Délka her

Sekce věnovaná organizování hromadné sleziny tohoto fóra, která se konala v březnu 2007.

Myslím, že na jednu hru na Slezině je ideálních něco okolo...

Anketa končí za 31. 1. 2007, 21:59

...čtyř hodin
3
15%
...pěti hodin
5
25%
...šesti hodin
10
50%
...sedmi hodin
0
Žádná hlasování
...osmi hodin
2
10%
 
Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Délka her

Příspěvek od sirien »

Takže... jak dlouhé hry si představujete, že budou stačit? Hlasování běží do konce ledna. Jeho konečný výsledek nepovažuji za závazný, chci znát váš názor, ale ten bude dále podřízen dalším organizačním požadavkům (ó ano, i spát a jíst se musí, i když tomu mnozí z vás nevěří...), zkušenostem z minula, počtu účastníků a her atd. ...

V tématu je možné diskutovat, ale prosím jen velmi věcně.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe »

Raději počítej s delší variantou.Na minulé Slezině se počítalo,tuším,že asi se 4-mi hoďkami a ono ejhle,byly hry,které zabraly i šest hodin.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Opět a znovu jsem se předvědčil, že 7 hodin je pro mě jen tak tak a musím hráče tlačit dopředu. Jsem schopen se vejít do šesti, protože na sraz hru prostě víc nalajnuju, ale při kratším termínu bych zase musel zabrat dva nebo začít či skončit mimo určený čas.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Dal jsem pět hodin. To si myslím, že je tak akorát akorát. Mělo by se to zvládnout a nezabere to moc času (kvůli ostatním hrám).
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Na southconu jsem hrál hru se kterou jsem počítal na 4 hodiny 8 hodin. Myslím, že ideál je 6 ale počítej +/-2 hoďky protože každá skupinka postupuje jinak rychle.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Osobně se domnívám že ideální by bylo 7-8, bohužel ohledně ostatní organizace jsem se přesvědčil hlasovat pro pět. Máš tři pětihodinovky s třičtvrtě hodiny mezerou (protože lidi budou stejně přetahovat, tak jako tak), to je tak sedmnáct, nějaký jídla osmnáct, a šest hodin na noční blok, dle individuální volby programový či spánkový $D ...

...pak by šly dva sedmihodinový bloky. Ale vzhledem k tomu že to nevypadá na Velikonoce, kdy by bylo o den víc, tak to na tuhle variantu moc nevidím.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Z vlastní zkušenosti pochybuju, že se hry tak přesně sejdou, aby stačila třičtvrtěhodinová přestávka. Ale podřídím se, když to nepůjde jinak.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

J8 bych to neorganizoval až takhle do mrtě. Stejně to potom pojede podle hry. Když se někde přetáhne, ostatní buď počkají a nebo začnou. někdy hra skončí jakmile začne, někdy člověk dostane hlad a tak pdoobně.

Organizace je dobrá, já sám musím vše zorganizované a proplánované, ale tohle jsou detaily, které stejně na místě pojedou podle svého. Je dobré stanovit si pravidla a lidsky se jich držet, ale nelámat je tvrdě.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Po zkušenostech s podzimní slezinou bych udělala dva bloky denní a jeden noční. Tedy třeba:

1.blok 9-15
2.blok 15-21
3.blok 21-??

Většina nebude vstávat dřív než v devět. Na Dálavě jsme měli problém i s touto hodinou.

Hry by měli být plánovány jako čtyřhodinové+hodina na přípravu před hrou+hodina jako rezerva na přetáhnutí nebo diskuzi o hře.

Kdo bude mít hráče a postavy ujasněné dopředu bude mít víc času na hru samotnou.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

čtyřhodinová hra? :(
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Jerson píše:čtyřhodinová hra? :(
Co je na tom divneho? Ja osobne 4 hodinovou hru povazuji za dostatecnou pro ukazani vetsiny systemu i odehrani slusneho kratkeho pribehu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Jak říkám - to bych musel vidět. já se do čtyř hodin nevejdu ani s běžným sezením, natož s uzavřenou hrou.
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Jerson píše:Jak říkám - to bych musel vidět. já se do čtyř hodin nevejdu ani s běžným sezením, natož s uzavřenou hrou.
Tak si zaber dva bloky, jako minule. Když seženeš lidi, nikdo ti v tom nemůže bránit (a podle mě ani nebude). Budeš mít na hru 12h v tom nějaká příprava, přestávka, přetahování, diskuze, OT a máš krásných 8 hodin na hru. To už ti stačí, ne? Když si vezmeš odpolední blok můžeš ho přetáhnout do nočního libovolně dlouho.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

To jsem právě nechtěl, protože minule jsem tím zabral moc času a hráči pak nehráli se mnou nebo nestihli vyzkoušet jiné hry. A hlavně já bych toho rád stihnul víc, co se hry týká, i kdybych měl jen pozorovat.
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

2Jerson: Můžeš se domluvit s hráči dopředu, udělat postavy předem a na Slezině začít rovnou hrát. Tím si ušetříš dost času a budeš mít na hru celý blok (5h, 6h, 7h nebo na kolika se to ustálí). Nebo si musíš vybrat - krátkou hru v jednom bloku a možnost účastnit se jiných her, nebo dlouhou hru ve dvou blocích a tedy ochuzení sebe i hráčů o jeden herní blok.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Zamčeno

Zpět na „Slezina - Jaro 2007“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti