslení mapy na čtverečkovaný papír! Totálně neschopné postavy na 1. levelu! Několik hodin strávených v záchvatu smíchu! (pamatujete si někdo všechny ty hlášky? $D )
- v sobotu dopoledne My Life with Master. Nakonec to nedopadlo tak, jak jsem chtěl (tj. nebylo to vůbec děsivé), takže se domlouvám a doufám, že vás to bavilo i přes trochu odlehčený ráz. Vinu dávám sobě a nedostatku času, protože jsem se mezi vymýšlením prostředí a samotných hraním fakt nestačil připravit.
- v sobotu v noci Wu-Shu s Pietou. Pro mě nová hra, zase úplně odlišný styl hry. Strašný nezvyk, chvíli mi trvalo, než jsem se chytil. Wu-shu je super, ale po dvou hodinách hraní jsem měl dojem, že se mi uvaří mozek. Vyplavil jsem ze sebe všechnu kreativitu. Silný zážitek!

Omlouvám se, že jsem zrušil nedělní MLwM. Bál jsem se, že by se ta hra opět nepovedla kvůli nedostatku času na přípravu, a radši si s vámi zahraju někdy jindy, až bude času víc. Však jsme se neviděli naposled.

Další dojmy, bez ladu a skladu:
- Film Gamers! Almade, díky. Pošli odkaz na torrent :wink:
- letádelka Wings of War (díky Almade a Nino). Já je chci!
- budu na Podcastu! (a zase za to může ten Almad!) Ale děsím se vlastního hlasu
- díky za disciplinovanost při úklidu. Trochu jsem se toho bál, ale nakonec jsme uklidili rychle a perfektně.
- Mexican Standoff, gringos! Nejvíc si pamatuju Vikinga, protože seděl hned naproti :>;o)
- Trevenovská posedlost slovenštinou $D
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Mám skvělé vzpomínky na celou Slezinu. Oproti minulé akci na Dálavě byla tato ještě lepší. Díky Markusovi jsme měli pohodlné, dostupné místo na setkání. Odehrálo se neuvěřitelné množství her, přijelo hodně lidí (hlavně jsem ráda poznala Slováky), bylo tam hezky, dobrá atmosféra, super nálada.

Mám hezké vzpomínky hlavně na:
- improvizovanou páteční hru, kterou vedl Sirien a ve které jsem měla možnost zahrát si cikánku
- sobotní hraní Mountain Witch, které bylo úplně o něčem jiném než jsem čekala
- sledování intrik při volbě nového krále, kde se ukázalo, že Qualdezar je největší intrikář (a nejen Munchkin :) )
- Jersonův svět, který mě zaujal, ale bohužel už jsem byla tak unavená, že jsem ho nedohrála
- Dangeon-fu a procházení labyrintem
- ranní dýmku na čerstvém vzduchu

To jsou jen ústřižky. Mrzí mě, že jsem se v pátek vůbec nevyspala a celou sobotu jsem byla unavená a nespolečenská (tímto se omlouvám těm, kteří toho byli nedobrovolnými svědky), dále je mi líto, že Slezina netrvala o den déle, protože jsem odjela tak brzo.

Díky všem za organizaci, účast a skvělou altruistickou (jak jsme se s RomiKem shodli) náladu celé Sleziny.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Koukám že to tu houstne a to pozitivně. Zdá se že se slezina vydařil a to jsem rád. Cítím to podobně. Z počátku mě mrzelo špatné počasí, ale nakonec to nebyla taková tragedie.
Jsem rád, že jsem poznal další nové tváře (Peekay, Almand, Viking, Baubaque,...) a zahrál si nějaké nové hry. Omlouvám se, těm co si chtěli zahrát hry, které jsem měl naplánované, příště to snad určitě výjde. Vždy se nakonec vyskytla možnost něčeho jiného (LLtK, Wu-shu), kterou část chtěla hrát, takže bych stejně všem nevyhověl, takže převládli osobní preference. Také mě trochu mrzí, že jsem si nakonec nezahrál VteS. Bohužel jsem slíbil jednu hru a když jsme skončili, byli už všichni pryč. Pro příště by to chtělo do těch pár dnů, nacpat o něco více hodin, 24 se mi zdá trochu málo na to si něco zahrát, popovídat, pokoukat, atd... Co se srovnání s minulou slezinou týče, nedokážu říci, jestli byla některá lepší, každá mi přišla jiná. Tahle byla podle mě více o hraní, i když paradoxně já si více zahrál na té minulé. Každopádně těším se na příště.

Největší plusy:
- Návštěva slovenského tria (takže díky hoši: Bifi, Fine, Peekayi)
- DnD 1e Dungeon Crawl (tohle byla jednoznačně super hra, která vyvolalala krásné zpomínky i spoustu smíchu).
- Deskovky s Jezevcem a Jersonem (asi jsem byl jeden z mála lidí, kteří při příjezdu Jezevce měli zrovna volno, což jsem rád, protože jsem toho mohl využít a uzmout si Jezevce spolus Jersonem pro sebe. Chvíli jsem debatili a potom hráli několik opravdu zajímavých her.
- Long live the king. Tahle hra mě i přes některé drobné nedostatky opravdu bavila. Vypadal přesně tak jak jsem is ji představoval a nakonec jsem s trochou štěstí a pomocí některých jiných vyhrál :). Děkuji všem co hráli a zejména Jezevcovi.
- Wu-Shu. Tahle hra byla opravdu nářez. Jediné mínus bylo, že byla tak pozdě a alespoň u mě se mimo jiné začala projevovat úava. Nakonec jsem ale vydržel do konce a nelituji. Pieta rozhodně zabodoval. :)
- Dýmková posezení. Výhodou dýmky je, že vypúlňuje čas a přitahuje lidi se kterými si pak můžu popovídat. Sanžil jsem se toho využívat co nejvíce, jen kdyby ze začátku tak nepršelo.
- Spousta nezapomenutelnžch situací a hlášek v průběhu celé sleziny, na které budu dlouho vzpomínat (myslím že třeba Bifi na svou ranní "nechtěnou procházku taky", atd... :) )
- Večerní debatní kroužky s těmi, co nechtěli ještě spát.

Je toho ještě spousta, ale ne všechny zážitky a dojmy lze správně popsat.
Díky všem, že jste přijeli. Těším se na další sraz.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Pro mě byla tahle slezina ve srovnání s tou minulou míň o hraní a víc o lidech - hrál jsem si jenom tři hry (Wushu, MLwM a bradavický FATE) a mnohem víc času jsem ztrávil kecáním a pozorováním jiných při hře. Opět jsem se utrhl na jednu socializační procházku (když jsme s Markusem hledali chatu u úplně jiného údolí a probírali u toho FATE, vesmír, život a vůbec).
Nejlepší pro mě byl pátek, kdy jsem si zahrál úplně úchvatný zombie western ve Wushu (čímž se u mě tento systém vyšplhal na první místo v oblíbenosti, s CPH v těsném závěsu) a skvěle se bavil při sledování Conlaiova DnD 1. edice a zaskakování za zkušeného zmrzačeného hirelinga Nodvíka.
Mrzí mě jen, že jsem si pořádně nepokecal se všemi (to se za víkend stejně nedá stihnout) a že nezbyl čas na Střet civilizací. Aspoň mám jisté, co budu na příští slezině mástrovat.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Trochu mě mrzí, že jsem přijel až v sobotu ráno, navíc když jsem vlastně nikoho neznal a slezina už byla v plném proudu. S většinou jsem se tak vlastně seznímil až při večerním Mexican Stand-off...

MLwM sice nebyl příliš atmosférický a skoro vůbec na mě nepůsobil hororově, na druhou stranu, kdyby takový byl, možná by mě to nezaujalo tolik (i když bych z toho asi měl větší zážitek). Aspoň bylo vidět, že ta hra nestojí jen na umění vypravěče a invenci hráčů.

Přihlížení Jersonově hře mě přesvědčilo, že hrát se systémem CPH lze dobře hrát. I když některé situace ve hře bych stejně ještě rád viděl řešit ;)

Letadélka: !!!!!!!!!! (a pro jistotu ještě !!!)

Vrcholem Sleziny pro mě asi bylo sledování Wushu, kde hráli Bifi, Bazi, Qualdezar, Markus, Almad a vypravěč Pieta (po směru hodinových ručiček). Sice mě trochu mrzelo to spojení dvou kulturních okruhů, zvlášť když Pietův klidný a rozvážný způsob výkladu i vyprávění přímo evokoval Dálný východ, ale i tak to byla krásně patetická hra :) Patos se asi nejvíc dařil Markusovi a hlavně Bifimu (a to i přes některé až parodické projevy) a samozřejmě i Pietovi, výkon ostatních se mi ale taky líbil. Škoda jen, že jsem se nedokoukal do konce, i když to bych prošvihl Mexican Stand-off...

Letadélka: !!!!!!!!!! (a pro jistotu ještě !!!) (vím, že se opakuju)

Mexican Stand-off jsem si dost užil a hlavně jsem při tom poznal nejvíc lidí. Mrzí mě jen, že pak nebylo moc času si "jen" pokecat a když byl čas, tak už začínalo pomalu svítat, takže nebyly síly.

Ráno jsem byl trochu zmatený (a mnozí další vypadali taky tak), takže už moc výrazných zážitků nebylo, ale i tak to bylo fajn.

