Sirien - Shadowrun

Sekce věnovaná organizování hromadné sleziny tohoto fóra, která se konala v březnu 2007.
Uživatelský avatar
Sirien
Pragmatik
Příspěvky: 7175
Registrován: 6. 6. 2004, 17:10
Kontaktovat uživatele:

Sirien - Shadowrun

Příspěvek od Sirien » 17. 1. 2007, 16:05

Ok. Byl tu zájem zahrát si Shadowrun, takže vám jednu hru připravím $D

Nemám rád IV edici, navíc chci hrát mezi lety 2053/2060, takže hrát se bude podle pravidel SR II/III, jejichž znalost pro zájemce není vůbec nutná.

Postavy budou předpřipravené. Lidé, kteří projeví zájem předem, mohou mít postavu vytvořenou na míru... jinak samozřejmě si každý může postavu na místě domodifikovat, ale spíš charakterově, přetvářet tam celou psotavu nebude moc čas.

Tady najdete popis světa SR, resp. některých jeho reálií. Pokud bude zájem, klidně doplním další.

Pro ty, kteří by chtěli hrát magiky, popis magie v SR najdete [ur=http://rpgforum.cz/viewtopic.php?p=63435#63435l]zde[/url]. Ti, kteří magiky hrát nebudou, to číst nemusí vůbec.

Oba tyto texty budu mít samozřejmě na místě (pokud je nezapomenu :D )

_________________________________________________________

Tak... ukázka archetypů, které se v SR vyskytují. SR je skill base systém, takže je možné vytvořit libovolnou psotavu, nicméně SR je o hraní elitních zločinců, takže se obvykle bez specializace moc neuplatníte. Tyhle archetypy nejsou nic "vyskytujícího" se, je to jen pro představu toho jací lidé se v SR vyskytují.

SR rozlišuje pět herních ras, jsou to lidé a čtyři metalidské rasy - elfové, trpaslíci, orkové a trollové. Lidí je defaultně 60%, ostatních po deseti... my to obvykle hrajeme spíš jako 40 a 15, ale to máte v důsledku jedno.
elfové - homo sapiens nobilis - vysocí, štíhlejší, charizmatičtí a o něco málo pohyblivější než lidé. Limitní věk neznám, ale je velmi vysoký. Vegetariáni, slabé tělesné ochlupení, vyjma velmi hustých vlasů, mají obvykle víc blízko k ideálu krásy než lidé. Elfové jsou přirozeně aktivní v noci, mají pasivně magické noční vidění. Rasismem trpí asi nejvíc. Ve městech obývají normální lidské budovy, upřednostňují izolovanější malé skupiny.
Kladná označení: Vyšší, Vznešení. Specifická záporná: Pampeliškožrouti (občas až smrtelná urážka), vznešení.
Trpaslíci - homo sapiens pumilionis. Malí (asi 1,2m), silní s rozložitým trupem, odolní. Silné tělesné ochlupení, samice nemají vousy. Přirozeně aktivní jsou ve dne i v noci, mají pasivně magické termální vidění. Jsou samotářštější, preferují život v rodinných klanech, ve městě žijí nejraději ve sklepech, přízemích... atd. Odhad limitního věku je přes sto let. Z metaras trpí rasismem asi nejméně.
Specifická záporná označení: Zakrslíci, zahradní ozdoby... znáte to.
Orkové: - homo sapiens robustus. Vysocí asi jako elfové, silní a odolní, ale v průměru trochu pokulhávající intelekt. Upřednostňují masitou stravu, přirozená aktivita ve dne i v noci, ale upřednostňují noc. Délka života 35-40 let. Orkové mají pasivně magické noční vidění.
Specifické urážky: Pokud někdo řekne bez kontextu prasata, myslí tím obvykle orky.
Trollové - homo sapiens ingentis. V průměru 2,8 metru vysocí a 225kg těžcí, velmi silní, velmi odolní, v průměru slabý intelekt. Mají hrubou kůži. Upřednostňují noční život, jsou všežravci, dožívají se asi 50 let. Pasivně magické vidění termálního spektra. Různí jednotlivci se mohou dost lišit, od hodně ochlupených po holé, někteří mají kostní výrůstky, může se trochu lišit i poměr končetin k tělu...
Specifické urážky: Gorily, opice.

Archetipy:

BOJOVNÍCI

Pouliční samuraj - takový pouliční gangster, který je lepší než ostatní a je v 98% případů kyberneticky zdokonalený pro boj. Obvyklými zbraněmi jsou katany, samopaly, nože.
Bývalý zaměstnanec - bývalý zaměstnanec korporace pro špinavou práci, ale ne člen moc oficiálních jednotek. Takový korporační mafián - vykonavatel, na rozdíl od samuraje mívá méně pouliční cpřístup a oficiálnější chování. Obvyklé zbraně: Samopaly, pistole, tázery.
Bývalý voják nebo člen policejní nebo korporační zásahové jednotky. Co si budem vyprávět, prsotě voják, obvyklé zbraně jako u armády - pistole, automatické pušky, možná znalost těžkých zbraní jako raketomety a tak, ale ty se ve stínech moc nevyužijí (granáty sem tam ano ;) )

TECHNICI

Rigger - řidiči stínů, magoři co se ke svým autům připojujou přímo hlavou aby s nimi byli doslova jedno. Obvykle se vyznají i v dalších magořinách, jako jsou sondy (takové poletující hračky), špehovací elektronika a tak. Oni jsou ti za kterými jdete, aby vám spravili MP6 přehravač.
Decker - moderní hackeři. Připojují se k Matrixu za pomoci kyberdecků a pracují s počítači přímo myšlenkami. Pokud používáte nedeckerské prostředky, tak si ani nevšimnou, že jste se je pokoušeli zpomalit.

MAGICI

Mágové - kouzelníci pro které je magie vědou. Svět SR se v magii standardizoval na hermetických postupech, proto se jim říká také hermetici. Dokáží kouzlit, vyvolávat duchy, vnímat a vstupovat do astrálního prostoru.
Šamani - šamani. Pro ně je magie naopak uměním, je plná improvizace a intuice. Magie šamanů a hermetiků se neliší v důsledcích, ale v použitých postupech.
Adepti: čarodějní, vyvolávací nebo šamaničtí. Jejich možnsoti jsou oproti mágům a šamanům omezené, dokáží buď kouzlit, nebo vyvolávat, šamaničtí obojí, ale pouze duchy a kouzla podle jejich totemu. Nedokáží vstupovat ani vnímat astrální rovinu.Čarodějní a vyvolávací adepti si normálně volí mezi šamanismem a hermetikou (resp... volí. hráči si volí ;) )
Fyzičtí adepti - tihle nevyvolávají ani nečarují. Čerpají magickou energii z astrální roviny a s její pomocí dopují svá těla, aby byli rychlejší, silnější, vnímavější, schopnější, odolnější... tam kde si pouliční samuraj likviduje tělo kyberwarem, oni se dopují magií.

KECAČI

Hezoun (orig Face) - vyjednavač. Vyzná se v aplikované psychologii, vyjednávání, umí se chovat jako gangster i jako finanční magnát. Může to být pouliční dítě, které se naučilo všechno okecat, bývalý obchodník s něčím méně legálním nebo třeba opravdový bývalý vyjednavač.

OSTATNÍ

Pár alter variant...:
Soukromý detektiv - Nick Sloter je na tohle trochu moc akční, Colombo zase moc zadumaný, Holmes moc dobrý. Může to být alkoholik, bývalý policista... obvykle se umí rvát, ale ne moc, umí střílet, ale ne moc, vyzná se na ulici a zná nějaký lidi...
Novinář - Novinář. Původem bulvární, normální... mohl se do něčeho zaplést, nebo ve Stínech něco hledá...

__________________________________________________________

Příběh - Zkusím vám připravit nějaký trochu typický run, který by vás alespoň na chvilku provedl částí světa Shadowrunu. Něco trochu akčního, trochu investigativního... vidím to tak na pět, šest hráčů maximálně.

__________________________________________________________Přihlášení, dle pořadí.
Z minulé Sleziny, přednostně: Fritzs; Sathel; Kin; Qualdezar (???); Invictus (???);
Aktuálně: Viking; RomiK (???); Kafe; Bart; Jacob
Naposledy upravil(a) Sirien dne 24. 1. 2007, 14:56, celkem upraveno 4 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 461
Registrován: 17. 9. 2006, 10:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking » 17. 1. 2007, 16:12

Ahoj já jdu do toho. Postavu si udělám a bude to typově Soukromý vočko - šlověk. Budu vycházet z pravidel druhé edice.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo

Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 17:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 17. 1. 2007, 16:17

Já bych si nějaký drsný run také dal.

Moje postava by se příliš nelišila od těch, které jsem hrál vždy (pokud by mi prošla) - Orčí mág (hermetik). Zaměřením terorista (tj specializován na magii, zbraně a práci s nimi). prostě můj ork šakal by zase řádil, pokud bys mi to dovolil a bylo pro mě místo.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Uživatelský avatar
Sirien
Pragmatik
Příspěvky: 7175
Registrován: 6. 6. 2004, 17:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 17. 1. 2007, 16:30

Obecně chci dát přednost lidem co chtěli hrát na podzimní Slezině: Fritzs, Sathel, Qual, pokud se pamatuju... pokud budou jevit zájem.