Takže na příští slezinu si budu muset udělat plán a hlavně se k vypsaným hrám přihlásit, abych se jen nekoukal, jako tentokrát. A taky bych na příště doporučoval vyhradit nějaký čas jen na pokec a sociální interakci ;)

Každopádně díky všem, rád jsem vás poznal.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Velmi mě těší, že si dobře rozumím s většinou lidí na slezině, aniž bych musel používat slova. Díky tomu měla komunikace na slezině i jiný rozměr, ačkoli se na to musím soustředit a skládá se mi to dohromady teprve zpětně. Invictovy vědoucí pohledy, přestože jsme neprohodili za celou slezinu ani slovo kromě ahoj a snad jsme se ani nerozloučili jsou asi úplně nejlepším příkladem.
Není lepšího muže, který by v mých očích splňoval heslogan BPF, než je RomiK. I já jsem na něj z tohohle hlediska krátkej.
Neměl jsem šanci si pokecat s někým z Vás, ale to se napraví zase příště. Obzvláště jsem neměl čas na Conlaie, na kterého jsem se dost těšil a prostě nějak naše cesty šly mimo. Ohledně BE jsem vyzpovídal Bifiho, tak zatím to snad bude stačit.
Sobotní únava mě mrzí vůči Jersonovi, ačkoli měl naštěstí dost lidí, které mohl zasvětit / proškolit, ve své realitě.
Konečně jsem objevil Pietovu dimenzi.
O mém víkendu se slovenčinou se raději snad ani nebavme )

Jak vidíte, mou sociální agendu slezina naplnila na nejvyšší míru. Československo může být rádo, že má RPGforum, věru.

Hry, které jsem hrál, komentuji v jednotlivých tématech.

BPF !
Naposledy upravil(a) Trevenorboven dne 27. 3. 2007, 02:34, celkem upraveno 2 x.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Slezina fajn :)

Štve mě že jsem v pátek nemohl dorazit dřív, ale doprava z Prahy chvíli zabere a ne vždy se jde urvat včas :-/

Páteční DnD hra byla fajn, retro do starých časů se myslím líbilo všem ,) ("Podle lebky poznáte, že se jedná o koboldy(?), kteří vypadají jako goblini, chovají se jako goblini, ale je to úplně jiná rasa"), i když neupozornění že zombie zraňují za d8 (a že PJ zásadně háže 8čku) mě stálo život a poslalo do říše snů.

Sobotní probuzení bylo nemilé (já snad stárnu!) a ze začátku jsem se u My Life with Marcus příliš neprobouzel, ale pak jsme začali hrát a vcelku se to rozjelo. Za netemnost hry bych nedával vinu Marcusovi, ale spíše obecně okolnímu prostředí, světlu, brouzdajícím lidem a hluku. I tak jsem si to ale užil a hrálo se fajn (nejsilnější okamžik - panikařící Pán žádající svou dávku emocí mluví s mým zatím-ještě-věrným sluhou: "Pane, ale tak kde jsou? Půjdu je najít a přinesu ihned emoce!" - "Jsou ve slepě a osahávají stroje"). Škoda nedostatku času, to bylo pro tuhle hru kritické, zvlášť kvůli uměle vyhrocenému závěrečnému konfliktu.

Minivýlet do lesa mě zase trochu nabil a pak jsem se do večera věnoval takové povšechné činnosti, jsem rád že se The Gamers a letadélka líbily. Škoda že jsem příliš nestihl Jezevce a CoM mimo LLTK, myslel jsem že bude dostupný ještě po WuShu, ale ono to uteklo ,)

Večer vyplněný hraním WuShu byl pro mě zajímavý především tím, jak jsem ho nedal :-/ Nesedlo mi víc věcí (chytl mě ekzém, takže jsem nebyl moc v pohodě, nemohl jsem si zvyknout na mix žánrů, na princip hry a zjistil jsem, že jsem si nepříliš dobře vytvořil postavu a zatímco ke konci mi vcelku šla vizualizace, měl jsem dost problémy s jejím popisem), takže bych ze rád omluvil ostatním za svou neakčnost. Přesto se mi hra principielně líbila a rád bych si ji někdy vyzkoušel znovu.
Taky mě překvapilo jak brzo jsem odpadl, na to nejsem zvyklý (já faktu stárnu!).

Neděle rozlétaná, uklízející a loučící, takže jsem si jen našel čas na odchycení Marcuse a vstup do podcastu (díky) a ke konci na volný pokec s Pietou (který byl taky fajn, rád jsem tě poznal).

Celkově vzato, bylo to příjemný víkend a rád vás uvidím znovu ,)
Zamčeno

Zpět na „Slezina - Jaro 2007“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host