Obecně - pokud si někdo sám vytvoří postavu, ok, ale chci jí vidět předem i s konceptem jejího RP a zvl. vybavenim (tj. tim, co je nějak zvlášť ilegální - případně včetně zaklínadel!!). SR v podání jak ho hrajem s F´inëlar není to, jak se hraje obvykle, pokud jsem zaregistroval, ale hrajeme podle toho, jak ten svět opravdu vypadá - tedy žádné militantní přestřelky po ulicích, ani dobývání corpů raketomety (proptože životnost takových lidí v na jednu stranu militantním a tvrdém, na druhou stranu ale policejním a vysoce kontrolovaném světě plném tajných služeb a policií by byla velmi, velmi krátká). Tým runerů je spíš taková výkoná buňka teroristické organizace nebo tajné služby.

Postavy si případně tvořte podle 100b tabulky z Companion, kdyžtak můžu přeposlat.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
kafe mladší
Romikovec
Příspěvky: 76
Registrován: 12. 10. 2006, 05:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kafe mladší » 17. 1. 2007, 19:34

Jak tak čtu radši budu jen přihlížet a učit se.Obecenstvo vám doufam vadit nebude.Možná příště pánové. :lol:

Uživatelský avatar
Sirien
Pragmatik
Příspěvky: 7175
Registrován: 6. 6. 2004, 17:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 17. 1. 2007, 19:43

Jak se tak dívám, tak možná budou dvě hry... ještě uvidim, podle nálady a ostatních a tak. Nic neslibuju. Teda... tu jednu hru slibuju. Nic o tý druhý :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
Kin
Romikovec
Příspěvky: 505
Registrován: 31. 7. 2006, 22:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kin » 17. 1. 2007, 20:41

je se hlasil minule a hlasim se i ted !! $D
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 10:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe » 18. 1. 2007, 13:09

Také bych si rád zahrál,minule jsem se chtěl přihlásit,ale SR byl zrušen.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.

Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2461
Registrován: 8. 8. 2006, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bart » 18. 1. 2007, 20:25

já bych se taky rád přihlásil, zbudeli místo...
nad postavou bych se ještě zamyslel, SR sem sice kdysi chvilku hrál, ale z pravidel si pamatuju... málo.
ď

Uživatelský avatar
Sirien
Pragmatik
Příspěvky: 7175
Registrován: 6. 6. 2004, 17:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 18. 1. 2007, 21:53

ok, děti... seznam zájemců je na konci prvního příspěvku. Pokud budou ještě nějací... tak pokud má být pro všechny, asi budu muset udělat dva bloky, což se mi zase až tak moc nechce... :(

We will see... třeba dáte paralelně přednost něčemu jinýmu ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
Jacob
Příspěvky: 67
Registrován: 16. 6. 2004, 22:34
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacob » 24. 1. 2007, 19:04

tak se taky hlasim do sluzby 8)
Nikdy neříkej,že něco nejde,protože se najde blbec,který neví,že to nejde a UDĚLÁ TO !!!

Láska je silná čarodějka, ale chlast, to je sakra čaroděj!

Pravá magie vzniká, když zajdou na společnou sklenku.

Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 14:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine » 26. 1. 2007, 10:30

Dám přednost lidem, kteří si s Tebou nemohou zahrát kdykoliv v Praze.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)

Uživatelský avatar
Jacob
Příspěvky: 67
Registrován: 16. 6. 2004, 22:34
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacob » 26. 1. 2007, 17:21

Sathel píše:Dám přednost lidem, kteří si s Tebou nemohou zahrát kdykoliv v Praze.
Při jeho pracovním a všelijakém dalším vytížení je tato přednost vpodstatě bezpředmětná :wink:
Nikdy neříkej,že něco nejde,protože se najde blbec,který neví,že to nejde a UDĚLÁ TO !!!

Láska je silná čarodějka, ale chlast, to je sakra čaroděj!

Pravá magie vzniká, když zajdou na společnou sklenku.

Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 352
Registrován: 8. 9. 2006, 12:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobby » 7. 3. 2007, 14:02

Mno ja bych do toho sel rad - teda pokud je misto
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.

Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4404
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe » 7. 3. 2007, 14:14

Bobby,

si už na ADRPG, u mňa! :>;o)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Zamčeno

Zpět na „Slezina - Jaro 2007“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host